З  В І  Т

директора опорного закладу

Малинський ліцей Малинської сільської ради

про  свою діяльність протягом 2020-2021 навчального року перед трудовим колективом і громадськістю

Даний звіт підготовлено на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед трудовим колективом та громадськістю».

Мета: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом загальної середньої освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління закладом освіти.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом освіти.

Діяльність закладу здійснюється відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

  • Конституції України

  • Закону України «Про освіту»

  • Закону України «Про повну загальну середню освіту»

  • Закону України «Про охорону праці»

  • Закону України «Про цивільний захист»

  • Закону України «Про дорожній рух»

  • Закону України «Про відпустки»

  • Закону України «Про мови»

  • Статуту

  • Колективного договору

  • Річного плану роботи

 

Управлінська діяльність

Організація освітнього процесу в 2020-2021 навчальному році була спрямована на забезпечення реалізації зусиль педагогічного колективу по виконанню державних стандартів з освітніх дисциплін, забезпечення комфортних умов здобуття учнями якісної освіти, для набуття соціального досвіду.

Управління закладом здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішньо шкільного контролю та календарними планами вчителів-предметників, планами виховної роботи класних керівників.

Завдяки підключенню закладу до мережі Інтернет є можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, обласного та районного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації, вчасно знайомитися з новими документами, їх проєктами.

Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У закладі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання закладу, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення стану викладання предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, поведінки тощо.

Отже, з метою визначення рівня та вдосконалення освітнього процесу адміністрацією охоплені контролем усі суттєві питання. Здійснювався контроль за виконанням навчальних планів та освітніх програм, за якістю підготовки до запланованих річним планом заходів, за рівнем підготовки педагогічних працівників до проведення уроків, позакласних заходів.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва закладу більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Керівник закладу у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва, створює необхідні умови для самореалізації. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.

У 2020-2021 навчальному році колектив закладу освіти працював активно, творчо, з перспективою на майбутнє. Педагогічний колектив тісно співпрацював з батьківською громадою, територіальною громадою для створення умов для всебічного розвитку дитини.

 

Загальні показники роботи

Показники

Малинський ліцей

Броннівська філія

Яринівська філія

Разом

 

Мова навчання

Українська

Українська

Українська

Українська

 

Кількість класів

22

9

9

40

 

Загальне число учнів

423

119

131

673

 

У тому числі учнів, які займаються в І зміну

338

119

131

588

 

Кількість учнів, що доїжджають

5

0

0

5

 

Забезпечення вихованців гарячим харчуванням

Їдальня

Їдальня

Їдальня

Їдальня

 

Загальна кількість працівників

56

24

30

110

 

У тому числі: педагогічних

39

17

19

75

 

Обслуговуючих

17

7

11

35

 

Загальна площа всіх приміщень

2424,7 м2

969.9 м2

1849.9 м2

5244,5 м2

 

У тому числі навчальних приміщень

848,65 м2

442,5 м2

359 м2

1650,15м2

 

Кількість робочих місць у майстерні

12

13

0

25

 

Кількість робочих місць у комп'ютерних класах

8, 6

7

8

29

 

Кількість навчальних кабінетів

20

9

10

39

 

Забезпеченість підручниками (на одного учня)

1-9 -кл.100%,

10,11-85%

1-9 -кл.100%,

 

1-9 кл. - 87%

 

1-9 кл.-95%,

10,11-85%

 

Число підручників у шкільній бібліотеці

5391

1272

1626

8289

 

Кількість посадкових місць у їдальні

150

60

70

280

 

Площа земельної ділянки

2 га

2,2050 га

0.8 га

5,005

 

Пріоритетні напрямки роботи і завдання ліцею 2020-2021 навчального року.

 

Пріоритетними є такі напрямки роботи:

  1. Безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, потреб особистості учня.

  2. Різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб.

  3. Збереження і зміцнення морального, фізичного і психічного здоров'я вихованців; виховання учня як громадянина України, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення у різноманітних життєвих ситуаціях.

  4. Формування в учнів бажання і уміння вчитися, виховання потреби і здатності до навчання упродовж усього життя, вироблення умінь практичного і творчого застосування здобутих знань.

  5. Становлення в учнів цілісного наукового світогляду, загальнонаукової, загальнокультурної, технологічної, комунікативної і соціальної компетентностей на основі засвоєння системи знань про природу, людину, суспільство, культуру, виробництво, оволодіння засобами пізнавальної і практичної діяльності.

  6. Виховання в учнів любові до праці, забезпечення умов для їх життєвого і професійного самовизначення, формування готовності до свідомого вибору і оволодіння майбутньою професією.

  7. Виховання учня як людини моральної, відповідальної, з розвиненим естетичним і етичним ставленням до навколишнього світу і самої себе.

  8. Запровадження в ліцеї інноваційних підходів, форм, методів і засобів навчання;

  9. Забезпечення ефективної взаємодії та співпраці всіх учасників освітнього процесу.

Завдання, що стояли перед ліцеєм:

  1. Формування успішної особистості, в основі якого лежать ключові компетентності: бути необхідним як для кожної окремої особистості, так і для суспільства в цілому; надавати можливість індивідууму інтегруватися у суспільство (у знайомих і незнайомих ситуаціях), при цьому зберігаючи незалежність, індивідуальність; сприяти постійному удосконаленню знань і навичок особистості, розвиток творчих здібностей відповідно до потреб часу.

  2. Виховання національно-свідомого громадянина України реалізовуючи державну політику в галузі освіти, враховуючи Концепцію реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» і стратегію розвитку виховання в закладах освіти України з пріоритетами виховання цінностей, що забезпечують спрямованість на формування ціннісних ставлень особистості, максимальне використання можливостей дітей та учнівської молоді для досягнення мети виховання, цілей і потреб особистості в її розвитку через реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом МОН України за № 641 від 16.06.2015 року, Програми національного виховання у закладах освіти Рівненщини на 2020-2025 роки.

  3. Продовження впровадження у освітній процес компетентісно спрямованих технологій.

  4. Спрямування діяльності методичного кабінету на систему безперервної освіти педагогічних працівників відповідно до Концепції «Нова українська школа», нових державних освітніх стандартів.

  5. Організація педагогічного керівництва самоосвітньої діяльності учнів.

  6. Формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я.

  7. Продовження впровадження нового Державного стандарту початкової освіти.

  8. Реалізація додаткової освіти через систему позаурочної та позашкільної діяльності.

  9. Вдосконалення системи контролю навчальних досягнень учнів.

  10. Розвиток матеріальної бази ліцею та філій.

 

Кадрове забезпечення

Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педагогічних працівників. У 2020-2021навчальному році школа була забезпечена штатними працівниками на 100%.

При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики.

Особисті цінності педагогічного колективу:

Співробітництво – дотримання  членами педагогічного колективу високого рівня ділової етики і ефективної взаємодії, сумлінне виконання своїх посадових обов’язків, щоб навчальний заклад  був закладом, де почесно і престижно працювати, де кожен учитель шкільного підрозділу може зробити успішну професійну кар’єру та підвищити педагогічну майстерність;

Професіоналізм – підготовка  конкурентоспроможного випускника, здатного в майбутньому зробити свою професійну кар’єру;

Досконалість – використання  всіх можливостей для досягнення високого рівня педагогічної майстерності та самовдосконалення.

Цінності педагогічного колективу в роботі з вихованцями, учнями, батьками:

Відповідальність – завжди виконувати обіцянки, бути чесними з дітьми дошкільного віку, з  учнями і батьками, щоб не втратити їх довіру;

Простота – розробляти та застосовувати найефективніші форми навчання і виховання, які прості для розуміння і використання;

Інноваційність – використовувати у освітньому процесі інноваційні технології з метою підвищення інтересу до навчання, покращення його результативності, прищеплення учням практичних навичок самоосвіти;

Ефективність– працювати на кінцевий результат, щоб віддача від педагогічної діяльності була максимальною;

Прозорість - надавати батькам вичерпну та достовірну інформацію з усіх питань освітнього процесу.

 

Педагогічний моніторинг

 

Освіта педагогів

Освіта

Малинський ліцей

Броннівська філія

Яринівська філія

Разом

1.

Вища

37 (94,9%)

16 (94%)

18 (94,7%)

71 (94,7%)

2.

Середня спеціальна

0 (0%)

1 (6%)

1 (5,3%)

2 (2,7%)

3.

Базова вища

2 (5,1%)

0 (0%)

0 (0%)

2 (2,7%)

4.

Середня

0 (0%)

0 (0%)

0 (0%)

0 (0%)

 

Рівень педагогічної майстерності педагогів

Категорія, звання

Малинський ліцей

Броннівська філія

Яринівська філія

Разом

1.

Вища категорія

21 (53,8%)

9 (53%)

5 (26,3%)

35 (46,7%)

2.

І категорія

8 (20,5%)

0 (0%)

6 (31,6%)

14 (18,7%)

3.

ІІ категорія

4 (10,3%)

3 (17,6%)

4 (21,1%)

11 (14,7%)

4.

Спеціаліст

4 (10,3%)

5 (29,4%)

4 (21,1%)

13 (17,3%)

5.

Бакалавр

2 (5,1%)

0 (0%)

0 (0%)

2 (2,7%)

6.

Старший учитель

12 (30,8%)

7 (41%)

2 (10,5%)

21 (28%)

7.

Учитель-методист

1 (2,6%)

0 (0%)

2 (10,5%)

3 (4%)

 

Віковий склад педагогів (стаж)

Стаж

Малинський ліцей

Броннівська філія

Яринівська філія

Разом

1.

До 3 років

1 (2,6%)

0 (0%)

0 (0%)

1 (1,3%)

2.

Від 3 до 10 років

8 (20,5%)

5 (29.4%)

4 (21,1%)

17 (22,7%)

3.

Від 10 до 20 років

10 (25,6%)

2 (11,7%)

7 (36,8%)

19 (25,3%)

4.

Понад 20 років

20 (51,3%)

10 (58,8%)

8 (42,1%)

38 (50,7%)

 

Атестація педагогічних працівників

Атестації педагогічних працівників у 2020-2021 навчальному році підлягало 12педагогічних працівників. Адміністрація закладу детально вивчила педагогічну діяльність педагогів, які атестувалися в поточному навчальному році. Звіти працівників про роботу над індивідуальною методичною проблемною темою заслуховувались на засіданнях методичних об’єднань.

Рішенням атестаційної комісії відділу освіти, культури, молоді та спорту Малинської сільської ради присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 1 педагогу, встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії»6 педагогам,встановлено відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «старший учитель» – 1 педагогу, присвоєно педагогічне звання «старший учитель» – 3 педагогам, присвоєно педагогічне звання «учитель-методист» – 1 педагогу.

Рішенням атестаційної комісії опорного закладу Малинський ліцей Малинської сільської ради присвоєно першу кваліфікаційну категорію1 педагогу, встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої кваліфікаційної категорії»1 педагогу, присвоєно другу кваліфікаційну категорію3 педагогам.

 

Аналіз дистанційного навчання

Досить складні умови для роботи закладу в період пандемії викликали необхідність аналізу ситуації. SWOT- аналіз є універсальним методом, що використовується в процесі стратегічного планування діяльності будь-якої організації, у тому числі й закладу освіти. Його сутність полягає в розділенні факторів і явищ, що впливають на функціонування та розвиток закладу освіти, на 4 категорії: сильні та слабкі сторони, можливості та загрози. Цей аналіз не містить усієї інформації для прийняття управлінських рішень, але дає змогу оцінити наявну ситуацію.

 

SWOT-аналіз педагогів по роботі на дистанційному навчання

Сильні сторони (Strengths)

Слабкі сторони (Weaknesses)

  • Вивчення нових онлайн інструментів.

  • Незалежність від часу.

  • Вільний графік роботи.

  • Можливість обирати власний темп роботи, повторюваність форм роботи.

  • Можливість допрацювати матеріал.

  • Перебування вдома у зручній та звичній обстановці.

  • Більше часу з сім’єю.

  • Відсутність «домашнього» доступу до Інтернету.

  • Потреба в постійній умотивованій самоосвітній діяльності.

  • Малорухливий, більш сидячий спосіб роботи.

  • Неможливість застосування набутого досвіду роботи.

  • Значне обмеження усного мовлення.

  • Складність контролю академічної доброчесності.

Можливості (Оpportunities)

Загрози (Threats)

  • трендові технології розширюють потенціал контенту.

  • стимулювання та мотивація педагогічних працівників щодо вдосконалення якості інформаційних матеріалів та освітніх послуг.

  • навчання впродовж усього життя.

  • Зниження ефективності освітньої діяльності через недостатню якість послуг зв’язку та технічного забезпечення.

  • Втрата висококваліфікованих та конкурентоспроможних кадрів через дистанцію у спілкуванні.

  • Загроза здоров’ю від перевантаження

 

SWOT-аналіз батьків по роботі на дистанційному навчання

Сильні сторони (Strengths)

Слабкі сторони (Weaknesses)

  • Вивчення нових онлайн інструментів.

  • Незалежність від часу, можуть пізніше вставати.

  • Вільний графік роботи.

  • Можливість обирати власний темп роботи.

  • Можливість доопрацювати матеріал у зручний час, передивитись онлайн урок у будь-який час.

  • Перебування вдома у зручній та звичній обстановці.

  • Більше часу з сім’єю.

  • Відсутність «домашнього» доступу до Інтернету.

  • Потреба в постійному контролі та умотивованій діяльності.

  • Малорухливий, більш сидячий спосіб навчання.

  • Неможливість застосування набутого досвіду роботи в колективі.

  • Значне обмеження спілкування, замкнутий простір.

  • Складність контролю виконання завдань.

Можливості (Оpportunities)

Загрози (Threats)

  • трендові технології розширюють потенціал контенту.

  • стимулювання до освоєння нового матеріалу самостійно.

  • Зниження ефективності освітньоїдіяльності через несвоєчасну та недостатню технічну забезпеченість.

  • Втрата інтересу через дистанцію у спілкуванні.

  • Загроза здоров’ю від постійного сидіння за монітором.

 

SWOT-аналіз учнів по роботі на дистанційному навчання

Сильні сторони (Strengths)

Слабкі сторони (Weaknesses)

  • Вивчення нових онлайн інструментів.

  • Незалежність від часу.

  • Вільний графік роботи.

  • Можливість пізніше вставати.

  • Можливість допрацювати матеріал.

  • Перебування вдома у зручній та звичній обстановці.

  • Більше часу з сім’єю.

  • Відсутність «домашнього» доступу до Інтернету.

  • Потреба в постійній умотивованій самоосвітній діяльності.

  • Відсутність спілкування.

  • Відсутність прямого контакту з учителем та однолітками.

Можливості (Оpportunities)

Загрози (Threats)

  • Робота з Інтернет-технологіями;

  • Навчання самостійного пошуку інформації.

  • Формування самостійності та організованості.

  • Зниження ефективності освітньої діяльності через несвоєчасну та недостатню вмотивованість до навчання.

  • Втрата рівня навченості через прогалини під час попереднього навчання та через дистанцію у спілкуванні.

  • Загроза психічному здоров’ю від перебування в закритому просторі.

 

Методична робота у 2020-2021 навчальному році

 

Методична робота у 2020-2021 навчальному році була спрямована на стимулювання творчого потенціалу та підвищення професійної майстерності кожного вчителя. Педагогічний колектив Малинського ліцею працював над завершенням роботи над науково-методичною проблемною темою «Реалізація та розвиток сучасних творчих підходів до навчання та виховання з метою формування життєво компетентної особистості учнів в умовах інтеграції до європейського освітнього простору».

Броннівська філія Малинського ліцею працювала над завершенням роботи над науково-методичною проблемною темою «Реалізація діяльнісного підходу до навчання та виховання інноваційних технологій з метою формування життєво компетентної особистості».

Яринівська філія Малинського ліцею працювала над завершенням роботи над науково-методичною проблемною темою «Формування інформаційно-комунікативної, інноваційної компетентносте й у педагогічній діяльності з метою розвитку конкурентно спроможної особистості здобувача освіти».

На підсумковому етапі роботи вивчався досвід роботи педагогів щодо науково-методичної проблеми, визначався рівень опанування педагогічними працівниками освітніх інноваційних технологій. Було проаналізовано вплив даних технологій на формування життєвої компетенції учнів; узагальнено та проаналізовано результати опанування науково-методичною проблемною темою, систематизовано накопичений досвід в закладі освіти. Підбито підсумки роботи над науково-методичною проблемною темою.

Структура організації методичної роботи забезпечувала підвищення рівня методичної підготовки педагогів, реалізовувалась через колективні, групові та індивідуальні форми роботи: педагогічну раду; методичні ради; різні форми методичної роботи; предметні тижні; проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, підвищення загальноосвітнього рівня учнів; роботу з молодими вчителями; роботу з обдарованими дітьми. Вся методична робота реалізовувалася в основному через колективні та індивідуальні форми її організації. Робота методичних об’єднань спрямовувалася на впровадження елементів інноваційних технологій: особистісно орієнтованих технологій навчання та виховання, технологій розвивального навчання, проєктну технологію, здоров’я зберігаючи, інтерактивні, інформаційно-комунікаційні технології навчання, розвиток критичного мислення, технології створення ситуації успіху; технологій дистанційного навчання; сучасних освітніх трендів.

На засіданнях методичних об’єднань вивчався та обговорювався теоретичний матеріал; проведено та обговорено показові уроки, виховні заходи з використанням інноваційних методів, що сприяють підвищенню рівня навчальних досягнень учнів та розвитку креативності у дітей.

План заходів щодо організації методичної роботи в закладі освіти протягом 2020-2021 навчального року був виконаний.

 

Методична робота Малинського ліцею організована згідно структури методичної роботи з педагогічними працівниками ліцею. Структура організації методичної роботи забезпечувала підвищення рівня методичної підготовки педагогів та реалізовувалась через різні форми роботи. Керівництво методичною роботою здійснювала методична рада Малинського ліцею. Методична рада протягом навчального року координувала діяльність та визначала зміст роботи методичних структур закладу освіти.

Діяльність методичних об’єднань спланована на основі річного плану роботи закладу освіти, плану роботи методичної ради та спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку.

На засіданнях методичних рад розглядалися питання досвіду роботи педагогів з розвитку в учнів загальних і творчих здібностей, впровадження в практику роботи закладу освіти інноваційних педагогічних технологій, питання роботи з обдарованими дітьми, курсової перепідготовки й атестації вчителів, аналізувався стан викладання предметів. Методичні об’єднання спрямовували роботу на забезпечення потреб вчителя, надавали їм реальну допомогу. Кожне з методичних об’єднань провело заплановану кількість засідань, робота яких будувалася за окремими планами. Усі засідання були чітко продумані та охоплювали різні аспекти розвитку освіти та проблеми сьогодення. Вивчення результативності роботи методичних об’єднань виявило, що методична робота проводилася на достатньому рівні. Всі методичні підструктури основною метою своєї роботи ставили реалізацію науково-методичної проблеми. Річні робочі плани в цілому виконані.

Методичне об’єднання вчителів початкових класів ліцею очолює Червюк Тетяна Адамівна. Методичне об’єднання вчителів початкових класів завершило працювати над проблемною темою: «Сучасні творчі підходи до навчання та виховання учнів з метою формування життєвої компетентності особистості в умовах інтеграції до європейського освітнього простору».

Члени методичного об’єднання працювали над вирішенням поставлених завдань перед закладом освіти в сучасних умовах рівня організації освітнього процесу учнів початкових класів. Основною метою було виявлення та максимальний розвиток індивідуально значущих позитивних задатків кожного учня, формування інтересу до пізнання, бажання та вміння навчатись, надання особистості можливості визначитися та реалізуватися в тій галузі діяльності, яка найбільш відповідає її потенційним здібностям.

Методичне об’єднання вчителів природничо-математичного напряму очолює Мельничук Ніна Сергіївна. Члени методичного об’єднання працювали над проблемним питанням «Реалізація та розвиток сучасних компетентнісних підходів у освітньому процесі вчителів точних наук в умовах інтеграції до європейського освітнього простору».

Працює в ліцеї 10 вчителів природничо-математичного циклу. Вчителі проводять відкриті уроки, позакласні заходи, проводять консультації для складання ЗНО.

Учителі працювали над пошуком нових ефективних форм проведення групової та індивідуальної роботи. У 2020-2021 н. р. було проведено 7 засідань методичного об’єднання, на яких було заслухано вчителів з доповідями з самоосвіти; з досвіду роботи вчителів, що атестуються; обговорено питання про участь та результативність в конкурсах; про підготовку до ЗНО.

Методичне об’єднання вчителів суспільного, мистецького та спортивно-патріотичного напрямів в 2020-2021 навчальному році завершило роботу над науково-методичною проблемною темою: «Формування ключових та предметних компетентностей особистості в умовах інтеграції до європейського освітнього простору». Працюючи над даною проблемою, члени методичного об’єднання проводили різні заходи, що демонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки педагогів та сприяли підвищенню результативності освітнього процесу.

Уся діяльність методичного об’єднання здійснювалась на основі педагогічного аналізу, планування роботи як на поточний період, так і на перспективу згідно з програмою розвитку закладу освіти, включаючи багатопланову та різноманітну за змістом і формами роботу, з метою забезпечення безперервного зростання професійного рівня вчителів і реалізації науково-методичної проблеми ліцею.

Світовий процес переходу до інформаційного суспільства вимагає від освіти орієнтації на діяльнісні, розвиваючі технології, які формують у учнів уміння вчитися, оперувати і управляти інформацією, швидко приймати рішення, пристосовуватись до потреб ринку праці (формувати основні життєві компетенції).

До складу методичного об’єднання входить 7 вчителів. Системи роботи вчителів базуються на сучасних педагогічних технологіях, головна мета яких – зробити навчання творчим, особистісно зорієнтованим, сформувати в учнів стійкий інтерес до вивчення предметів. Педагоги працювали над формуванням життєвих та предметних компетентностей, розвитком творчих здібностей.

Протягом навчального року було проведено 4 засідання, де були розглянуті питання методики викладання, професійної компетентності і педагогічної майстерності вчителя, вивчення передового педагогічного досвіду. Протягом навчального року вчителями були проведені колективні форми методичної роботи, відкриті уроки. Основні завдання відкритих уроків: упровадження в практику вчителів передового педагогічного досвіду і результатів досліджень педагогічної науки, спрямованих на розв'язання завдань, що стоять перед національною системою освіти. Під час аналізу й обговорення відкритих уроків було забезпечено цілеспрямованість, науковість аналізу, принциповість, поєднану з доброзичливістю у критичних зауваженнях, поєднання аналізу уроку з практичними рекомендаціями, підведення його підсумків кваліфікованими спеціалістами.

Методичне об’єднання вчителів філологічного напряму очолює Радько Юлія Миколаївна. Методичне об’єднання завершило роботу над проблемною темою «Розвиток творчих здібностей та формування життєвих компетентностей учнів засобами літератури, рідної та іноземної мов в умовах інтеграції до європейського освітнього простору». Впродовж навчального року членами методичного об’єднання вчителів-словесників вивчався досвід роботи кращих учителів, області, країни. В рамках предметних тижнів були проведені показові уроки.

На засіданнях методичного об’єднання було обговорено і відзначено те, що уроки були добре підготовлені та проведені на високому професійному рівні. Особлива увага приділялася позакласній роботі.

Методичне об’єднання класних керівників очолює Круглик Анастасія Олександрівна. На виконання плану роботи ліцею було організовано роботу методичного об’єднання класних керівників 1-11 класів, яке працювало згідно плану роботи ліцею та плану роботи методичного об’єднання класних керівників.

Основні виховні заходи спрямовано на реалізацію поставленої проблеми«Реалізація та розвиток сучасних творчих підходів до навчання та виховання з метою формування життєво компетентної особистості учнів в умовах інтеграції до європейського освітнього простору».

Одним з ключових питань діяльності закладу сьогодні – це методична робота з класними керівниками, головне завдання якої полягає в розвитку сучасного педагогічного мислення класного керівника, підвищенні його мотивації на самоосвіту, формуванні в педагога якостей інноваційної особистості.

Підвищення фахового рівня вчителів проводилося шляхом вивчення і реалізації основних положень нормативних і директивних документів про освіту; шляхом опрацювання новинок методичної літератури, проведення «круглих столів» з метою обміну досвідом;  впровадження у освітній процес сучасних досягнень науки, педагогічної теорії.

У ІІ семестрі 2020-2021 навчального року вся методична робота у Броннівській філії Малинського ліцею була сконцентрована навколо ІІІ (підсумкового) етапу роботи за єдиною методичною проблемою темою.

Упродовж цього періоду методична рада закладу освіти здійснювала науково-методичний супровід та реалізацію основних напрямів розвитку і функціонування системи загальної середньої освіти, моніторингових досліджень з актуальних проблем; забезпечувала професійний розвиток педагогічних працівників закладу освіти шляхом запровадження різних форм організації науково-методичної роботи у між курсовий період; координувала роботу методичних структурних підрозділів, проводила системну роботу з упровадження нових педагогічних технологій, інтерактивних методик. Інформаційно-комунікаційна підтримка забезпечувалася засобами веб-порталу «Освіта Рівненщини», моніторингу, експертизи якості освіти, професійних конкурсів, роботи з обдарованими дітьми.

У ІІ семестрі у філії працювали два методичні об’єднання – вчителів початкових класів, класних керівників, діяв проблемний семінар-практикум «Реалізація діяльнісного підходу до навчання та виховання з метою формування життєво компетентної особистості», творча група вчителів з проблеми «Впровадження в освітній процес методу проєктів». Було проведено по два засідання кожною методичною структурою, на яких розглядалися актуальні питання розвитку освітнього процесу. Зокрема, методичне об’єднання вчителів початкових класів:

- практикум «Вивчаємо Державний стандарт початкової освіти». Планування навчальних видів діяльності для досягнення очікуваних результатів у мовно-літературній освітній галузі. Майстер-клас «Я це роблю так. Щоденні 5»;

- Педагогіка партнерства як ключовий компонент Нової української школи. Математична освітня галузь. Методичний аукціон.

Методичне об’єднання класних керівників:

- Психолого-педагогічний семінар. Основи педагогічної співпраці «Педагоги - діти - батьки»

- Педагогічний діалог. Гендерне виховання – нагальна потреба сучасної освітньої системи

- Самоорганізуючий навчальний простір для викладання предмета та підвищення професійної компетентності педагогів. Компетентність, як орієнтація педагога на найкращий результат.

- Формування ключових компетентностей учнів шляхом використання ІКТ на уроках. Компетентність, як орієнтація педагога на найкращий результат.

Творча група:

- Метод проєктів – ефективна технологія навчання. Сучасні підходи до впровадження проєктної технології у освітній процес на уроках біології. Стадії роботи над проєктом у рамках уроку.

- Метод проєктів – ефективний засіб формування ключових компетентностей учнів. Використання проєктних технологій на уроках англійської мови як засіб виявлення творчих здібностей учнів.

Семінар-практикум:

- Педагогічні інновації у творчому доробку вчителів закладу освіти.

- Презентую урок з зарубіжної літератури.

- Компетентність, як орієнтація педагога на найкращий результат.

- Нестандартні прийоми співпраці учителя з учнями на уроках фізичної культури.

- Формування здоров’я зберігаючої компетентності шляхом використання інноваційних технологій.

Формуванню професійної компетентності педагогічних працівників, популяризації сучасних освітніх технологій, підвищенню ефективності освітнього процесу, впровадженню інноваційних методів навчання, виховання, управління, науково-методичної роботи, педагогічного співробітництва сприяв проведений методичний тиждень «Сучасний урок в умовах компетентісної освіти».

На основі моніторингової діяльності методичного кабінету велася системна робота з педагогами, спрямована на результативність рівня навчання та виховання учнів як кінцевого результату праці. Спостерігається позитивна динаміка росту професійної компетентності педагогічних працівників, що надають якісні освітні послуги.

Метою методичної роботи Яринівської філії опорного закладу Малинський ліцей у 2020-2021 навчальному році було створення умов для особистісного професійного розвитку кожного вчителя

Впродовж ІІ семестру 2020-2021 навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень здобувачів освіти, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації здобувачів освіти. Такий моніторинг дав змогу проаналізувати роботу методичних структур, кожного педагогічного працівника.

Основну роль в реалізації методичних завдань, розробці та запровадженні прогресивних форм і методів навчання, проведенні систематичної групової та індивідуальної форм роботи з педагогічними кадрами, надано предметним методичним структурам закладу освіти. Так у Яринівській філії працювали:

  • методичне об’єднання вчителів початкових класів – керівник Мисько Л.М.;

  • методичне об’єднання класних керівників і класоводів – Попружук Л.Я.;

  • семінар – практикум вчителів – предметників з теми «Формування інформаційно-комунікаційної, інноваційної компетентностей у педагогічній діяльності з метою розвитку конкурентоспроможної особистості здобувача освіти» - керівник Плескач Н.В.

На початку ІІ семестру 2020-2021 н.р. було сплановано роботу семінару-практикуму вчителів, де передбачено орієнтацію на інноваційні технології, інтерактивні методи підготовки та проведення уроків, організацію дистанційного навчання та позакласних заходів. Успішній роботі за цим напрямком сприяли відкриті практикуми, було обговорено питання організації навчання в умовах карантину, реалізації освітнього процесу в режимі онлайн, соціальних мереж, як помічників у роботі вчителя. (Facebook, Instagram, Viber).

Позитивним моментом в роботі членів семінару-практикуму є використання в своїй роботі інтерактивних технологій та різних засобів (навчальні посібники для учнів, збірники задач та контрольних запитань, сучасні навчальні дидактичні матеріали, навчально-методичні посібники для самостійної роботи учнів, комп’ютерні тренажери). Цій темі було присвячене друге засідання семінару-практикуму. До цього засідання була підготовлена методична майстерня вчителів-предметників з теми «Формування пізнавального інтересу та творчих здібностей здобувачів освіти на уроках засобами цифрових технологій», де педагогічні працівники показали стоп-кадри уроків з використанням елементів тренінгу, інтерактивних, цифрових технологій, проєктної діяльності. Контроль результатів з теми та діагностику рівня її засвоєння забезпечують система тестів та плани теоретичних заліків.

Педагогічні працівники протягом року прийняли участь в багатьох науково-методичних конференціях, вебінарах та конкурсах різних рівнів.

З метою забезпечення єдності педагогічного та психологічного підходів до кожної дитини, вміння бачити в ньому не об’єкт для застосування освітніх та виховних зусиль, а суб’єкт, здібний вступати з викладачем у співробітництво, вчителі систематично працюють над питаннями організації дослідницької діяльності учнів. Вчителі та здобувачі освіти брали участь у роботі МАН, а саме: з біології – Лемич Дарина (вчитель Плескач Н.В.).

Діяльність методичного об’єднання учителів початкових класів була спрямована на реалізацію науково-методичної проблемної теми «Формування ключових компетентностей у молодших учнів». Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей здобувачів освіти, педагогів; інтеграцію у освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.

Протягом ІІ семестру було проведено два засідання методичного об’єднання. Перше засідання відбулося у формі методичного аукціону на тему: «Педагогіка партнерства як ключовий компонент Нової української школи. Математична освітня галузь», друге засідання відбулося у вигляді «Методичного марафону» на тему: «Підсумок роботи методичного об’єднання за ІІ семестр».

Кожен вчитель початкових класів прозвітував про результативність своєї роботи. На засіданнях розглядалися актуальні питання щодо навчання та виховання молодших учнів НУШ, а саме: педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів (тренінг керівник МО Мисько Л.М.); інтерактивні форми організації освітньої діяльності молодших учнів на уроках математики: кейс-технологія; перевернуте навчання; педагогічна технологія STEM як засіб реформування освітньої системи України; критичне мислення молодших учнів на уроках математики (методична панорама Попружук О.Г.); гра по-новому – навчання по-іншому з LEGO. Практикум (атака думок Харчук І.А.); метод компетентнісного навчання «Шість цеглинок» (методичний ринг Омелянчук Г.М.)

Кожен вчитель брав активну участь у роботі методичного об’єднання: готували доповіді, реферати, давали відкриті уроки, виховні заходи, старанно виконували свої доручення. Всі вчителі початкових класів спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем, приймали активну участь в онлайн-конференціях, вебінарах, тренінгах, де розглядаються важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової української школи.

На виконання плану роботи закладу освіти було організовано роботу методичного об’єднання класних керівників 1-9 класів, яке працювало згідно затвердженого плану роботи. Роботу методичного об'єднання класних керівників у 2020-2021 н.р. сконцентровано на вирішенні проблемного питання: «Формування інформаційно-комунікаційної, інноваційної компетентностей у педагогічній діяльності з метою розвитку конкурентоспроможної особистості здобувача освіти»

Шляхи розв’язання проблеми організації роботи у ІІ семестрі:

- через підвищення потенційних творчих можливостей класних керівників;

- через впровадження інноваційних технологій в їх діяльність;

- шляхом підвищення методичної компетенції класних керівників в роботі з класним колективом.

З метою вирішення даних проблем протягом року були проведені засідання. На цих засіданнях вивчалися практичні аспекти формування та розвитку в учнів здібностей та компетентностей на основі інтеграції та нових освітніх технологій. Були розроблені методичні рекомендації щодо формування та розвитку у здобувачів освіти компетентностей, творчих здібностей, якими учителі постійно керувалися в освітньому процесі. Активізувалося впровадження в роботу інформаційних технологій для забезпечення всіх учнів доступом до навчальних матеріалів та завдань, що використовувалися для обміну інформацією в умовах дистанційного навчання, а саме через Інтернет-ресурси: Viber, Messenger, YouTube, електронну пошту, телефонний режим.

Підвищення фахового рівня вчителів проводилося шляхом вивчення і реалізації основних положень нормативних і директивних документів про освіту; шляхом опрацювання новинок методичної літератури, проведення «круглих столів» з метою обміну досвідом; впровадження у освітній процес сучасних досягнень науки, педагогічної теорії.

В якості основних форм роботи визначені тематичні засідання методичного об’єднання; виховні заходи; звіти про роботу; співбесіди, знайомство з новинками методичної літератури тощо.

Протягом семестру було сплановано та проведено три засідання. Перше засідання було проведено у формі інструктивно-методичної наради на тему: «Особливості організації виховної роботи в умовах пандемії на ІІ семестр 2020-2021 н.р. Підвищення фахової компетентності класного керівника». Були визначені основні напрямки методичної та виховної роботи закладу на ІІ семестр 2020-2021 н.р. Класні керівники ознайомились з нормативно-правовими документами, листами та наказами МОНу в галузі освіти на ІІ семестр 2020-2021 н. р., поділились ідеями щодо форм і методів реалізації виховної роботи в режимі онлайн.

Друге методичне об’єднання відбулося у формі круглого столу на тему: «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання». Класні керівники ознайомились з нормативно-правовою базою у сфері булінгу в дитячому колективі та розкрили методи застосування технологій та основ впровадження демократичних цінностей: захищати права дитини, навчати учнів життєвим навичкам (психосоціальним компетентностям), що сприяють соціальній злагодженості, розбудові здорових стосунків.

Третє засідання відбулося у вигляді «Аукціону методичних ідей» на тему: «Підсумок роботи методичного об’єднання класних керівників за 2020-2021 навчальний рік». Класні керівники поділились досвідом роботи щодо співпраці з батьками в системі НУШ, обговорили та скоригували перспективний план роботи на 2021-2022 н. р.

Кожен класний керівник доклав чимало зусиль для творчого співробітництва, підвищення педагогічної майстерності, налагодження співпраці з батьківською громадськістю, з керівниками гуртків.

Аналіз роботи свідчить, що за навчальний рік значно підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання навчальних предметів, посилилась увага до пошуків інтеграції предметів, модернізації форм, методів і засобів проведення уроку.

Методична робота сприяла взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня, дала змогу молодим учителям вчитися педагогічній майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку. Педагогічні працівники закладу показують гарні результати з методичної роботи. З метою активізації творчої діяльності педагогічних працівників, популяризації та пропа­ганди перспективного педагогічного досвіду, впровадження його в практику закладів освіти та виявлення творчо працюючих вчителів у філії щорічно проводиться конкурс методичних знахідок вчителів – «Ярмарок педагогічних ідей». Усі роботи базуються на практиці вчителів роботи над науково-методичною темою закладу, предметних компетентностях та наскрізних лініях. Два учителі нашого закладу прийняли активну участь у даному конкурсі в номінаціях «Фізика» та «Початкова освіта». Методичний посібник «Дидактичні можливості сучасних джерел світла у навчальному експерименті з фізики» Слудчика В.С. отримав друге місце на обласному рівні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Результати оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти (само оцінювання).

 

За результатами вивчення внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти опорного закладу Малинський ліцей Малинської сільської ради було оцінено рівень якості освітньої діяльності.

Заклад освіти визначив свій рівень освітньої діяльності за чотирма рівнями.

ШКАЛА ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1,0-1,65

1,66-2,65

2,66-3,60

3,61-4,0

Низький рівень

(четвертий)

Рівень, що вимагає покращення

(третій)

Достатній рівень

(другий)

Високий рівень

(перший)


Само оцінювання за вимогами

 

Само оцінювання за напрямами

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виховна робота протягом 2020-2021 навчального року

в Малинському ліцеї, Броннівській та Яринівській філіях

 

Педагогічний колектив Малинського ліцею протягом 2020-2021 навчального року працював над проблемою «Реалізація та розвиток сучасних творчих підходів до навчання та виховання з метою формування життєво компетентної особистості учнів в умовах інтеграції до європейського освітнього простору».

Виховна діяльність в Малинському ліцеї та філіях здійснювалась через роботу класних керівників в класних колективах, під час проведення позакласних і позашкільних заходів, залучення учнів до участі у конкурсах, через роботу учнівського самоврядування, діяльності гуртків.

Виховний процес в Малинському ліцеї здійснювали 21класний керівник, педагог-організатор, заступник директора з навчально-виховної роботи, практичний психолог. З них вищу освіту мають 20, по категоріях :вчитель-спеціаліст - 1;

спеціаліст другої категорії – 4;

спеціаліст першої категорії – 3;

спеціаліст вищої категорії – 8;

спеціаліст вищої категорії «Старший учитель» – 3 ;

спеціаліст вищої категорії «Вчитель - методист» – 1.

Свою роботу класні керівники організовували згідно річного плану роботи закладу освіти план-сітки виховної роботи на 2020-2021н.р. та планів виховної роботи кожного конкретного класного колективу з урахуванням вікових особливостей дітей. Перевірка планів виховної роботи засвідчила, що педагогічний колектив володіє методикою планування. План виховної роботи на 2020-2021 навчального року складався з наступних розділів:

І. Охорона життя і здоров’я учнів та запобігання всім видам дитячого травматизму

ІІ. Громадянське виховання

ІІІ. Робота по соціальному захисту учнів

ІV. Профілактика правопорушень, злочинності серед неповнолітніх, попередження бездоглядності, жебракування та бродяжництва. Робота з дітьми девіантної поведінки

V. Заходи з реалізації Програми національного виховання у закладах освіти Рівненщини на 2020–2025 роки, зокрема формування, виховання, розвитку та розуміння:

- загальнолюдських цінностей;

- особистих цінностей;

- родинних цінностей;

- духовних цінностей;

- національних цінностей;

- громадянських цінностей;

- екологічних цінностей

ХІ. Педагогічна підтримка діяльності учнівського самоврядування на засадах педагогіки співробітництва;

ХІІ. Традиційні заходи ліцею;

ХІІІ. Організація роботи методичного об`єднання класних керівників.

Діяльність адміністрації ліцею, класних керівників була спрямована на науково-методичне забезпечення реалізації широкого спектру завдань в системі виховної роботи, організовано різні форми (індивідуальні та колективні) навчання класних керівників 1-11 класів сучасним інтерактивним технологіям виховних, особистісно-зорієнтованих методик та впровадження їх у виховний процес. Адміністрацією ліцею було проведено низку організаційних заходів з впровадження та реалізації Програми національного виховання у закладах освіти Рівненщини на 2020–2025 роки, розроблено план організаційно – практичних дій щодо реалізації програми, проведено інструктивно – методичну нараду з педагогічними працівниками, обговорення проблеми, її упровадження, індивідуальні інструктажі класних керівників з коригування планів виховної роботи. У методичному кабінеті створено банк даних «Нормативно – правове і методичне забезпечення реалізації національної програми виховання, блок інформаційних матеріалів за концепцією обласної програми». У бібліотеці ліцею розгорнуто тематичну виставку «На допомогу педагогам у реалізації програм національного виховання». розроблено та проведено класними керівниками відкриті виховні заходи за змістом програми виховання.

Протягом навчального року проводився цикл заходів, спрямованих на формування в учнівської молоді поваги до національної символіки, Конституції України, законів Української держави під час місячника громадянського виховання, (вересень 2020 р.), військово-патріотичне виховання (жовтень 2020,виховання ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави), заходи проведені під час місячника профорієнтаційного та трудового виховання, (листопад 2020, виховання ціннісного ставлення особистості до праці); заходи проведені під час місячника здорового способу життя, (грудень 2020), заходи місячника виховання національних та громадянських цінностей (січень 2021), заходи проведені під час місячника виховання моральних та особистих цінностей(лютий 2020 р.), заходи проведені під час місячника духовного виховання (березень 2021), заходи проведені під час місячника екологічного виховання (квітень 2021), заходи місячника родинного виховання (травень 2021).

В школі працювало шкільне методичне об’єднання класних керівників, яке очолювала класний керівник 8-А класу Круглик А.О., робота якого була спрямована на системний підхід до виховання учнів, підготовку їх до життя і праці, впровадження в практику школи національної системи виховання.

Протягом навчального року згідно з планом роботи школи проводились засідання методичного об’єднання класних керівників, наради при директорові та заступниках директора, де визначалися напрямки, цілі, форми та методи виховної роботи, шляхи досягнення більшої ефективності виховного процесу. Відповідно до плану роботи методичного об’єднання протягом навчального року було проведено 4 засідання, на яких розглядалися питання як теоретичного так і практичного характеру. Класні керівники ділились досвідом використання різноманітних методів виховання.

Аналіз виконання планів виховної роботи засвідчив, що всі класні керівники провели заплановані заходи. Виховні заходи, що проводились протягом навчального року, були різноманітними, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку творчих здібностей та ініціативності школярів.

Протягом року відбувались класні батьківські збори, на яких розглядались теоретичні питання, розв’язувались практичні завдання. В зв’язку з карантинними обмеженнями більшість батьківських зборів проходила дистанційно з використання мережі Інтернет. Класні керівники практикують лекторії для батьків з питань виховання, консультації з приводу навчання власних дітей, діагностування з метою виявлення рівня освіченості батьків.

З метою якісного впливу на всі категорії учнів, класними керівниками, практичним психологом Рудковською В.В. здійснювалась індивідуальна робота з учнями, які виховуються в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, перебувають на обліку в ліцеї, групі ризику. В.В.Рудковська працює над удосконаленням системи ранньої профілактики, проводить психолого-педагогічне діагностування, індивідуальну роботу з неповнолітніми, надає сім’ям психолого-педагогічну допомогу, забезпечує наступність у виховній роботі між різними ланками освіти.

Великого значення в сучасних умовах набуває виховний модуль – лідерство. Активні представники класних колективів задіяні в учнівському самоврядуванні. У школі функціонує учнівський комітет, головою якого була Алексієнко Олександра, учениця 10-Б класу. Найактивніше функціонує шкільний старостат на засіданнях якого розглядалися найактуальніші питання життя ліцею. Активно учасники шкільного самоврядування проводили руханки, веселі перерви, створення фотозон тощо. Слід відмітити, що члени учнівської ради активну участь приймали в підготовці та організації заходів в ліцеї. Радниками в організації роботи учнівської ради були педагог-організатор Пилипенко О.А., заступник директора з навчально-виховної роботи Булейко А.М., класні керівники.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були поновлені банки даних учнів пільгових категорій, які протягом року коригуються. Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації ліцею.

Велика увага приділялась адміністрацією та педагогічним колективом роботі з творчо обдарованими дітьми. Адміністрацією ліцею було організовано роботу гуртків з врахуванням інтересів учнів та побажань батьків, зокрема спортивного напрямку (гурток з футболу «Чемпіон», керівник Бойчук Т.В.), художньо-естетичного напрямку (гуртки вокальний, ужиткового мистецтва та хореографічний, керівники Марцинюк Г.В., Ярема С.М., Пилипенко О.А.), краєзнавчого туризму (Керівник Булейко А.М.). Протягом навчального року предметні олімпіади та конкурси не проводились в зв’язку з карантинними вимогами, але учні ліцею прийняли участь в заочних Всеукраїнських конкурсах, зокрема у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник» - 12 учнів. Також учні ліцею прийняли участь у Всеукраїнському екологічному проєкті «Мішечок» та отримали відповідний диплом від організаторів. Команда учнів ліцею під керівництвом вчителя географії Булейко А.А. взяла участь у відкритій першості Степанської ОТГ із спортивного орієнтування, присвяченій Міжнародному Дню захисту дітей.

 

Правовиховна робота

Однією з важливих ланок виховної діяльності є система правового виховання в ліцеї. Правоосвітницька робота здійснюється під час уроків та в позаурочний час, під час проведення тижня правового виховання й охоплює учнів, батьків, учителів. Для учнів 9, 10 класів читається курс «Основи Правознавство» (вчитель Свиридюк Н.Є.). Виховна робота учнів здійснюється також і в позаурочний час через ряд позакласних та позашкільних заходів.

Систематично проводилась робота з профілактики шкідливих звичок і запобігання правопорушень серед учнів. З цією метою було проаналізовано плани виховної роботи класних керівників, проведено анкетування учнів та індивідуальні бесіди з учнями, схильними до правопорушень, та учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги. Важливу роль у право освітній роботі адміністрація ліцею, класні керівники відводять індивідуальній роботі з батьками, відвіданню сімей учнів, проведенню консультацій, веденню доброзичливих розмов, що допомагають з’ясувати причини, мотиви вчинків учнів. Аналіз роботи класних керівників свідчить про те, що склалась певна система роботи, впроваджуються інноваційні системи та технології правовиховної роботи. Класними керівниками 1-11 класів вивчались особливості кожного конкретного учня, його характер, інтереси, родинні умови, коло спілкувань своїх вихованців, були організовані спільні й колективні творчі справи ліцеїстів, що ґрунтувались на інтересах, потребах, можливостях учня. Відзначено, що в роботі класних керівників з даного питання забезпечується наступність з 1 по 11 класи, ведеться систематична робота з батьками дітей групи ризику, здійснюється первинна профілактика.

В рамках місячника національно-патріотичного виховання, з метою проведення профорієнтаційної роботи, привернення уваги громадськості до життя школи, розвитку творчого потенціалу в лютому 2021 року було проведено віртуальний Вечір зустрічі з випускниками ювілейних років.

Протягом навчального року вивчалась і аналізувалась робота педколективу ліцею по організації правоосвітньої та правовиховної роботи в ліцеї як серед учнів, так і серед батьків. Такі форми роботи з дітьми, як організація змістовного дозвілля ліцеїстів, чергування вчителів та учнів, робота ради профілактики правопорушень, індивідуальна правопросвітницька робота, чітка система взаємоінформування «батьки -вчителі-учні», посилений контроль за поведінкою учнів з групи ризику, залучення їх до роботи в громадських організаціях, клубах, творчих групах, гуртках, дали змогу забезпечити в ліцеї дотримання чіткого режиму навчального процесу, стабільної поведінки учнів, зменшенню правопорушень, проявів девіантної поведінки. Велику увагу класні керівники, вчителі-предметники та психологічна служба ліцею приділяють попередженню дискримінацій, насилля в учнівському середовищі, навичкам безпечної поведінки в Інтернеті.

Також в ліцеї долучилися до проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. Педагоги ліцею провели позакласні заходи, уроки «Стоп булінг» спрямовані на зародження в суспільстві небайдужості до проблеми та інформування всіх учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу.

Стан правового виховання учнів у Броннівській філії.

Система правового виховання в закладі включає 2 основних компоненти:

1. Профілактика правопорушень:

- Облік дітей ,схильних до правопорушень

- Робота наставників з дітьми, схильних до правопорушень.

- Чергування по школі учнів і вчителів

- Контроль за станом відвідування.

2.Просвітницька робота:

- Проведення тижня правових знань

- Години юридичного навчання

- класні години

- анкетування

- Зустріч з працівниками правоохоронних органів.

Система превентивного виховання в Броннівській ЗОШ сприяє формуванню в учнів моральних почуттів, які реагують на їхню поведінку, - почуття законності обраної мети, правомірності шляхів і засобів їх реалізації, відповідальності. До роботи з з правового виховання залучені класні керівники, батьки, адміністрація. Класні керівники систематично проводять класні години з питань профілактики шкідливих звичок, збереження життя та здоров'я дітей. Ведеться контроль відвідування учнями навчальних занять, з'ясовуються причини їх пропусків, вчасно доводяться до відома батьків інформацію про порушення учнями правил поведінки. Проводиться анкетування та психолого-педагогічне діагностування серед учнів по виявленню причин схильності їх до шкідливих звичок і намічених напрямків корекційної роботи з учнями, які мають шкідливі звички. Проведено зустріч з працівниками ювенальної превенції (учні 8-9 класів), анкетування батьків з метою виявлення труднощів та проблем у правовому вихованні учнів . Традиційно протягом року в школі відбуваються декади «За здоровий спосіб життя», «Безпеки життєдіяльності», «Антитютюнової, антиалкогольної, антинаркотичної залежності» під час яких із учнями проводяться лекційно-тренінгові заняття «Як досягти успіху в житті?», «Здорова молодь, здорова нація». У грудні в рамках тижня права проведено ряд заходів на правову тематику. На коридорі закладу облаштовано змінні стенди «Знай свої права, дитино», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Обирай здоровий спосіб життя», «Шкільна психологічна служба інформує»

У Броннівській ЗОШ працює учнівське самоврядування, яке має свої символи, статут, положення, завдання. Воно проводить відеотеки із соціальними рекламами на морально-правову тематику.

Класні керівники та класоводи, соціальний педагог планують та проводять бесіди, тренінги, засідання круглого столу, конференції, класні збори, позакласні заходи, диспути на правову тематику: година правової грамотності «Мої права, мої обов’язки », година спілкування Міжнародного дня інвалідів «Руку допомоги простягти», «В душі бринить землі моєї голос»,«Моя мова барвінкова», «Спокус безліч, а здоров’я одне», класна година «Європа-наш спільний дім», День профілактики правопорушень,тренінгові заняття «Твоє здоровя-твій вибір», «Життя онлайн:інтернет друг чи ворог»

Виховні години: «Чи потрібен я державі таким, яким я є сьогодні», «Мир і дружба не дива, тільки знай свої права», «Роки людині до лиця», «Обряди та звичаї мого краю». Бесіди: «Символи України», «І покажемо, що ми, браття, козацького роду», «Що таке толерантність», «Громадянська освіта – одна з галузей правової освіти», «Що я знаю про Конвенцію прав дитини», «Поважати життя кожної людини», «Природа,то храм», «З чого починається дорослість».

Учнів , які перебувають на внутрішньо шкільному обліку немає.

Стан правового виховання учнів у Яринівській філії опорного закладу Малинський ліцей

Педагогічним коллективом Яринівської філії опорного закладу Малинський ліцей систематично проводиться організаційна та профілактична право виховна робота, спрямована на зниження рівня злочинності серед неповнолітніх. Всі педагогічні працівники закладу ознайомлені з нормативними документами, що регулюють роботу з питання профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх.

Проведено заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності:

1) проведено щоденний облік відвідування навчальних занять здобувачами освіти, вивчені причини та вжиті дієві заходи;

2) активізовано роботу щодо вивчення інтересів та захоплень дітей та підлітків, зокрема школярів девіантної поведінки, з метою охоплення позашкільною освітою та участі в роботі органів учнівського самоврядування, організації змістовного дозвілля у позаурочний та канікулярний час;

Із здобувачами освіти старших класів неодноразово проводилися зустрічі з соціальним працівником Кундас Н.І. з питання попередження прапорушень серед неповнолітніх.

До роботи з дітьми та їх батьками залучаються служба у справах дітей та правоохоронні органи, зокрема, 4 лютого 2021 року до учнів Яринівської філії завітали інспектори ювенальної превенції Рівненського РУП.

Під час зустрічі правоохоронці розповідали про особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх, види і підстави адміністративної відповідальності малолітніх осіб. Також була обговорена тема булінгу та відповідальність за його вчинення. Працівники поліції дали змістові відповіді на запитання, які виникли в учнів під час бесіди.

Під постійним контролем класних керівників знаходиться відвідування школярами закладу освіти. Причини пропусків занять негайно з’ясовуються, підтримується постійний зв’язок з батьками. Дітей, що пропускали уроки без поважних причин, у закладі освіти немає.

З питання профілактики правопорушень проведено години спілкування :

- «Підліток і закон» ( 7 клас, січень);

- «Я в житті класу» (9 клас, лютий);

- «Правила поведінки в різних життєвих ситуаціях» (6 клас, лютий);

- «Молодь обирає здоровий спосіб життя» (8 клас, березень);

- «Правила поведінки першокласників під час перерв»( 1 клас, березень)

- «Ти – людина. Отже маєш права» ( 5 клас, квітень);

- «Як не стати жертвою злочину» (4 клас, березень);

- «Знай свої права, виконуй свої обов’язки» (3 клас, травень);

- «Добрі та погані вчинки» (2 клас, квітень)

Організація харчування

Відповідно до ст.21 Закону України «Про загальну середню освіту», ст.5 Закону України «Про охорону дитинства», на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VІІІ (пункт 11,19), постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2007 № 873), постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2002 № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 № 850), в ліцеї з 10 лютого 2021 року організоване одноразове харчування учнів за бюджетні кошти:

- для учнів 1-11 класів, позбавлених батьківського піклування – 5 дітей;

- для учнів 1-11 класів, батьки яких є дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій – 6 дітей;

-для учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» - 24 дитини.

-для учнів 1-11 класів за батьківську плату за безготівковим розрахунком. Відповідальним за організацію харчування по школі призначено заступника директора з навчально-виховної роботи Булейка А.М.,який забезпечував системний контроль за роботою осіб, призначених відповідальними за організацію харчування у школі, класних керівників, медичних працівників, працівників харчоблоку.

Обов'язки з ведення обліку відвідування учнями школи та подачі попередніх заявок на харчування учнів покладені на лаборанта школи Гнесь І.П., медсестеру школи Лисицьку О.В. та класних керівників 1-11 класів.

Медсестрою школи щоденно контролювалося відповідність меню-розкладу, здійснюється бракераж сирої продукції згідно графіка постачання продуктів та контроль за дотриманням дітьми правил особистої гігієни під час харчування в обідній залі.

Протягом року не було випадків захворювання учнів із-за неякісних продуктів чи  приготовлених страв, не було зауважень щодо незадовільної роботи їдальні.

Організація харчування в Броннівської філії опорного закладу Малинський ліцей.

Важливим напрямком діяльності з охорони здоров'я дітей у Броннівській філії є робота з організації харчування

У школі організоване харчування учнів в сумі – 20.00 грн

- для учнів 1 – 9-х класів за батьківські кошти

- для учнів пільгового контингенту 1-4 класи, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», діти учасників АТО за рахунок бюджету.

Загальна кількість дітей, що отримували гаряче харчування в шкільній їдальні в середньому становить 90-100 учнів, з них дітей пільгових категорій- 1-4учні

Відповідно до діючих вимог ведеться журнал бракеражу сирої та готової продукції.

У школі для організації харчування дітей створені всі необхідні умови: працює шкільна їдальня, забезпечено санітарно-гігієнічний режим Технологічне обладнання харчоблоку (хоч і застаріле), але знаходиться в робочому стані.

З учнями та їхніми батьками постійно ведеться роз'яснювальна робота з питань необхідності гарячого харчування у період перебування дітей у школі, що покращить стан здоров‘я учнів та сприятиме запобіганню захворювань у дітей органів шлунково-кишкового тракту.

Організацію харчування в Яринівській філії опорного закладу Малинський ліцей.

Здорове харчування школярів впевнено можна віднести до одного із основних факторів розвитку дитини.

Життя дитини зазнає змін вже з першого дня відвідування школи. Тому дуже важливо відразу ж організувати правильне харчування дитини, що стане у нагоді при адаптації до нового для неї освітнього процесу, а також закладе фундамент для формування міцного здоров`я.

З метою створення умов, сприяючих зміцненню здоров`я, формуванню навиків правильного харчування, пошуку нових форм обслуговування дітей, збільшення обхвату учнів гарячим харчуванням у закладі освіти, були розроблені основні завдання, які висвітлюють наступні питання:

  • забезпечення безкоштовним і пільговим харчуванням здобувачів освіти філії;

  • створення сприятливих умов для організації раціонального харчування;

  • зміцнення і модернізацію матеріальної бази приміщень харчоблоку закладу;

  • підвищення культури харчування;

  • забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування;

  • проведення систематичної роз`яснювальної роботи серед батьків і здобувачів освітипро необхідність гарячого харчування.

В закладі організовано безкоштовне  гаряче харчування для дітей пільгових категорій: дітей з малозабезпечених сімей 1- 4 класів – 3 учні, дітей, батьки яких брали участь в антитерористичній операції 1-9 класів - 14 учнів.

Вартість харчування для здобувачів освіти 1-9 класів становило 20грн. Гарячим харчуванням було охоплено приблизно 85 учнів, що становить 65% всіх здобувачів освіти закладу.

Харчування здійснюється в шкільній їдальні, яка розрахована на 70 посадочних місць.

Проводиться організаційна робота щодо залучення дітей до харчування, як на початку навчального року, так і впродовж  його.

З метою забезпечення якісного харчування учнів, охорони їхнього життя і здоров`я, недопущення приймання недоброякісних продуктів харчування та продовольчої сировини до їдальні,  в закладі здійснюється щоденний контроль

адміністрацією, педагогами. Обов`язковим є дотримання щоденного меню, яке затверджується директором ліцею. Медичною сестрою – Стеблюк Л.А. щодня знімається бракераж сировини й готової продукції, що реєструється у відповідних журналах. Свіжа продукція надходить до їдальні невеликими партіями для щоденного використання, що забезпечує приготування обідів належної якості.

Біля їдальні знаходиться куточок для миття рук.

Протягом року був оновлений та зміцнений матеріально – технічний стан шкільної їдальні. За рахунок бюджетних коштів було придбано дві електроплити та електросковороду.

З метою підвищення культури харчування, за кожним класом у їдальні закріплені столи.

У закладі освіти працює буфет.

Правильно організоване харчування є запорукою здоров`я учнів.

 

Створення умов щодо безпеки життєдіяльності учасників

освітнього процесу

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, запобігання випадкам дитячого травматизму і загибелі дітей, дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей у дошкільному навчальному закладі.

У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами.

Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки.

Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при директору, виробничих нарадах. Були освітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності дітей під час освітнього процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила улаштування та утримання шкільного закладу, пожежно-технічних умов влаштування Малинської ЗОШ.

З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводилися наступні види контролю:

  • адміністративно-громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки (щомісячно), за проведенням та реєстрацією інструктажів з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки (щоквартально), за проходженням медогляду працівниками (1-2 рази на рік);

  • попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму у групах, обсягу знань дітей з безпеки.

Адміністрацією  щоденно  контролювалось  використання  електроенергії  та  води. Стан майна, обладнання, приміщень, території закладу відповідав вимогам санітарних  правил.

Метою охорони праці та безпеки життєдіяльності

в Броннівській філії опорного закладу Малинський ліцей.

З метою забезпечення реалізації державної політики щодо збереження життя та здоров‘я дітей у закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров'я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи.

В коридорі на видному місці розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі знаходився під щоденним контролем адміністрації закладу освіти

У класних журналах 1-9х класів згідно методичних рекомендацій були відведені окремі сторінки для бесід з безпеки життєдіяльності

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; які фіксувалися в окремих журналах .

 

Упродовж 2020-2021 навчального року не зафіксовано жодного нещасного випадку під час освітнього процесу.

Метою охорони праці та безпеки життєдіяльності

в Яринівській філії опорного закладу Малинський ліцей.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання закладів загальної середньої освіти та організацій освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу освіти з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації філії.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учасників освітнього процесу, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі із здобувачами освіти перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У закладі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні закладу розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при завідувачу філії. Вивчаючи стан травматизму серед учасників освітнього процесу, можна відмітити, що в Яринівській філії здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

Медичне обслуговування учнів

Здійснюється  медичною сестрою Лисицькою О.В. та закріпленим сімейним лікарем Малинської АЗПСМ Андрійчук Т.С. Відповідно до графіку, за наявності вакцин  проводились щеплення дітям в умовах амбулаторії, проводилися огляди дітей старшого віку, медичні огляди школярів відповідно до вікових категорій.

По результатах медичного огляду здобувачів освіти, на підставі довідок лікувальної установи у ліцеї формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по ліцею. Результати медичного огляду розглянуті на засіданні педагогічної ради, батьківських зборах. У зв’язку з реформуванням медицини цього року медичний огляд учнів покладений на батьків .

Медична сестра здійснює контроль за режимом та якістю харчування в їдальні ліцею. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік.

Проводить повсякденну роботу, яка забезпечує створення належних санітарно-гігієнічних умов у навчальному закладі.

Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у медсестри ліцею.

Медичне обслуговування учнів в Броннівській філії опорного закладу Малинський ліцей.

Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі здійснюється медичним працівником (медсестрою). Наявний обладнаний медичний кабінет

У школі проводиться організаційна та практична робота щодо виконання вимог Санітарного Регламенту

  • забезпечено освітленість приміщень відповідно до гігієнічних нормативів: природне – падає на робочі місця ліворуч, штучне - забезпечується за допомогою люмінесцентних ламп, які розміщені в 2 ряди паралельно до лінії вікон;

  • обов’язковим є дотримання повітряно-теплового режиму;

  • не допускається перебування у класах хворих дітей;

  • забезпечується дотримання дітьми та персоналом правил особистої гігієни;

  • проводиться щоденне вологе прибирання приміщень із використанням миючих та дезінфекційних засобів;

  • приміщення та територія використовуються тільки за призначенням;

  • медичною сестрою проводиться робота щодо профілактики різних видів захворювань, профілактичних оглядів на коросту та педикульоз.

Адміністрація філії забезпечує здійснення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів, відповідно до положень спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674, «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах».

Враховуючи епідеміологічну ситуацію, в закладі постійно ведеться контроль за дотриманням карантинних заходів. Надається посильна медична допомога за потреби.

Медичне обслуговування учнів в Яринівської філії опорного закладу Малинський ліцей

Медичне обслуговування здобувачів освіти та працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення школярів та вчителів у закладі обладнаний медичний кабінет, де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування здобувачів освіти, забезпечує профілактику дитячих захворювань . Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у філії формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки школярів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у медсестри закладу.

Цікавими оздоровчими заходами у школі є проведення традиційного Дня здоров'я, шкільної спартакіади, бесіди з лікарями, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медсестри на загальношкільних лінійках. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «заходи по збереженню життя і здоров'я дітей» де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

Організація роботи з сім’ями вихованців

Взаємодія з сім’ями вихованців протягом року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:

  • батьківські збори

  • індивідуальні консультації психолога

  • родинні свята

Засідання  батьківського комітету  закладу, загальні  батьківські збори, групові  батьківські збори проводились за річним планом, та оперативно за потребою.

Виховні орієнтири

Класними керівниками, педагогом – організатором, вчителями протягом навчального року проведені загальношкільні та класні виховні заходи, години спілкування та суспільно-інформаційні години:

1-А клас (Назарчук С. Г.) - Година здоров’я «Хочу і можу бути здоровим», “Прощавай Букварику”;

1-Б клас (Червюк Т.А.) - Виховна година «На те ми й люди, щоб добро творити», “Прощавай Букварику”;

2-А клас (Саванчук І.Ю.) - Виховна година «Прийди до нас, Миколаю!». Виховна година “Уклін тобі, Тарасе!”;

2-Б клас (Міщук Г.Й.) - Виховна година «Математика - цариця наук», “Наша мова барвінкова”;

3-А клас (Гурин Ж.Л.) - Виховна година «Все починається з родини», “Твори добро”;

3-Б клас (Крот В.П.) - Виховна година «Корисна і шкідлива їжа», “Свято Матері”;

4-А клас (Легкобит М. Й.) - Інтелектуальна гра «Осіннє поле чудес», «Прощання з початковою школою»;

4-Б клас (Рубель Л.С.) - Виховна година «Подорож по Україні», «Прощавай, початкова школо!»;

6-А клас (Гурин А.С.) - Виховна година «Інтернет: за і проти», “Життя її — промінь ясний”;

6-Б клас (Гурин І.С.) -«Весела зустріч після карантину», “Бути здоровим — це стильно”;

7-А клас (Бойчук Т.В.) - Виховна година «Складові гарного настрою», “Свято всесвітнього дня здоров’я”;

7-Б клас (Савчук Н.В.) - Виховна година «Заняття для душі», “Життя без насилля”;

8-А клас (Круглик А.О.) - “Дружба — запорука хорошого колективу”, «Вишиванка – генетичний код нації»;

8-Б клас (Бахаєва С.Г.) – «Безпечний інтернет», «Свято 8 березня».

9-А клас (Матещук М.І.) - Виховна година «Екологія людської душі».

(Мельничук Н.С.) - Вих. год. “Я і суспільство”, “Почуття — відтінок сонця”.

9-Б клас (Ярема С.М.) - Вих. год. з елементами тренінгу «Самовизначення і вибір професії», “Ми старшокласники”.

10-А клас (Бойчук В.А.) - «Український воїн – опора державності», тренінг “Все в моїх руках”.

10-Б клас (Дибач Р.М.) - Година спілкування до року математики «Математика – цариця всіх наук», вих. год “ До 35-річчя з Дня Чорнобильської трагедії”.

11-А клас (Зубик О.І.) - Виховна година « Я в суспільстві», свято “ Прощай, ліцею!”

11-Б клас (Никончук Т.В.) - Відео-привітання до Дня вчителя, свято “ Прощай, ліцею!”

Класні керівники та учні ліцею приймали участь у Святі Першого Дзвоника, проведенні Першого уроку на тему «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну», тижні знань правил дорожнього руху, Тижні патріотичного виховання, тижні знань пожежної безпеки, Всеукраїнському тижні права, предметних тижнях, заходах до Дня зустрічі випускників.

Були організовані та проведені виховні заходи, години спілкування та суспільно-інформаційні години: до Міжнародного дня толерантності, до Міжнародного дня миру,  Всесвітнього Дня доброти. до роковин трагедії в Бабиному Яру, єдиний Урок мужності та заходи до Дня Захисника України, до Міжнародного дня людей похилого віку, уроки пам’яті до Дня пам’яті жертв Голодоморів «Незгасна свічка болю і скорботи», відзначення Дня Гідності та Свободи, до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, заходи до 130 річчя від дня народження Павла Тичини,заходи до 150 річчя від дня народження Лесі Українки, заходи пам’яті героїв битви під Крутами, заходи щодо відзначення Дня пам’яті та примирення, Перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні,міжнародного Дня сім’ї, з відзначення Дня Європи,Міжнародного дня рідної мови, Дня української вишиванки, Дня слов'янської писемностi i культури.

Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці є одним із пріоритетних напрямків роботи в ліцеї. Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Територія закладу огороджена, відсутній доступ для стороннього автотранспорту та місця «схованок» – де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Спортивні та ігрові майданчики, навчальні зони - безпечні для дітей та дорослих. Профілактична робота з попередження травматизму на належному рівні. Учні та вчителі обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх. Для цього проводився тиждень безпеки дорожнього руху, відпрацьовуються дії у разі надзвичайних ситуацій, запрошувалися спеціалісти, для бесід з учнями, систематично проводяться інструктажі, тощо. Педагогічний колектив школи обізнаний з алгоритмом дій у разі нещасного випадку чи у разі погіршення стану здоров’я учнів (відповідно наказу Міністерства освіти та науки від 16.05.2019 № 659 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу». У 2020-2021 навчальному році у закладі не було жодного нещасного випадку.

Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи у Броннівській філії протягом ІІ семестру 2020-2021 навчального року здійснювалась за основними напрямками:

- загальнолюдські цінності;

- особисті цінності;

- родинні цінності;

- духовні цінності.

- національні цінності;

- громадянські цінності;

- екологічні цінності

Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій було виявлення та облік таких дітей (обдаровані діти, діти з неповних сімей, діти з особливими фізичними потребами, діти-напівсироти, діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей), створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку

Аналіз соціального паспорту демонструє таку динаміку: кількість учнів із багатодітних сімей – 68 учнів; кількість малозабезпечених сімей – 24 учні; дітей-напівсиріт – 3, неповних сімей, де виховує лише мама – 11; дітей з особливими фізичними потребами – 3. Ця динаміка вимагає в наступному році посиленого супроводу таких категорій учнів і вдосконалення роботи в цьому напрямі.

Система правового виховання включає 2 основних компоненти:

1. Профілактика правопорушень:

- Облік дітей ,схильних до правопорушень

- Робота наставників з дітьми, схильних до правопорушень.

- Чергування по філії учнів і вчителів

- Контроль за станом відвідування.

2.Просвітницька робота:

- Година юридичного навчання

- класні години

- анкетування

- Зустріч з працівниками правоохоронних органів.

Система превентивного виховання в Броннівській філії сприяє формуванню в учнів моральних почуттів, які реагують на їхню поведінку, - почуття законності обраної мети, правомірності шляхів і засобів їх реалізації, відповідальності.

У закладі працює учнівське самоврядування, яке має свої символи, статут, положення, завдання.

Класними керівниками 5-9 класів було заплановано та проведено ряд заходів: година правової грамотності «Мої права, мої обов’язки», година спілкування до Міжнародного дня інвалідів «Руку допомоги простягти», «В душі бринить землі моєї голос», «Моя мова барвінкова», «Спокус безліч, а здоров’я одне», онлайн-флешмоб «Україна-єдина», флешмоб «Європа-наш спільний дім», День профілактики правопорушень,тренінгові заняття «Твоє здоров’я-твій вибір», «Життя онлайн: інтернет - друг чи ворог», диспут «Героїчні сторінки в історії українського народу»

Виховні години: «Чи потрібен я державі таким, яким я є сьогодні», «Мир і дружба не дива, тільки знай свої права», «Роки людині до лиця», «Обряди та звичаї мого краю». Бесіди: «Символи України», «І покажем, що ми, браття, козацького роду», «Що таке толерантність», «Громадянська освіта – одна з галузей правової освіти», «Що я знаю про Конвенцію прав дитини», «Я поважаю життя кожної людини», «Природа,то храм», «З чого починається дорослість».

Позакласні та виховні заходи проводилися з дотриманням протиепідемічних заходів: «Україна-держава соборна,одна на всіх як оберіг»(до дня Соборності України»), до Дня героїв Небесної сотні, Дня Гідності та свободи «Прошу в неба і землі:не беріть їх собі», «Біль та правда Афганістану»(до річниці виведення військ з Афганістану, до Дня аварії на ЧАЕС «Мужність і біль Чорнобиля», до Дня народження Л. Українки- чайна церемонія «У гостях у Мавки», до Дня пам’яті жертв Голодомору «Дзвони Скорботи», участь у акції «Засвіти свічку», до Дня Перемоги «Во ім’я мертвих і живих писалось слово «ПЕРЕМОГА», челендж «Я люблю вишиванку». Спортивні змагання «Козацькі розваги»(до Дня Захисника України), до дня ЦЗ у філії - навчальна евакуація та спортивні змагання, анкетування учнів «Вибір професії», «Я та мій клас», «Класний керівник очима здобувача освіти», акції: «Нагодуй птахів», «Я у вишиванці», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто»,«Мак пам’яті», «День без соціальних мереж», «Ангели пам’яті», «Посадимо дерево-виросте сад»; віртуальні подорожі «Рівненщина - диво калинове», «Країни ЄС», «Бібліотеки світу», виставка «Найніжніші обійми у світі», «Дзвони Чорнобиля», усні журнали, анкетування, конкурси малюнків, виготовлення лепбуків, книжкові виставки, відеолекторії.

Проведено ряд заходів на правову тематику: акція «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас», тренінг «Скажи наркотикам - ні!», «День без паління», міжнародний день толерантності. Єдиний урок толерантності. Бесіда з учнями різних вікових категорій по вихованню кращих людських якостей: доброти, людяності, поваги до дорослих. У філії постійно проводяться заходи, які спрямовані на формування в учнів поваги до Конституції України, символів держави. У кожному класі створені куточки державної символіки.

 

У ІІ семестрі 2020 - 2021 навчального року виховна робота в Яринівській філії опорного закладу Малинський ліцей здійснювалась відповідно до «Програми національного виховання в закладах освіти Рівненщини на 2020 – 2025 роки», схваленою Вченою радою Рівненського ОІППО (протокол № 5 від 25.09.2020 р.)

На основі плану виховної роботи опорного закладу були розроблені плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, районні заходи щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів

Класні керівники 1-9 класів оновили соціальні паспорти класів, а на їх основі було оновлено соціальний паспорт філії. Згідно соціального паспорту філії на обліку в ІІ семестрі є такі категорії здобувачів освіти: діти-сироти - 0; діти, позбавлені батьківського піклування – 0; діти-напівсироти – 9 чол.; діти-інваліди – 3 чол.; діти, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 81 чол.; діти з багатодітних сімей – 69 чол.; діти з неповних сімей – 7 чол; діти з малозабезпечених сімей - 8 чол., діти з сімей учасників АТО – 14.

За ІІ семестр 2020 - 2021 навчального року жоден здобувач освіти закладу не був поставлений на облік у філії чи облік в органах кримінальної поліції у справах дітей. Питання виховної роботи «Цінності родини і їхнє значення для дитини» вивчалися та розглядалися на батьківських зборах (Березень 2021).

Класні керівники у своїй роботі використовують як індивідуальні форми роботи (бесіди, розподіл доручень, створення виховних ситуацій), так і групові (виховні години, ігри, конкурси, свята). Відвідані виховні заходи та перегляд планів роботи класних керівників свідчать, що форми виховної діяльності обираються з урахуванням вікових особливостей та інтересів дітей.

За даний період класні керівники провели виховні заходи: «100 днів у школі», «Та земля мила, де мати народила», «Чарівні слова відкривають серця»

(Харчук І.А., класний керівник 1 класу), години спілкування «Яка чудова моя мова», «Подорож до країни здоров´я», конкурс малюнків «Красуня осінь» (Омелянчук Г.М., класний керівник 2 класу), години спілкування Права дітей та неповнолітніх», «Світ моїх захоплень», «Як святкують Новий рік у різних країнах»(Лукашенко Н.В., класний керівник 3 класу),класний лекторій «Корисна чи шкідлива жувальна гумка?», класний лекторій «Хороші і погані звички» (Мисько Л.М., класний керівник 4 класу), виховна година «Крок назустріч», диспут «Твій вільний час», година спілкування «Світ моїх захоплень» (Плескач Н.В., класний керівник 5 класу), віртуальна екскурсія «Пам´ятки архітектури України минулих століть», година спілкування «В першу чергу я – учень», виховний захід «Світом Миколай мандрує» ( Попружук Л.Я., класний керівник 6 класу), виховні години «Люблю я свій народ, шаную його звичаї», «Людина починається з добра», виховний захід «Андріївські вечорниці на сучасний лад» (Борейчук О.А., класний керівник 7 класу), екскурсія «Світ, який нас оточує» , операція «Чистий клас» (Ляховська Т.Д., класний керівник 8 класу), години спілкування «Українська хустка - вчора і сьогодні», «Мистецтво та мої емоції», «Сходинки взаємин», виховний захід « Андріївські вечорниці в Яринівці» (Чепурко Н.С., класний керівник 9 класу. Дані заходи з дозволу батьків були висвітлені в соціальних мережах.

В зв´язку з епідеміологічною ситуацією в нашій державі всі традиційні свята були проведено в індивідуальному форматі.

З метою забезпечення повноцінного розвитку дітей, охорони та зміцнення їх здоров’я, формування фізичних здібностей велике значення в закладі надається формуванню здорового способу життя. Педагогічним колективом здійснюється постійна систематична робота: бесіди по класах про санітарно-гігієнічні норми, з профілактики дитячого травматизму, постійні перевірки санітарного стану в класах.

Національне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління.

Всі педагогічні працівники Яринівської філії опрацювали Програму національного виховання в закладах освіти Рівненщини на 2020 – 2025 роки і внесли корективи у плани виховної роботи на ІІ семестр 2020 – 2021 навчального року, вибрали проєкти по формуванню загальнолюдських цінностей ( життя, мир, свобода, гідність та самоповага, справедливість, добро, гуманність), особистих (чесність, відповідальність, совість, працелюбність, ініціативність, безпека, здоров´я), родинних (сім´я, взаємопідтримка, довіра, чуйність, вірність, спілкування, традиції та звичаї), духовних (чесноти, віра, надія, любов, добродіяння, сила духу, одухотвореність), національних (українська національна ідея, незалежність України, свобода, національна гідність і честь, патріотизм, національна ідентичність, мова, культура, пам´ять (національна, історична), громадянських ( верховенство права, громадянська позиція, суверенітет особи ( недоторканість, приватність), свобода слова і совісті, соціальна відповідальність, праця, рівнопрв´я та повага до інших).

При плануванні виховної та позакласної роботи класні керівники та вчителі-предметники поставили собі мету орієнтувати дітей і на загальнолюдські цінності: гуманізм, працелюбство, захист прав людини, критичне мислення, повага до культури різних народів, високий рівень знань, толерантність, розуміння, що земля – наш спільний дім, а світовий спокій ш злагода між людьми і державами – головна умова існування землі і людства.

Класоводи початкових класів звертають більшу увагу проведенню заходів, які формують здатність дитини пізнавати себе як члена сім’ї, родини, дитячого угрупування; як учня, жителя села; виховувати у неї любов до рідного дому, школи, вулиці, своєї країни, її природи, рідного слова, побуту, традицій.

При плануванні виховної роботи класними керівниками 5 – 9 класів зосереджується особлива увага на виховання духовно осмисленого, рефлексивного патріотизм, який поєднує любов до свого народу, нації, Батьківщини з почуттям поваги до інших народів, своїх та чужих прав та свобод. Вихованці стоять на шляху співробітництва з природою, бо любов до неї слід виховувати з раннього дитинства.

Гадаємо, – писав В. Сухомлинський, – що школа майбутнього повинна найповніше використовувати для гармонійного розвитку людини все, що дає природа і що зможе зробити людина для того, щоб природа служила їй. Уже через це ми повинні берегти і поновлювати природні багатства, які маєм.

Фінансово-господарська діяльність

Будівля ліцею прийнята в експлуатацію 89 років тому. Але незважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація ліцею разом з колективом вчителів, працівників, батьків , меценатів постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб ліцею проводиться бухгалтерією. Бухгалтерією здійснюються проплати за спожиті школою енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, ліцей не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.

 

Використано коштів за 2020-2021 рік на захищені статті:

надходження

матеріальних цінностей в

2020року за бюджетні кошти

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

 

ІРК

 

 

 

 

 

. Книга ДжоIQ. Візьми з собою в дорогу - Повтори по точках

шт.

1

30,00

30,00

 

Книга ДжоIQ. Візьми з собою в дорогу - Повтори по клітинках

шт.

1

30,00

30,00

 

Книга ДжоIQ. Візьми з собою в дорогу – Розфарбуй по точках

шт.

1

30,00

30,00

 

Книга ДжоIQ. Візьми з собою в дорогу – Дзеркальне відображення

шт.

1

30,00

30,00

 

Книга ДжоIQ. Візьми з собою в дорогу – Креативна розмальовка

шт.

1

30,00

30,00

 

Книга ДжоIQ. Візьми з собою в дорогу – Математичний тренінг

шт.

1

40,00

40,00

 

Книга ДжоIQ. Візьми з собою в дорогу – IQ - тренінг

шт.

1

40,00

40,00

 

Малюємо форми та візерунки

шт.

1

25,00

25,00

 

Книжка Мої перші наліпки – Вивчаємо розпорядок дня

шт.

1

30,00

30,00

 

Книжка Мої перші наліпки – Добери одяг відповідно до пор року

шт.

1

30,00

30,00

 

Гра Вежа Viga Toys 56215

шт.

1

320,00

 

 

Спортивні м’ячі для фізичних вправ

шт.

3

250,00

750,00

 

Набір будівельних блоків

шт.

1

600,00

600,00

 

Велотренажер

шт.

1

2574,00

2574,00

 

Книга ДжоIQ. Візьми з собою в дорогу – Малюємо, не відриваючи руки

шт.

1

30,00

30,00

 

Гра для координації рухів. Балансуючий м’яч

шт.

1

300,00

300,00

 

Настільна гра Доміно. Органи відчуттів

шт.

1

690,00

690,00

 

Конструктор Фраз «Будуємо прості речення». Набір карток

шт.

1

406,00

406,00

 

Емоції. Книга для розвитку соціальних навичок

шт.

1

325,00

325,00

 

Координаційна драбина

шт.

1

1250,00

1250,00

 

Вінілові гантелі(пара)0,5 кг.

шт.

1

120,00

120,00

 

Диск здоров’я Твістер

шт.

1

200,00

200,00

 

Балансуючий лабіринт

шт.

1

1310,00

1310,00

 

М’ячик сенсорний Рефлекс 8(85гр.)

шт.

1

170,00

170,00

 

ПЕЗ

 

 

 

 

 

Термометр інфрачервоний

шт.

3

1425,00

4275,00

 

Маска медична одноразова

шт.

200

6,00

1200,00

 

Дизинфікуючий килимок

шт.

2

460,00

920,00

 

Мило рідку 5л.

шт.

2

80,00

160,00

 

Рушники паперові

уп.

36

18,00

648

 

АХД 2000, 1000 мл.

шт.

4

260,00

1040

 

Бланідас (таб. 300 шт.)

шт.

4

260,00

1040

 

Рукавиці нестерильні огл.

шт.

90

5,46

491,40

 

Дезінфікуючий засіб для обробки рук і шкіри «АХД 2000 експрес» 5л.

шт.

38

913,70

34720,60

 

Дезінфікуючий засіб для обробки поверхонь «Бланідас 300» 1кг

шт.

67

249,67

16727,89

 

НУШ

 

 

 

 

 

Мікроскоп учнівський малий

шт.

2

1400,00

2800,00

 

Модель механічного годинника, роздаткова

шт.

6

280,00

1680,00

 

Колекція «Морське дно»

шт.

2

420,00

840,00

 

Пульсоксиметр S

шт.

1

775,00

775,00

 

Ігровий набір LEGO Play Box

шт.

3

565,82

1697,45

 

Ігровий набір Six Briks

шт.

35

18,86

660,10

 

Танграм

шт.

7

42,00

294,00

 

Комплект одномісних шкільних парт з стільцем для навчальних кабінетів початкової школи(стіл та стілець з регулюванням висоти та кута нахилу стільців)

шт.

34

922,00

31348,00

 

Набір таблиць до основних розділів граматичного матеріалу (роздатковий, укр. мова)

шт.

2

84,00

168,00

 

Звукова модель слова

шт.

34

28,00

952,00

 

Календар природи магнітний

шт.

2

560,00

1120,00

 

Комплект таблиць до основних розділів граматичного матеріалу (роздавальний, мова - аглійська)

шт.

2

84,00

168,00

 

Україна, Фізична карта

шт.

1

350,00

350,00

 

Дитяча карта України

шт.

2

42,00

84,00

 

Дитяча карта світу

шт.

2

42,00

84,00

 

Дитяча карта Сонячної системи А1

шт.

2

42,00

84,00

 

Демонстраційний комплект вимірювальних приладів

шт.

2

532,00

1064,00

 

Лупа шкільна

шт.

7

28,00

196,00

 

Глобус фізичний

шт.

2

280,00

560,00

 

Рулетка

шт.

2

56,00

112,00

 

Компас шкільний

шт.

8

28,00

224,00

 

Колекція корисні копалини

шт.

2

420,00

840,00

 

Дидактичний набір «Грошові знаки»

шт.

7

70,00

490,00

 

Каса букв та складів (роздавальна)

шт.

2

98,00

196,00

 

Блоки Дьєнеша

шт.

7

280,00

1960,00

 

Математичний планшет

шт.

7

112,00

784,00

 

Портативний комп’ютер ноутбук НР 4506Р

шт.

2

11450,00

22900,00

 

Багато функціональний пристрій EPSONL-3100

шт.

1

4666,00

4666,00

 

Папір

шт.

20

100,00

2000,00

 

Класний журнал 1-4кл.

шт.

8

95,00

760,00

 

Класний журнал 5-11кл

шт.

14

115,00

1610,00

 

Всього

 

 

 

152304,45

 

Надходження

матеріальних цінностей в

2021року за бюджетні кошти

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

 

Медикаменти

шт.

1

5396,19

5396,19

 

Комплект комп’ютерного обладнання

шт.

1

18000,00

18000,00

 

Ноутбук НР 255G7

шт.

1

12500,00

12500,00

 

Багатофункціональний кольоровий пристрій EPSON

шт.

1

6500,00

6500,00

 

Електричні товари

шт.

26

696,45

696,45

 

Канцтовари

шт.

92

3155,00

3155,00

 

Миючі засоби

шт.

47

3939,00

3939,00

 

Садовий інвентар

шт.

2

299,00

299,00

 

Адміністративні журнали

шт.

29

1107,00

1107,00

 

Фарба для БФП EPSON

шт.

4

200,00

200,00

 

Адміністративні журнали

шт.

26

995,00

995,00

 

Всього

 

 

 

52787,64

 

Броннівська філія придбання матеріалів в 2020р. за бюджетні кошти

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

 

Комплект одномісних шк. парт

шт.

 

14752.00

14752.00

 

Дидактичний матеріал

шт.

 

9394.00

9394.00

 

Портативний комплект

шт.

 

11450.00

11450.00

 

Багатофункціональний пристрій

шт.

 

4666.00

4666.00

 

Телевізор

шт.

 

8500

8500

 

Ігровий набір

шт.

 

867.58

867.58

 

Ремонт електричного обладнання

шт.

 

2066

2066

 

Лічильник газу

шт.

2

3600

7200

 

Модем для газових лічильників

шт.

2

5100

10200

 

Медикаменти

шт.

 

1500

1500

 

Вогнегасник ВП5

шт.

4

416

1664

 

Світильник аварійний

шт.

2

300

600

 

Класні журнали

шт.

9

106

955

 

Диззасоби

шт.

 

20550.79

20550.79

 

Медичний інвентар

шт.

 

2200.00

2200.00

 

Матеріали для ремонту туалетів, умивальників

шт.

 

19751.00

19751.00

 

Канцтовари

шт.

 

2000,00

2000,00

 

Всього

 

 

 

118316,37

 

Яринівська філія

придбання матеріалів в 2020р. за бюджетні кошти

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

 

Рахунок 1014Насос

шт.

 

14500.00

14500.00

 

Телевізор

шт.

2

6775

13550.00

 

Принтер

шт.

 

6270.00

6270.00

 

Морозильна камера

шт.

 

5800.00

5800.00

 

Електроплита

шт.

2

20000.00

40000.00

 

Електрична сковорода

шт.

 

25000.00

25000.00

 

Рахунок1113Люк

шт.

 

3711.67

3711.67

 

Парти

шт.

14

1117

15.638.00

 

Урна

шт.

4

197

788.00

 

Коври з ворсом

шт.

4

151

604.00

 

Дид. матеріал

шт.

 

829.00

829.00

 

Дидактичні матеріали

шт.

 

15050.00

15050.00

 

Арматура

шт.

 

3080.00

3080.00

 

Світильники

шт.

 

480.00

480.00

 

Рахунок1513Матеріали

шт.

 

770.00

770.00

 

Метало профіль

шт.

 

22402.24

22402.24

 

Шифер

шт.

 

16000.00

16000.00

 

Рахунок 1812Деззасоби

шт.

 

3394.30

3394.30

 

Деззасоби

шт.

 

16127.50

16127.50

 

Канцтовари

шт.

 

1195.00

1195.00

 

Рахунок 1512Медикаменти

шт.

 

547.00

547.00

 

Торфобрикет

шт.

 

27479.25

27479.25

 

Олива

шт.

 

24.17

24.17

 

Масло

шт.

 

56.67

56.67

 

Бензин

шт.

 

187.50

187.50

 

Рахунок 1514Дрова

шт.

 

35275.50

35275.50

 

Всього

 

 

 

269954,56

 

Благодійні кошти Малинського ліцею

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

 

Тумба для принтеру

шт.

1

400,00

400,00

 

Куби - пуфи

шт.

4

460,00

1840,00

 

Всього

 

 

 

2240,00

 

Благодійні кошти Броннівська філія

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

 

Телевізор ERGO

шт.

4

8760,00

35040,00

 

Куллер для води

шт.

10

300,00

3000,00

 

АХД

шт.

8

317,00

2536,00

 

Жалюзі вертикальні

шт.

4

850,00

3400,00

 

Пуфик

шт.

4

87,50

350,00

 

Кошик для іграшок

шт.

1

150,00

150,00

 

Конструктор

шт.

1

360,00

360,00

 

Ламінатор

шт.

1

1800,00

1800,00

 

Стіл вчителя

шт.

1

3740,00

3740,00

 

комод

шт.

2

2000,00

4000,00

 

Підставка стакан

шт.

18

20,00

360,00

 

Кошик для інвентар’я

шт.

4

150,00

600,00

 

Коврик - пазл

шт.

1

1300,00

1300,00

 

Всього

 

 

 

56636,00

 

Відповідно до рішення Малинської сільської ради від 02 червня 2021 року № 133, передано безоплатно на баланс Опорного закладу Малинський ліцей Малинської сільської ради (для Яринівської філії) килим борцівський 1 шт. вартістю 117600,00 без ПДВ.

Працівниками бухгалтерії планово проводиться інвентаризація майна, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.

Приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Подвір’я ліцею завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, своєчасно обрізуються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, в саду, винесення та періодичне вивезення сміття з території ліцею.

Проте ЗЗСО потребує :

  • заміни системи опалення;

  • встановлення системи оповіщення;

  • встановлення огорожі та воріт перед школою;

  • ремонт приміщення ліцею №2 під навчальні кабінети та майстерні;

  • встановлення блискавкозахисту;

  • ремонту спортивної зали;

  • ремонту їдальні ліцею.

Броннівська філія потребує:

  • встановлення блискавкозахисту;

  • розширення внутрішніх вбиралень;

  • заміна кухонного обладнання в їдальні;

  • капітальний ремонт покрівлі та утеплення фасаду,

Яринівська філія потребує:

  • заміна котла;

  • капітальний ремонт покрівлі школи;

  • облаштування огорожі закладу 200 м. п.(сітка).

Робота ЗЗСО  висвітлюється на офіційному вебсайті та у засобах масової інформації «Facebook».

Підводячи підсумок вищевикладеного, вважаю, що всі поставлені перед колективом завдання – виконанні, а проведена робота може бути оцінена задовільно.

І на завершення хочу пригадати слова одного мудрого чоловіка, які на мою думку повинен кожен взяти до уваги:

Три речі ніколи не повертаються назад: час, слово, можливість. 
Три речі не слід втрачати: спокій, надію, честь. 
Три речі в житті найцінніші: любов, переконання, дружба. 
Три речі в житті ненадійні: влада, удача, багатство. 
Три речі визначає людину: праця, чесність, досягнення. 
Три речі руйнують людину: вино, гординя, злість. 
Три речі найважче сказати: я люблю тебе, прости, допоможи мені.

Бажаю Всім ніколи не втрачати те, що Вам найдорожче…