ЗВІТ

директора опорного закладу

Малинський ліцей Малинської сільської ради

про свою діяльність протягом 2021-2022 навчального року перед трудовим колективом і громадськістю

Даний звіт підготовлено на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед трудовим колективом та громадськістю».

Мета: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом загальної середньої освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління закладом освіти.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом освіти.

Діяльність закладу здійснюється відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

·                     Конституції України

·                     Закону України «Про освіту»

·                     Закону України «Про повну загальну середню освіту»

·                     Закону України «Про охорону праці»

·                     Закону України «Про цивільний захист»

·                     Закону України «Про дорожній рух»

·                     Закону України «Про відпустки»

·                     Закону України «Про мови»

·                     Статуту

·                     Колективного договору

·                     Стратегії розвитку

·                     Річного плану роботи

 

Управлінська діяльність

Організація освітнього процесу в 2021-2022 навчальному році була спрямована на забезпечення реалізації зусиль педагогічного колективу по виконанню державних стандартів з освітніх дисциплін, забезпечення комфортних умов здобуття учнями якісної освіти, для набуття соціального досвіду.

Управління закладом здійснюється згідно з стратегією розвитку, річним планом роботи, внутрішньою системою забезпечення якості освіти, положенням про академічну доброчесність та календарними планами вчителів-предметників, планами виховної роботи класних керівників.

Завдяки підключенню закладу до мережі Інтернет є можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, обласного та місцевого управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією педагогам і адміністрації, вчасно знайомитися з новими документами, їх проєктами.

Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У закладі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання закладу, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрація використовує багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, в першу чергу, таких традиційних як виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників тощо.

Отже, з метою визначення рівня та вдосконалення освітнього процесу адміністрацією охоплені контролем усі суттєві питання. Здійснювався контроль за виконанням навчальних планів та освітніх програм, за якістю підготовки до запланованих річним планом заходів, за рівнем підготовки педагогічних працівників до проведення уроків, позакласних заходів.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва закладу більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Керівник закладу у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва, створює необхідні умови для самореалізації. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.

У 2021-2022 навчальному році колектив закладу освіти працював активно, творчо, з перспективою на майбутнє. Педагогічний колектив тісно співпрацював з батьківською громадою, територіальною громадою для створення умов для всебічного розвитку дитини.

 

Загальні показники роботи

Показники

Малинський ліцей

Броннівська філія

Яринівська філія

Разом

1.      

Мова навчання

Українська

Українська

Українська

Українська

2.      

Кількість класів

21

9

9

39

3.      

Загальне число учнів

406

118

128

652

4.      

У тому числі учнів, які займаються в І зміну

331

118

128

577

5.      

Кількість учнів, що доїжджають

4

0

0

4

6.      

Забезпечення вихованців гарячим харчуванням

Їдальня

Їдальня

Їдальня

Їдальня

7.      

Загальна кількість працівників

55

23

23

101

8.      

У тому числі: педагогічних

38

16

16

70

9.      

Обслуговуючих

17

7

7

31

10. 

Загальна площа всіх приміщень

2424,7 м2

969.9 м2

1849.9 м2

5244,5 м2

11. 

У тому числі навчальних приміщень

848,65 м2

442,5 м2

359 м2

1650,15м2

12. 

Кількість робочих місць у майстерні

12

13

0

25

13. 

Кількість робочих місць у комп'ютерних класах

8, 6

7

8

29

14. 

Кількість навчальних кабінетів

20

9

10

39

15. 

Кількість посадкових місць у їдальні

150

60

70

280

16. 

Площа земельної ділянки

2 га

2,2050 га

0.8 га

5,005

 

Пріоритетні напрямки роботи і завдання ліцею 2021-2022 навчального року.

        

Пріоритетними є такі напрямки роботи:

1.                 Безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, потреб особистості учня.

2.                 Різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб.

3.                 Збереження і зміцнення морального, фізичного і психічного здоров'я вихованців; виховання учня як громадянина України, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення у різноманітних життєвих ситуаціях.

4.                 Формування в учнів бажання і уміння вчитися, виховання потреби і здатності до навчання упродовж усього життя, вироблення умінь практичного і творчого застосування здобутих знань.

5.                 Становлення в учнів цілісного наукового світогляду, загальнонаукової, загальнокультурної, технологічної, комунікативної і соціальної компетентностей на основі засвоєння системи знань про природу, людину, суспільство, культуру, виробництво, оволодіння засобами пізнавальної і практичної діяльності.

6.                 Виховання в учнів любові до праці, забезпечення умов для їх життєвого і професійного самовизначення, формування готовності до свідомого вибору і оволодіння майбутньою професією.

7.                 Виховання учня як людини моральної, відповідальної, з розвиненим естетичним і етичним ставленням до навколишнього світу і самої себе.

8.                 Запровадження в ліцеї інноваційних підходів, форм, методів і засобів навчання;

9.                 Забезпечення ефективної взаємодії та співпраці всіх учасників освітнього процесу.

Завдання, що стояли перед ліцеєм:

1.                 Формування успішної особистості, в основі якого лежать ключові компетентності: бути необхідним як для кожної окремої особистості, так і для суспільства в цілому; надавати можливість індивідууму інтегруватися у суспільство (у знайомих і незнайомих ситуаціях), при цьому зберігаючи незалежність, індивідуальність; сприяти постійному удосконаленню знань і навичок особистості, розвиток творчих здібностей відповідно до потреб часу.

2.                 Виховання національно-свідомого громадянина України реалізовуючи державну політику в галузі освіти, враховуючи Концепцію реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» і стратегію розвитку виховання в закладах освіти України з пріоритетами виховання цінностей, що забезпечують спрямованість на формування ціннісних ставлень особистості, максимальне використання можливостей дітей та учнівської молоді для досягнення мети виховання, цілей і потреб особистості в її розвитку через реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом МОН України за № 641 від 16.06.2015 року, Програми національного виховання у закладах освіти Рівненщини на 2020-2025 роки.

3.                 Продовження впровадження у освітній процес компетентісно спрямованих технологій.

4.                 Спрямування діяльності методичного кабінету на систему безперервної освіти педагогічних працівників відповідно до Концепції «Нова українська школа», нових державних освітніх стандартів.

5.                 Організація педагогічного керівництва самоосвітньої діяльності учнів.

6.                 Формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я.

7.                 Продовження впровадження нового Державного стандарту початкової освіти.

8.                 Реалізація додаткової освіти через систему позаурочної та позашкільної діяльності.

9.                 Вдосконалення системи контролю навчальних досягнень учнів.

10.            Розвиток матеріальної бази ліцею та філій.

        

 

 

 

Кадрове забезпечення

Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педагогічних працівників. У 2021-2022 навчальному році ліцей був забезпечений штатними працівниками на 100%.

При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики.

Особисті цінності педагогічного колективу:

Співробітництво – дотримання  членами  педагогічного колективу високого рівня ділової етики і ефективної взаємодії, сумлінне виконання своїх посадових обов’язків, щоб навчальний заклад  був  закладом, де почесно і престижно працювати, де кожен учитель шкільного підрозділу може зробити успішну професійну кар’єру та підвищити педагогічну майстерність;

Професіоналізм – підготовка  конкурентоспроможного випускника, здатного в майбутньому зробити свою професійну кар’єру;

Досконалість – використання  всіх можливостей для досягнення високого рівня педагогічної майстерності та самовдосконалення.

Цінності педагогічного колективу в роботі з вихованцями, учнями, батьками:

         Відповідальність – завжди виконувати обіцянки, бути чесними з дітьми дошкільного віку, з  учнями і батьками, щоб не втратити їх довіру;

         Простота – розробляти та застосовувати найефективніші форми навчання і виховання, які прості для розуміння і використання;

         Інноваційність – використовувати у освітньому процесі інноваційні технології з метою підвищення інтересу до навчання, покращення його результативності, прищеплення учням практичних навичок самоосвіти;

         Ефективність– працювати на кінцевий результат, щоб віддача від педагогічної діяльності була максимальною;

         Прозорість - надавати батькам вичерпну та достовірну інформацію з усіх питань освітнього процесу.

 

Атестація педагогічних працівників

Атестації педагогічних працівників у 2021-2022 навчальному році підлягало 12 педагогічних працівників. Адміністрація закладу детально вивчила педагогічну діяльність педагогів, які атестувалися в поточному навчальному році. Звіти працівників про роботу над індивідуальною методичною проблемною темою заслуховувались на засіданнях методичних об’єднань.

Рішенням атестаційної комісії відділу освіти, культури, молоді та спорту Малинської сільської ради присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 2 педагогам, встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії» 5 педагогам, встановлено відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «старший учитель» – 3 педагогам, педагогічному званню «учитель-методист» – 1 педагогу.

Рішенням атестаційної комісії опорного закладу Малинський ліцей Малинської сільської ради присвоєно першу кваліфікаційну категорію 3 педагогам, встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст» 1 педагогу, присвоєно другу кваліфікаційну категорію 1 педагогу, встановлено 11 тарифний розряд – 1 педагогу.

 

 

Аналіз дистанційного навчання

Досить складні умови для роботи закладу в період пандемії та правового режиму воєнного стану викликали необхідність аналізу ситуації. SWOT- аналіз  є універсальним методом, що використовується в процесі стратегічного планування діяльності будь-якої організації, у тому числі й закладу освіти. Його сутність полягає в розділенні факторів і явищ, що впливають на функціонування та розвиток закладу освіти, на  4 категорії: сильні та слабкі сторони, можливості та загрози. Цей аналіз не містить усієї інформації для прийняття управлінських рішень, але дає змогу оцінити наявну ситуацію.

 

SWOT-аналіз педагогів по роботі на дистанційному навчання

Сильні сторони (Strengths)

Слабкі сторони (Weaknesses)

-         Вивчення нових онлайн інструментів.

-         Незалежність від часу.

-         Вільний графік роботи.

-         Можливість обирати власний темп роботи, повторюваність форм роботи.

-         Можливість допрацювати матеріал.

-         Перебування вдома у зручній та звичній обстановці.

-         Більше часу з сім’єю.

-         Відсутність «домашнього» доступу до Інтернету.

-         Потреба в постійній умотивованій самоосвітній діяльності.

-         Малорухливий, більш сидячий спосіб роботи.

-         Неможливість застосування набутого досвіду роботи.

-         Значне обмеження усного мовлення.

-         Складність контролю академічної доброчесності.

Можливості (Оpportunities)

Загрози (Threats)

-         трендові технології розширюють потенціал контенту.

-         стимулювання та мотивація педагогічних працівників щодо вдосконалення якості інформаційних матеріалів та освітніх послуг.

-         навчання впродовж усього життя.

-         Зниження ефективності освітньої діяльності через недостатню якість послуг зв’язку та технічного забезпечення.

-          Втрата висококваліфікованих та конкурентоспроможних кадрів через дистанцію у спілкуванні.

-         Загроза здоров’ю від перевантаження

 

SWOT-аналіз батьків по роботі на дистанційному навчання

Сильні сторони (Strengths)

Слабкі сторони (Weaknesses)

-         Вивчення нових онлайн інструментів.

-         Незалежність від часу, можуть пізніше вставати.

-         Вільний графік роботи.

-         Можливість обирати власний темп роботи.

-         Можливість доопрацювати матеріал у зручний час, передивитись онлайн урок у будь-який час.

-         Перебування вдома у зручній та звичній обстановці.

-         Більше часу з сім’єю.

-         Відсутність «домашнього» доступу до Інтернету.

-         Потреба в постійному контролі та умотивованій діяльності.

-         Малорухливий, більш сидячий спосіб навчання.

-         Неможливість застосування набутого досвіду роботи в колективі.

-         Значне обмеження спілкування, замкнутий простір.

-         Складність контролю виконання завдань.

Можливості (Оpportunities)

Загрози (Threats)

-         трендові технології розширюють потенціал контенту.

-         стимулювання до освоєння нового матеріалу самостійно.

-         Зниження ефективності освітньоїдіяльності через несвоєчасну та недостатню технічну забезпеченість.

-          Втрата інтересу через дистанцію у спілкуванні.

-         Загроза здоров’ю від постійного сидіння за монітором.

 

SWOT-аналіз учнів по роботі на дистанційному навчання

Сильні сторони (Strengths)

Слабкі сторони (Weaknesses)

-         Вивчення нових онлайн інструментів.

-         Незалежність від часу.

-         Вільний графік роботи.

-         Можливість пізніше вставати.

-         Можливість допрацювати матеріал.

-         Перебування вдома у зручній та звичній обстановці.

-         Більше часу з сім’єю.

-         Відсутність «домашнього» доступу до Інтернету.

-         Потреба в постійній умотивованій самоосвітній діяльності.

-         Відсутність спілкування.

-         Відсутність прямого контакту з учителем та однолітками.

Можливості (Оpportunities)

Загрози (Threats)

-         Робота з Інтернет-технологіями;

-         Навчання самостійного пошуку інформації.

-         Формування самостійності та організованості.

-         Зниження ефективності освітньої діяльності через несвоєчасну та недостатню вмотивованість до навчання.

-         Втрата рівня навченості через прогалини під час попереднього навчання та через дистанцію у спілкуванні.

-         Загроза психічному здоров’ю від перебування в закритому просторі.

 

 

ЗВІТ про результати проведення

комплексного самооцінювання якості  освітньої

діяльності в опорному закладі Малинський ліцей

Малинської сільської ради у 2021-2022 навчальному році

 

Самооцінювання є процесом вивчення та оцінювання ефективності функціонування внутрішньої системи з метою вдосконалення освітніх і управлінських процесів закладу освіти.

З метою аналізу стану сформованості та функціонування внутрішньої системи комплексне самооцінювання якості освітньої діяльності в ліцеї здійснювалося відповідно до статті 41 Закону України «Про освіту», статті 42 Закону України «Про повну загальну середню освіту», керуючись Методичними рекомендаціями з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти, затвердженими наказом МОН України від 30.11.2020 № 1480, рекомендаціями Державної служби якості освіти України щодо побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладі загальної середньої освіти, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти  Малинського ліцею, схваленим на засіданні педагогічної ради (Протокол № 1 від 05.01.2021), Положенням про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Малинського ліцею схваленим на засіданні педагогічної ради (Протокол № 1 від 05.01.2021) та затвердженим наказом Малинського ліцею від 05.01.2022 №09-о.

Для проведення комплексного самооцінювання ліцей застосував механізм, що застосовується під час інституційного аудиту. З метою чіткої організації оцінювання якості освітніх і управлінських процесів та напрацювання рекомендацій щодо вдосконалення діяльності закладу освіти був виданий наказ «Про проведення комплексного самооцінювання у 2021-2022 навчальному році» від 09.09.2021 № 42-а.

Комплексне самооцінювання якості освітньої діяльності в ліцеї здійснювалося у період із 04.10.2021 до 01.06.2022 року за напрямами:

-         освітнє середовище (з 04.10 до 31.01.2022 року);

-         система оцінювання здобувачів освіти (з 01.11.2021 до 20.02.2021 року);

-         педагогічна діяльність педагогічних працівників (з 15.10.2021 до 01.05.2022 року);

-         управлінські процеси (з 01.01 по 31.05.2022 року).

Був визначений склад робочих груп з проведення комплексного самооцінювання якості освітньої діяльності, затверджений план роботи робочих груп та план комплексного самооцінювання якості освітньої діяльності в ліцеї на 2021-2022 навчальний рік.

Комплексне самооцінювання здійснювалося відповідно до вимог, критеріїв, індикаторів, політик та процедур, що застосовуються під час інституційного аудиту.

Для проведення самооцінювання освітньої діяльності використовувалися такі методи збору інформації:

-         опитування учасників освітнього процесу (анкетування в Google Forms , індивідуальне інтерв'ю);

-         спостереження (за освітнім середовищем, проведенням навчальних занять);

-         вивчення документації закладу освіти.

 Методи забезпечували отримання релевантної інформації для всебічного вивчення та об'єктивного самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти.

 Окремі методи збору інформації (опитування, спостереження за проведенням навчальних занять) застосовувалися з використанням цифрових технологій (з метою розвитку сфери цифровізації освіти, в умовах віддаленості учасників освітнього процесу під час дистанційного навчання).

 Кожен із методів збору інформації має особливості щодо застосування та оброблення результатів.

Анкетування дозволило отримати інформацію про ставлення учасників освітнього процесу до певних питань діяльності закладу. Опитування відбувалося в Google Forms для педагогічних працівників, учнів та батьків.

Індивідуальне інтерв'ю дало можливість отримати конкретизовану інформацію щодо ставлення особи до проблеми та/або явища в закладі освіти. Індивідуальне інтерв'ю було напівструктурованим – передбачало наявність орієнтовного плану розмови, водночас він був модифікований залежно від відповідей респондента у ході інтерв'ю. Фіксація відповідей відбувалася у способи, зазначені для структурованого та неструктурованого інтерв'ю.

 Спостереження в освітньому процесі здійснювалось за станом освітнього середовища та проведенням навчальних занять.

 Спостереження за станом освітнього середовища дало можливість зафіксувати наявність чи відсутність необхідної для освітнього процесу матеріально-технічної бази, забезпечення інклюзивності середовища, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, норм охорони праці та безпеки життєдіяльності, визначити дієвість плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, проаналізувати культуру взаємовідносин у закладі освіти.

 Спостереження за проведенням навчального заняття допомогло оцінити рівень педагогічної діяльності вчителів, потреби в розвитку їх професійних компетентностей або надання їм підтримки, систему оцінювання навчальної діяльності учнів. У ході такого спостереження зверталася увага на:

-         формування та розвиток ключових компетентностей у здобувачів освіти;

-         спрямованість навчального заняття на формування в учнів ціннісних ставлень;

-         роботу учнів під час навчального заняття;

-         оцінювання діяльності учнів під час проведення навчального заняття, зокрема реалізацію засад формувального оцінювання;

-         використання інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій, обладнання, засобів навчання;

-         комунікацію педагогічного працівника та учнів;

-         організацію роботи з учнями з особливими освітніми потребами (у разі їх наявності).

Вивчення документації закладу освіти дало можливість отримати інформацію щодо освітньої діяльності закладу, а також забезпечити умови для прийняття обґрунтованих управлінських рішень на основі аналізу задокументованих процесів у закладі освіти.

Інформація, одержана в ході опитування, спостереження та вивчення документації, узагальнювалася та на її основі визначалися тенденції в організації освітніх і управлінських процесів закладу освіти, досягнення та труднощі у формуванні внутрішньої системи.

З метою об'єктивного самооцінювання узагальнена інформація зіставлялася з описом вимог/правил організації освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти, що визначені закладом освіти та відповідно містяться у Положенні про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

 Здійснюючи самооцінювання, заклад освіти брав до уваги орієнтовні рівні оцінювання якості освітньої діяльності та ефективності внутрішньої системи, що визначаються під час інституційного аудиту (для кожного напряму освітньої діяльності закладу освіти): перший (високий), другий (достатній), третій (вимагає покращення), четвертий (низький). Опис цих рівнів міститься у додатку 2 до Методики оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу загальної середньої освіти під час інституційного аудиту, затвердженої наказом Державної служби якості освіти України від 09 січня 2020 року № 01-11/1 (в редакції наказу від 27 серпня 2020 року № 01-11/42)-.

В опитуванні взяли участь 349 учасників освітнього процесу:

педагогічні працівники – 48 (14% від учасників опитування);

здобувачі освіти – 97 учнів 8-11 класів (28% від учасників опитування);

батьки – 204 (58% від учасників опитування).

 

 

ШКАЛА ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1,0-1,65

1,66-2,65

2,66-3,60

3,61-4,0

Низький рівень

(четвертий)

Рівень, що вимагає покращення

(третій)

Достатній рівень

(другий)

Високий рівень

(перший)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Результати комплексного самооцінювання якості освітніх та управлінських процесів опорного закладу Малинський ліцей Малинської сільської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИСНОВОК

про якість освітньої діяльності,

внутрішню систему забезпечення якості освіти

за результатами проведення комплексного самооцінювання

якості  освітньої діяльності

у 2021-2022 навчальному році

 

1. Освітнє середовище закладу освіти

В Малинському ліцеї, в Броннівській та Яринівській філіях територія та приміщення в основному чисті, охайні, естетично оформлені, в опалювальний сезон у них підтримується належний повітряно-тепловий режим. Більша половина батьків (63%) вважають, що кабінети закладу є в належному стані, 43,6% батьків зазначили, що території належно облаштовані. Не в достатньо належному стані чистота і облаштування туалетних кімнат (зазначили 32,3% батьків) та температурний режим у закладі (25,8% батьків). Приміщення використовуються раціонально. Оформлення приміщень закладу мають навчально-пізнавальну, мотивуючу, розвиваючу складові. Території ділянок закладу освітлюються у вечірній та нічний час. Території закладу недоступні для несанкціонованого заїзду транспорту. Приміщення недоступні для сторонніх осіб. У закладі забезпечено архітектурну доступність до будівель, наявні та використовуються ресурсна кімната, дидактичні засоби відповідно до освітніх потреб здобувачів освіти. Навчальні кабінети облаштовано системою безпровідного мережевого доступу до Інтернету та за технологією WI-FI, який покриває всю територію закладу освіти, що сприяє належному рівню організації дистанційного навчання та дозволяє надавати вільний доступ до Інтернету для всіх учасників освітнього процесу. Організовано профілактичну роботу щодо безпечного користування здобувачами освіти мережею Інтернет та попередження кібербулінгу. Але у Броннівській філії відсутня спортивна зала. У Яринівській філії відсутня шкільна майстерня.

Налагоджена система роботи з адаптації та інтеграції учнів до освітнього процесу. Правила поведінки для учнів спрямовані на формування позитивної мотивації в поведінці, адаптовані для сприйняття усіма учасниками освітнього процесу та оприлюднені на сайті Малинського ліцею. За результатами опитування: переважна більшість учнів 86,6 % (3,51 б. – достатній рівень) поінформовані щодо безпечного використання мережі Інтернет.

Більшість учасників освітнього процесу переважно задоволені умовами харчування:

педагогічні працівники – 77,% (3,64 б. – достатній рівень);

здобувачі освіти – 46,4% (3,51 б. – достатній рівень);

батьки – 93% (3,31 б. – достатній рівень).

Інструктажі з працівниками та здобувачами освіти проводяться згідно з законодавством про охорону праці.

Здобувачі освіти поінформовані щодо правил техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій на достатньому рівні – 89,7% (3,31 б.)

Оцінка педагогічних працівників заходів у закладі освіти щодо проведення інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, інструктажів з домедичної допомоги, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій на високому рівні – 95,8% (3,83 б.)

На високому рівні обізнаність працівників із алгоритмом дій в разі нещасного випадку із учасниками освітнього процесу.

У закладі освіти на достатньому рівні здійснюється робота з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу, педагогічних працівників до професійної діяльності. Більшість (71,1%) батьків вважають, що в дітей не виникло проблем з адаптацією до умов закладу. 25% батьків вважають, що проблеми виникали іноді.

33,3% педагогічних працівників закладу освіти вважають, що у закладі освіти застосовуються заходи, що допомагають педагогічним працівникам адаптуватись до змін умов праці. Проводяться заходи згідно плану роботи з молодими вчителями (за наявності таких у закладі).

У закладі розроблені та затверджено План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу/цькування. Заклад відповідним чином намагається реагувати на звернення про випадки булінгу.

Переважна більшість опитаних учнів вважають освітнє середовище закладу психологічно комфортним, або в цілому комфортним – 83,5% (3,07 б. – достатній рівень)

Освітнє середовище закладу вважають безпечним – 39,2%, здебільшого безпечним – 53,6% (3,55 б. – достатній рівень).

У закладі освіти реалізовано і затверджено План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу. 66,% учнів ліцею, не відчувають булінгу/цькування щодо себе (3,58 б. – достатній рівень). 25,8% учнів ліцею, відчували поодинокі випадки агресії або кепкування. 8,2% учнів ліцею, часто або постійно відчувають агресію, цькування і кепкування щодо себе.

Учні закладу потерпають від булінгу/цькування від однокласників (зазначили 45,3% учнів ліцею), від інших учнів закладу освіти (зазначили 46,9%), від вчителів (зазначили 20,3% учнів).

59,2% учнів Малинського ліцею не зверталися ні до кого у випадку булінгу/цькування. 35,5% учнів ліцею звертаються до класного керівника. 10,5% учнів звертаються до однокласників, до директора (завідувача філії). 6,6% учнів до психолога. Здобувачі освіти у разі потреби отримують необхідну психолого-соціальну підтримку.

Психологічний клімат сприяє співпраці вважають вчителі закладу освіти – 62,5% (3,5 б. – достатній рівень), в цілому у закладі створені всі умови для співпраці вважають 29,2% педагогів, 4,2% - вважають, що психологічний клімат у закладі не сприяє співпраці.

На достатньому рівні (3,56 б.) вчителі закладу задоволені освітнім середовищем і умовами праці:

цілком задоволені – 39,6% педагогічних працівників, переважно задоволені – 56,3%.

Керівництво і більшість педагогічних працівників (64,6%, 3,48 б.) проходять навчання з протидії булінгу в закладі освіти, ознайомлені нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому.

37,5% педагогічних працівників не відчували випадків булінгу, 45,8% зазначили, що заклад реагує на звернення про випадки булінгу.

84,8% опитаних батьків ознайомлені із правилами поведінки у закладі освіти та приймають їх (3,65 б. – високий рівень). 2,9% батьків ознайомлені, але не приймають їх, 4,4% батьків не влаштовують правила поведінки через порушення прав дітей, 7,8% батьків нічого не знають про правила поведінки у закладі.

97,9% педагогічних працівників ознайомлені із правилами поведінки у закладі. 58,3% педагогічних працівників вважають, що не всі учасники освітнього процесу дотримуються їх (3,5 б. – достатній рівень).

73,2% учнів дотримуються розроблених у закладі правил поведінки, 19,6% - знають про розроблені правила, але їх не дотримуються.

У закладі освіти здійснюється постійний аналіз причин відсутності здобувачів освіти та приймаються відповідні рішення.

У закладі освіти забезпечено доступ до споруд. Функціонує ресурсна кімната, залучаються фахівці, необхідні для реалізації інклюзивного навчання. Функціонує ресурсна кімната. Забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами, на основі єдності, співпраці педагогічного колективу з сім’ями, фахівцями ІРЦ, іншими фахівцями. Педагогічні працівники застосовують специфічні форми й методи роботи під час роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Створено команду психолого-педагогічного супроводу для розроблення індивідуальної програми розвитку залучаються батьки.

Для дітей з особливими освітніми потребами розроблено індивідуальні програми розвитку. Заклад освіти співпрацює з ІРЦ щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами (наявні угоди про співпрацю).

У закладі освіти формуються навички здорового способу життя (харчування, гігієна, фізична активність) та екологічно доцільної поведінки в здобувачів освіти в освітньому процесі.

Обладнання, засоби навчання застосовуються у більшості навчальних занять або видів діяльності, спрямованих на формування ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти. 67% здобувачів освіти ліцею зазначили, що під час навчання та в позаурочний час використовуються спортивна зала та спортивний майданчик. 74,2% учнів ліцею зазначили Інтернет. 60,8% учнів зазначили комп’ютерні технології і програми. Лабораторне обладнання відмітили 52,6% учнів. Візуалізація корисної інформації (карти, графіки, формули тощо) – 56,7% учнів.

Бібліотеки використовуються для навчально-пізнавальної діяльності учнів. Ресурси бібліотек використовуються для проведення навчальних занять, позаурочних заходів. 45,5% учнів відвідують бібліотеку тільки для отримання підручників та необхідної літератури, 21,6% - для іншої культурної діяльності. 34% учнів не відвідують бібліотеки.

Рівні оцінювання за вимогами:

1.1. Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці – достатній (3,05 б.).

 1.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації – достатній (3,28 б.);

1.3. Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору – достатній (3,07 б.).

 

2. Система оцінювання здобувачів освіти

На сайті ліцею оприлюднені критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, розглянуто на нараді при директорові та на засіданнях методичних об’єднань вчителів. Частина вчителів адаптували ці критерії оцінювання до умов роботи в закладі (45,8% педагогічних працівників, 2,58 б., що вимагає покращення). 47,9% педагогічних працівників Малинського ліцею використовують критерії оцінювання МОН. 6,3% - розробляють власні, в тому числі спільно з дітьми. Більшість опитаних здобувачів освіти (55,7%), отримують інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання їхніх навчальних досягнень від педагогічних працівників – 3,46 б. (достатній рівень), 39,2% - отримують інформацію у разі звернення до вчителя. На інформаційних стендах у навчальних кабінетах також розміщені критерії оцінювання. З інформацією про критерії оцінювання учнів ознайомлюють, як правило, на початку навчального року, семестру – 77,1% вчителів, 54,2% вчителів додатково інформують про критерії оцінювання перед вивченням кожної теми та пояснюють індивідуально.

Результати анкетування батьків показали, що переважна їх більшість (78,4 % - 3,21 б. – достатній рівень) також володіє інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень їхніх дітей. 81,4 % (3,07 б. – достатній рівень) опитаних учнів ліцею та філій вказали, що у більшості випадків вчителі справедливо оцінюють їхні навчальні досягнення. Так само відповіли і їхні батьки (86,3%, 3,29 б. – достатній рівень). Водночас 10,3% опитаних учнів вказали, що їх оцінюють у більшості несправедливо, 8,2% - несправедливо.

Переважна більшість вчителів (90,7%), згідно анкет опитування учнів, завжди, або на прохання учнів, доступно пояснюють та аргументують виставлення оцінок – 3,33 б. (достатній рівень). В опорному закладі проводиться всебічний аналіз тенденцій щодо динаміки навчальних досягнень учнів на основі проведення моніторингів їхніх навчальних досягнень. Такий моніторинг проводився один раз на рік. Результати моніторингу розглядаються на засіданнях педагогічної ради. Вони є основою для прийняття управлінських рішень щодо подолання проблем і негативних тенденцій.

Переважна більшість учителів використовують формувальне оцінювання – 75%, підсумкове оцінювання 70,8%, самооцінювання учнями – 64,6% поточне – 60,4%, взаємне оцінювання – 47.9% під час проведення навчальних занять. Найчастіше використовуються уточнюючі запитання, методики самооцінювання та взаємооцінювання. Вчителі акцентують увагу на досягненнях учнів, підтримують бажання вчитися. Більшість вчителів добирають завдання творчого характеру, спрямовані на оволодіння учнями ключовими компетентностями. Учителі забезпечують зворотний зв'язок під час виконання учнями завдань, спрямовують оцінювання навчальних досягнень на індивідуальний поступ учня. Результати спостереження за проведенням навчальних занять корелюються з результатами опитування учнів. Учні відзначають наявність чіткого зворотного зв’язку, який їм надають вчителі у процесі навчальної діяльності.

16,5% учнів постійно здійснюють самооцінювання результатів своєї роботи під час занять, 48,5,% - здебільшого здійснюють самооцінювання, 32% - рідко.

61,9% (3,44 б.) учнів ліцею під час анкетування відповіли, що вони відповідально ставляться до навчання, усвідомлюють його важливість для подальшого життя, заклад освіти цю відповідальність розвиває. Ще частина учнів (23,7%) відповідально ставиться до навчання, але, на їхню думку, заклад освіти цю відповідальність не розвиває. 11,3% учнів вважають, що освітній процес у закладі освіти не сприяє відповідальному ставленню до навчання, ці учні відповідально ставляться до вивчення деяких предметів. 3,1% учнів ліцею вважають, що заклад не готує випускника до життя і це нівелює їхню відповідальність.

Крім того вчителі закладу освіти надають необхідну допомогу в навчальній діяльності учнів у різних формах (консультації, індивідуальні завдання, допомога в підготовці до участі в учнівських олімпіадах, науково дослідницькій діяльності). Спостерігались випадки проведення навчальних занять і оцінювання виключно знань учнів, без урахування оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до компетентнісного підходу.

21,6% здобувачів освіти вважають, що їх навчальні досягнення відстежуються індивідуально,  55,7%  учнів філій вважають, що оцінювання – це лише визначення рівня знань, умінь і навичок – 2,74 б. 11,3% учнів вважають, що у закладі освіти оцінюють навчальні досягнення з метою відтворення матеріалу підручника. 2,1% учнів ліцею вважають, що оцінка використовується як інструмент покарання.

Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до результатів навчання. Здобувачі освіти отримують можливість вибору рівня навчальних завдань і напрямів навчальної діяльності та необхідну допомогу у навчальній діяльності:

«учителі мене підтримують» - зазначили 50% учнів;

«учителі вірять у мене і у мої успіхи» - зазначили 55,7%;

«учителі мене поважають» - зазначили 43,2% учнів;

«на моє прохання вчителі мені допомагають» - зазначили 76,1% учнів ліцею та філій.

79,4% учнів вважають, що результати навчання залежать виключно від їхньої праці та наполегливості. 54,6% учнів вважають, що результати навчання залежать від рівня викладання. 41,2% учнів закладу освіти вважають, що від їхньої праці та батьків, які їх мотивують.

 

3. Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

Спостереження за проведенням навчальних занять, бесіди з учителями, інтерв’ю із заступниками директора засвідчили, що вчителі опорного закладу Малинський ліцей Малинської сільської ради приділяють значну увагу плануванню та прогнозуванню власної викладацької діяльності. Усі вчителі мають розроблені ними календарно-тематичні плани, що відповідають освітній програмі ліцею та навчальним програмам. Вчителі самостійно визначають кількість годин на вивчення тієї чи іншої теми, змінюють порядок їх вивчення відповідно до освітніх потреб учнів. Теми навчальних занять відповідають календарно-тематичному плануванню. 97,9% вчителів ліцею та філій при розробці календарно-тематичного планування використовують рекомендації МОН України. 50% вчителів використовують розробки з інтернет-сайтів і блогів, які стосуються викладання конкретного предмету. 47,9% використовують зразки, що пропонуються фаховими виданнями. 56,3% вчителів ліцею та філій використовують і власний досвід.

Аналіз результативності планування роботи вчителя здійснюється після закінчення першого семестру та навчального року на засіданнях методичних об'єднань.

Менше половини педагогічних працівників створюють та використовують власні освітні ресурси, мають публікації з професійної тематики та оприлюднені методичні розробки.

Більшість учителів використовують зміст предмету для формування суспільних цінностей, виховання патріотизму у здобувачів освіти у процесі їх навчання, виховання та розвитку.

У ході відвідування навчальних занять спостерігалось формування педагогами в учнів таких ключових компетентностей, як спілкування державною мовою, навчання впродовж життя, математична грамотність, компетентності у галузях природничих наук, культурна компетентність та інші. Спостереження за навчальними заняттями показало, що вчителі розвивають наскрізні уміння учнів, сприяють формуванню суспільних цінностей. Зміст навчальних занять спрямований на формування загальнолюдських цінностей. У першу чергу це стосується розвитку навичок співпраці та культури командної роботи. Частина учителів досить успішно розвивають в учнів соціальну емпатію та толерантність. Учителі ліцею та філій створюють освітні ресурси різного спрямування і використовують їх в освітньому процесі. Учителі розвивають навички використання ІКТ. Інформаційно-комунікаційні технології використовуються вчителями під час дистанційного заняття, на різних етапах педагогічної діяльності: при підготовці та проведенні навчального заняття, для зворотного зв’язку (медіаресурси), інформування учнів. В основному педагоги застосовують у своїй роботі комп’ютерні презентації, навчальні відео, ілюстрації для демонстрації й розуміння навчального матеріалу. Усі вчителів використовує інтерактивні платформи для виконання учнями завдань онлайн. Учителі навчального закладу постійно підвищують свою професійну майстерність, кваліфікацію. Педагоги проходять навчальні курси в інтерактивних проєктах «На урок», «Прометеус», «EdEra», «Всеосвіта», Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності, проходять курси підвищення кваліфікації при РОІППО та ін.

Переважна більшість опитаних учителів працюють на засадах педагогіки партнерства. Значна частина педагогів вислуховує та сприймає думки учнів. Викладання здійснюється у відповідності до їхніх вікових та інтелектуальних можливостей. 40,2% учнів (3,26 б.) відповіли, що їхня думка вислуховується і враховується під час проведення уроків, 46,4% зазначили, що враховується з окремих предметів, 12,4%  вважають,що більшість вчителів нав’язують свою думку як єдино правильну.

Також переважна більшість опитаних батьків (87,8%, 3,47 б.) вважають, що вчителі надають зворотний зв’язок у навчальній діяльності учнів. Комунікація в ліцеї здійснюється через індивідуальну роботу, консультування, спілкування в соцмережах, зокрема спільнота у мережі Facebook.

У закладі освіти сплановано і реалізовуються заходи, що передбачають конструктивну співпрацю педагогів з батьками учнів. Співпраця відбувається у різноманітних форматах, що сприяє налагодженню партнерських взаємин між педагогами закладу освіти та батьками здобувачів освіти, забезпечується зворотній зв’язок.

93,1% опитаних батьків розраховує на допомогу класного керівника у розв’язанні проблемних ситуацій з дитиною у закладі освіти. 37,7% батьків розраховує на допомогу директора (завідувача філії). 13,7% - на допомогу заступників директора (заступників завідувачів філій), 8,3% - на допомогу психолога. У закладі освіти проводиться робота з батьками з питань попередження та зниження рівня дискримінації та насильства, попередження кібербулінгу.

81,9% батьків отримують інформацію про діяльність закладу освіти від класного керівника, 64,7% - під час батьківських зборів, 33,3% - із спільнот в соцмережах, 14,4% - із сайту закладу.

97,9% педагогічних працівників ліцею філій 90% для комунікації з батьками використовують індивідуальне спілкування. Батьківські збори використовує 72,9% педагогічних працівників.

У закладі освіти діє учнівське самоврядування, представники якого беруть участь у діяльності закладу освіти.

У закладі освіти створені методичні об’єднання, на засіданнях яких розглядаються питання щодо поліпшення науково-методичної роботи, для вирішення ситуативних завдань або реалізації проєктів. Діяльність методичних об’єднань характеризується різними формами взаємодії, ініціативами щодо забезпечення якості освіти закладом, участю у педагогічних радах. Практикується наставництво. 62,5% вчителів зазначили, що психологічний клімат закладу освіти сприяє співпраці педагогів.

У ліцеї розроблене Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Малинського ліцею Малинської сільської ради. Спостереження за проведенням навчальних занять засвідчило, що вчителі в основному діють на засадах академічної доброчесності, запобігають списуванню. Для цього використовуються завдання, які унеможливлюють списування, групові форми роботи, робота в парах, вчителями готуються творчі завдання, завдання, які запобігають списуванню (зазначили 45,8% - педагогічних працівників). 70,8% педагогічних працівників проводять бесіди серед здобувачів освіти щодо дотримання академічної доброчесності. Педагоги знайомлять учнів із основами авторського права (47,9%).

Потребою у вдосконаленні педагогічної діяльності педагогічних працівників є розробка індивідуальних освітніх траєкторій учнів, які наразі розробляються лише за заявою батьків.

 Рівні оцінювання за вимогами:

3.1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти – достатній (2,88 б.);

3.2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників – достатній (2,25 б.);

3.3. Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти – достатній (3 б.);

3.4. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності – достатній (3 б.).

 

4. Управлінські процеси закладу освіти

У закладі освіти розроблено Стратегію розвитку, що враховує всі напрями діяльності. Річний план роботи містить аналіз роботи закладу за попередній навчальний рік, враховує освітню програму. Здійснюється аналіз реалізації річного плану роботи за попередній навчальний рік, за потреби до нього вносяться необхідні зміни.

Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану. На засіданнях педагогічної ради розглядаються актуальні питання за напрямами освітньої діяльності.

У закладі освіти розроблено і оприлюднено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Малинського ліцею Малинської сільської ради, що визначає стратегію та процедури забезпечення якості освіти відповідно до законодавства.

У закладі здійснюється комплексне самооцінювання. Учасники освітнього процесу залучаються до самооцінювання якості освітньої діяльності через процедури самооцінювання (залучаються до опитування). Отримані результати будуть враховані у річному плані.

Керівництво закладу освіти систематично вживає заходи для створення належних умов діяльності закладу (вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається із відповідними клопотаннями до засновника).

За результатами опитування 41,7% педагогічних працівників беруть участь в розробленні річного плану роботи закладу.

Переважна більшість учасників освітнього процесу задоволені загальним психологічним кліматом закладу освіти. Керівництво ліцею доступне для спілкування з учасниками освітнього процесу, представниками місцевої громади, вчасно розглядає звернення учасників освітнього процесу, вживає відповідні заходи реагування. 92,2% (3,58 б.) батьків зазначили, що завжди, або переважно завжди, можливо поспілкуватися із керівництвом закладу. Такої ж думки і здобувачі освіти – 87,6% (3,6 б.) учнів ліцею та філій. 37,7% батьків у розв’язанні проблем найчастіше розраховують на директора (завідувача філії) закладу.

47,4% учнів зазначили, що керівництво закладу приймає і розглядає звернення завжди, 37,1% вважають, що лише деякі звернення розглядаються, 9,3% нічого не знають про можливість звернення до керівництва закладу.

Інформація про освітню діяльність розміщена на сайті та у приміщеннях закладу і систематично оновлюється.

Більша половина педагогічних працівників (56,3%) вважає, що керівництво відкрите для спілкування, 58,3% педагогічних працівників зазначили, що керівництво і педагогічні працівники співпрацюють і забезпечують зворотній зв'язок щодо їхньої співпраці, 45,8%  вважають, що керівництво враховує пропозиції, надані педагогічними працівниками щодо підвищення якості освітнього процесу, 39,6% вважають, що керівництво підтримує ініціативи вчителів, щодо розвитку закладу і місцевої громади.

35,3% здобувачів освіти, які зверталися за допомогою у випадках булінгу/цькування зазначили, що булінг припинився (2,51 б. - рівень вимагає покращення), 19,1% відповіли, що цькування припинилося частково. 28,2% здобувачів освіти зазначили, що ніхто нічого не зробив для припинення булінгу. 

Заклад освіти враховує (36,8%), або частково враховує (52,9%) думки батьків під час прийняття важливих управлінських рішень (3,5 б.). 81,9% батьків зазначили, що інформацію про діяльність закладу освіти вони отримують від класного керівника, 64,7% - під час батьківських зборів, 33,3% - із спільнот у соціальних мережах, із сайту закладу. Заклад освіти забезпечує змістовне наповнення та вчасне оновлення інформаційних ресурсів закладу (інформаційні стенди, сайт закладу).

У закладі освіти штат укомплектовано кваліфікованими кадрами, вакансії відсутні. Педагогічні працівники працюють за фахом. Керівництво закладу освіти застосовує заходи матеріального та морального заохочення до педагогічних працівників. На високому рівні у закладі створені умови для постійного підвищення кваліфікації, чергової та позачергової атестації. 41,7% педагогічних працівників зазначили, що немає жодних перешкод для професійного розвитку. А 37,5% вчителів ліцею та філій вказали, що для професійного розвитку завадою є недостатня матеріально-технічна база, 27,1% вказали брак часу.

Переважна кількість батьків (85,8%) вважають, що їх права учасника освітнього процесу не порушуються (3,81 б. – високий рівень), 10,3% вважають, що інколи порушуються, але вирішуються. 35,1% здобувачів освіти вважають, що їхні права дотримуються (3,21 б. – достатній рівень), 53,6% здобувачів освіти вважають, що переважно дотримуються. 37,5% педагогічних працівників вважають, що їхні права дотримуються.

Переважна більшість учасників освітнього процесу вважають, що їхні пропозиції враховуються під час прийняття управлінських рішень:

-         36,8% батьків відповіли позитивно (3,21 б. - достатній рівень), 52,9% батьків відповіли, що заклад освіти частково враховує їхню думку під час прийняття важливих управлінських рішень;

-         32,2% учнів брали участь в оформленні навчальних кабінетів; 25,8%  брали участь у визначені профілю навчання; 27,8% учнів – у визначенні тематики гуртків; 27,8% учнів брали участь у вирішенні питань дозвілля; 25,8% учнів ліцею, 28,9% вважають, що їхня думка не враховувалася жодного разу;

-         45,8% педагогічних працівників ліцею та філій зазначили, що їхня думка враховується керівництвом закладу.

39,6% педагогічних працівників зазначили, що керівництво закладу підтримує конструктивні освітні ініціативи учасників освітнього процесу.

Розклади навчальних занять у закладі освіти сформований відповідно до освітньої програми та відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Учасники освітнього процесу задоволені (20,6%), або переважно задоволені (48,5%) розкладом занять (2,79 б. – достатній рівень).

Режим роботи закладу освіти враховує потреби учасників освітнього процесу. 50% батьків задоволені організацією освітнього процесу у закладі освіти та 42,6% батьків зазначили, переважно задоволені організацією освітнього процесу у закладі (3,38 б. – достатній рівень).

Внутрішньою системою забезпечення якості освіти передбачено механізми забезпечення академічної доброчесності, порядок виявлення та встановлення фактів її порушення, види  академічної відповідальності педагогічних працівників та учнів за конкретні порушення академічної доброчесності.

Індивідуальні бесіди з учнями засвідчили, що вчителі інформують їх про необхідність дотримання академічної доброчесності. 42,3% здобувачів освіти за результатами опитування вказали, що педагогічні працівники регулярно інформують їх про дотримання принципів академічної доброчесності (3,16 б. - достатній рівень). 42,3% учнів зазначили, що їх інформують, але не регулярно. 5,2% учнів не розуміють, про що йдеться.

Керівництво закладу освіти забезпечує проведення освітніх та інформаційних заходів спрямованих на формування в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції. 52,6% учасників освітнього процесу зазначили, що інформацію про негативне ставлення до корупції вони отримують на уроках. 52,6% учнів дану інформацію черпають з бесід. 28,9% учнів - із позаурочних заходів. 10,3% учнів – через електронні мережі. 18% учнів практично не отримують інформації про негативне ставлення до корупції.

52,1% педагогічних працівників зазначили, що у закладі освіти проводяться інформаційні, освітні заходи з усіма учасниками освітнього процесу, спрямовані на формування негативного ставлення до корупції на достатньому рівні.

Рівні оцінювання за вимогами:

4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань – достатній (3,22 б.);

4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм – достатній (3,19 б.);

4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників – достатній (3,44 б.);

4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою – достатній 3 б.);

4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності – достатній (3,38 б.).

 

Результати самооцінювання у балах

Напрями та вимоги для самооцінювання

2020/21 н.р

2021/22 н.р.

2022/23 н.р.

2023/24 н.р.

2024/25 н.р.

Напрям 1. Освітнє середовище закладу освіти

3.07

 

3,13

 

 

 

Вимога 1.1. Забезпечення комфортних і безпечних

умов навчання та праці

3,1

 

3,05

 

 

 

Вимога 1.2. Створення освітнього середовища,

вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

3,07

 

3,28

 

 

 

Вимога 1.3. Формування інклюзивного,

розвивального та мотивуючого до навчання освітнього

простору

3,4

 

3,07

 

 

 

Напрям 2. Система оцінювання здобувачів освіти

2,77

 

3,07

 

 

 

Вимога 2.1. Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень

3,2

 

 

3,09

 

 

 

Вимога 2.2. Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти

2,43

 

 

 

3

 

 

 

Вимога 2.3. Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання

2,67

 

 

 

3,11

 

 

 

Напрям 3. Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

2,94

 

2,78

 

 

 

Вимога 3. 1. Ефективність планування педагогічними праців-никами своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою форму-вання ключових компе-тентностей здобувачів освіти

3

 

2,88

 

 

 

Вимога 3.2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників

2,33

 

 

2,25

 

 

 

Вимога 3.3. Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти

3,44

 

 

3

 

 

 

Вимога 3.4. Організація педагогічної діяльності  та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності

3

 

3

 

 

 

Напрям 4. Управлінські процеси

3,38

 

3,25

 

 

 

Вимога 4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань

3,29

 

 

3,22

 

 

 

Вимога 4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

3,05

 

3,19

 

 

 

Вимога 4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

3,75

 

 

3,44

 

 

 

Вимога 4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою

3,33

 

 

 

 

3

 

 

 

Вимога 4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

3,5

 

 

3,38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Результати

самооцінювання освітніх і управлінських процесів

за напрямами

№ п/п/

Напрям

Рівень

І

(високий – від 3,61 до 4 балів)

ІІ

(достатній – від 2,66 до 3,60)

ІІІ

(вимагає покращення – від 1,66 до 2,65)

ІV

(низький – від 1 до 1,65)

1

Освітнє середовище

 

3,13

 

 

2

Система оцінювання здобувачів освіти

 

3,07

 

 

3

Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу

 

2,78

 

 

4

Управлінські процеси

 

3,25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо вдосконалення якості  освітньої

діяльності в опорному закладі Малинський ліцей

Малинської сільської ради

1.     Адміністрації закладу освіти:

1.1.          Вживати заходів щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, запровадження щорічного комплексного самооцінювання освітніх та управлінських процесів.

1.2.          Злучати педагогічних працівників до роботи в якості освітніх експертів.

1.3.          Звернутися до засновника з клопотанням щодо будівництва спортивної зали в Броннівській філії, облаштування майстерень трудового навчання, кабінетів фізики, хімії, біології, STEM-лабораторії.

1.4.          Пристосувати туалетні кімнати для потреб усіх учасників освітнього процесу.

1.5.          Дотримуватись санітарних вимог щодо облаштування та утримання приміщень ліцею (належний повітряно-температурний режим в кабінетах, чистота в навчальних кабінетах, спортивних залах, їдальнях, належне утримання туалетних кімнат).

1.6.          Проводити моніторинг виконання рекомендацій щодо вдосконалення діяльності закладу освіти за результатами проведення комплексного самооцінювання якості освітньої діяльності.

1.7.          Результати комплексного самооцінювання якості освітньої діяльності закладу довести до відома учасників освітнього процесу.

1.8.          Розглянути та обговорити на засіданні педагогічної ради питання з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, в умовах воєнного стану.

1.9.          Продовжити роботу з попередження булінгу та інших форм насилля, створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії.

1.10.      Залучати до проведення заходів щодо запобігання та протидії булінгу представників правоохоронних органів.

1.11.      Під час прийняття управлінських рішень враховувати думку учасників освітнього процесу, використовуючи різні способи комунікації.

2.     Педагогічним працівникам:

2.1.          Створювати та використовувати власні освітні ресурси.

2.2.          Спроєктувати та розпочати реалізовувати індивідуальну траєкторію професійного розвитку педагогічного працівника.

2.3.          Створити портфоліо педагогічного працівника.

2.4.          Впроваджувати систему формувального оцінювання здобувачів освіти на навчальних заняттях.

2.5.          Спрямовувати систему оцінювання на оволодіння учнями ключовими компетентностями.

2.6.          Налагодити співпрацю з батьками на засадах педагогіки партнерства через різні форми роботи.

2.7.          Відслідковувати особистісний поступ здобувачів освіти.

2.8.          Неухильно дотримуватися норм педагогічної етики.

2.9.          Брати участь у розробці документів, які регламентують роботу закладу освіти.

 

МЕТОДИЧНА РОБОТА

 

Керуючись чинними документами з питань методичної роботи, з метою подальшого вдосконалення діяльності педагогічних працівників закладу освіти, покращання рівня та результативності методичної роботи, досягнення оптимальних результатів навчальних досягнень, виховання й розвитку в закладі  у 2021-2022 навчальному році педагогічний колектив опорного закладу Малинський ліцей Малинської сільської ради розпочав роботу над першим етапом науково-методичної проблеми «Організація освітнього процесу із застосуванням технологій для різних форматів навчання з метою всебічного розвитку людини як особистості та найвищої цінності суспільства задля самореалізації в соціумі».

Опановування цифрових інструментів й нових педагогічних підходів та методик – виклик сьогодення. Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам – завдання кожного педагога. Сучасний освітній процес функціонує на базі новітніх психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій. Різні форми навчання вимагають від вчителя володіння сучасними технологіями очного, дистанційного та змішаного навчання, інформацію про новітні інструменти та платформи, опанування методиками навчання для початкової, основної та старшої школи в сучасних умовах.

Мета першого етапу реалізації науково-методичної проблеми: формування методології роботи над науково-методичною проблемою, науково-теоретичне засвоєння проблеми; визначення показників, що характеризують компетентність педагогів на даному етапі; опанування та застосування педагогами в освітньому процесі сучасних інформаційних інноваційних технологій, методів та прийомів для дистанційного, змішаного та очного навчання; накопичення досвіду використання інтернет-технологій, інформаційно-комунікаційних технологій, хмарних сервісів; проведення уроків з використання електронних освітніх ресурсів; практичне застосування мобільних додатків; застосування педагогічних програмних засобів (віртуальна лабораторія, конструктор уроків, комп’ютерні анімації, засоби тестування, відеоматеріали, 2D-, 3D- анімації, демонстрації, віртуальні подорожі, зустрічі; віртуальні бібліотеки, виставки; віртуальні енциклопедії та довідники тощо); використання електронних освітніх проєктів «На урок», онлайн-платформ «Мій клас» та «Learning» з інтерактивними  завданнями, іграми, цікавими задачами; організація  пошукової  роботи у межах уроку-квесту з QR-кодами у навчанні; ідеї застосування соціальних мереж на уроках; удосконалення системи психолого-педагогічного та методичного супроводу медіауроку.

Методична робота Малинського ліцею організована згідно структури методичної роботи з педагогічними працівниками ліцею. Структура організації методичної роботи забезпечувала підвищення рівня методичної підготовки педагогів та реалізовувалась через різні форми роботи. Керівництво методичною роботою здійснювала методична рада Малинського ліцею. Методична рада протягом навчального року координувала діяльність та визначала зміст роботи методичних структур закладу освіти.

У 2021-2022 навчальному році методична робота була спрямована на вирішення таких завдань:

·        Формування змісту методичної роботи на основі інтеграції державних пріоритетів розвитку освітньої галузі, Концепції Нової української школи, суспільного запиту та індивідуальних професійних інтересів освітян.

·        Створення сприятливих умов для професійного розвитку педагогічних працівників закладу освіти згідно з пріоритетами державної політики в галузі освіти, орієнтованої на задоволення потреб особистості, суспільства й держави.

·        Поглиблення змісту загальноосвітньої підготовки учнів з окремих предметів навчального плану шляхом організації роботи факультативів, гуртків, курсів за вибором.

·        Забезпечення методичного супроводу та координації діяльності методичних об’єднань закладу освіти із питань розвитку професійних компетентностей педагогів.

·        Підвищення якості знань учнів з базових предметів  навчального плану.

·        Здійснення моніторингових досліджень з проблем освітнього процесу, інших актуальних питань освітньої галузі.

·        Популяризація вивчення іноземної мови.

·        Удосконалення роботи з обдарованими учнями.

·        Підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки педагогічних працівників шляхом організації роботи закладу освіти професійної адаптації молодого вчителя, проведення методичних тижнів.

·        Стимулювання педагогів до оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, забезпечення методичного супроводу, впровадження інновацій.

·        Забезпечення психолого-соціального супроводу освітнього процесу, сприяння розвитку психолого-соціальної служби системи освіти, продовження упровадження інклюзивної освіти.

·        Поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти.

Одним із основних напрямків діяльності методичної ради та методичних об’єднань визначено застосуванням технологій для різних форматів навчання, впровадження особистісно-орієнтованого підходу, компетентісного підходу, діяльнісного підходу.

Діяльність методичних об’єднань спланована на основі річного плану роботи закладу освіти, плану роботи методичної ради та спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення очного та дистанційного уроків.

На засіданнях методичної ради розглядалися питання досвіду роботи педагогів з розвитку в учнів загальних і творчих здібностей, впровадження в практику роботи закладу освіти інноваційних педагогічних технологій, питання роботи з обдарованими дітьми, курсової перепідготовки й атестації вчителів. Методичні об’єднання спрямовують роботу на забезпечення потреб вчителя, надають їм реальну допомогу. Кожне з методичних об’єднань провело заплановану кількість засідань, робота яких будувалася за окремими планами. Усі засідання були чітко продумані та охоплювали різні аспекти розвитку освіти та проблеми сьогодення. Вивчення результативності роботи методичних об’єднань виявило, що методична робота проводилася на достатньому рівні. Річні робочі плани в цілому виконані.

Кожен педагогічний працівник визначив напрям, спроєктував та розпочав реалізовувати індивідуальну траєкторію професійного розвитку педагогічного працівника; продовжив, або розпочав, формування власного портфоліо.

 

Методичне об’єднання вчителів початкових класів ліцею очолює Холод Людмила Леонідівна. Сучасному суспільству потрібні громадяни, які здатні приймати нестандартні рішення, тобто підходити до вирішення тієї чи іншої проблеми, самоконтролювати та самооцінювати результати своєї діяльності. Особливістю Нової української школи є організація такого освітнього середовища, яке сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини.

Основним завданням учителя на нинішньому етапі розвитку нашого суспільства є забезпечення виходу кожного учня на рівень базової освіти та встановлення розвитку пізнавальної і творчої активності, формування не тільки предметних компетентностей учнів, а й самоосвітніх. Тому всі аспекти навчання повинні бути спрямовані на розвиток творчої особистості, розкриття обдарованості кожної дитини.

  Методичне об’єднання вчителів початкових класів, керуючись науково-методичною проблемою закладу освіти, у 2021-2022 навчальному році працювало над проблемою: «Створення умов для самореалізації кожного здобувача освіти початкової школи у всіх видах діяльності, які сприяють духовному та інтелектуальному зросту».

Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, реалізацію нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію у освітній процес дітей з особливими освітніми потребами.

Метою роботи методичного об'єднання вчителів – є створення комфортних умов для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід'ємною ланкою. Тому ця проблема і охопила всі сфери життя, весь освітній процес, де в центрі стоїть особистість - учень, з інтелектуальним, фізичним, творчим потенціалом.

Протягом року вчителі початкових класів працювали творчо, наполегливо, ефективно та  результативно. Засідання МО здійснювалися згідно плану як очно так і дистанційно в режимі онлайн.

Так, у 1 семестрі відбулося два засідання методичного об’єднання:

·        Організаційно - методичні аспекти роботи на 2021/2022 навчальний рік (серпень) очно;

·        Освітня гейміфікація в контексті Нової української школи» (листопад) онлайн.

 На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо навчання та виховання учнів початкових класів  НУШ, а саме: 

1.     Гра як інструмент: що таке гейміфікація?

2.     MOBILE LEARNING  при вивченні природничо-математичних дисциплін у початковій школі.

3.     Підвищення ефективності навчання через онлайн-платформу Vchy.ua.

4.     Веб-квест як сучасний метод формування творчої особистості.

5.     Онлайн-інструменти для створення навчального відео та скринкастів

В ІІ семестрі були заплановані два засідання методичного об’єднання:

·        Дистанційне навчання у початковій школі (лютий);

·        Підсумки роботи методичного об’єднання за рік (травень) онлайн.

Дата третього засідання методоб’єднання (24 лютого) співпала з початком війни, всі були дуже схвильовані. Матеріали були підготовлені, але засідання не проведене. Це є недоліком у роботі методоб’єднання.

          Всі вчителі МО дбають про безперервне підвищення та удосконалення свого професійного рівня, спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

У період між засіданнями вивчалися й впроваджувалися в практику досягнення психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду, проводився тиждень початкових класів, індивідуальні консультації для молодих вчителів, конкурс знавців української мови імені Петра Яцика (3-4 класи), міжнародний  конкурс з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бобер» (2-4 класи).

         Вчителі постійно демонструють у своїй педагогічній діяльності різноманітність форм методичної роботи та навичок володіння ІКТ: власних електронних продуктів – досвіду роботи, розробок уроків, демонстраційного матеріалу, використання готової електронної продукції в освітньому процесі.

Кожен вчитель початкових класів протягом року брав активну участь у роботі МО: розроблялись онлайн-уроки, тестові завдання з навчальних предметів на різних навчальних платформах; вчителі готували міні-презентації до уроків та творчі звіти з досвіду роботи, доповіді, проводили відкриті уроки, виховні заходи, старанно виконували свої доручення.

         Члени МО вчителів початкових класів в самоосвітній діяльності брали активну участь в онлайн-конференціях, вебінарах, тренінгах, де розглядались важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової української школи.

У 2021-2022 навчальному році атестувались 5 вчителів (Холод Л.Л., Холод Т.І., Харчук І.А., Омелянчук Г.М., Червюк Т.А.): четверо підтвердили свою кваліфікаційну категорію, одна вчителька (Червюк Т.А.) – підвищила; більшість пройшли курси підвищення професійного рівня.

         Протягом року наші учні брали активну участь в різноманітних конкурсах: флешмобах, тематичних літературних конкурсах, конкурсах малюнків, в різноманітних заходах, які проводилися в ліцеї та філіях.

         Через ситуацію в Україні, яка потерпає від брутальної, відкритої та широкомасштабної агресії Російської Федерації, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ, яким звільнено від проходження Державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.

            В цілому роботу методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2021-2022 н.р. можна вважати доброю.

В новому 2022-2023 н.р. методичне об’єднання вчителів початкових класів продовжить роботу над науково-методичною проблемою. 

МО вчителів початкових класів ліцею і надалі буде дбати про те, щоб заклад освіти був школою радості для учня, школою творчості для вчителя, школою спокою для батьків. 

Завдання методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2022-2023 н.р.:

1. Створення умов для успішної реалізації Концепції Нової української школи, Державного стандарту початкової освіти на засадах компетентнісного підходу.

2. Створення гуманного соціокультурного середовища для самовираження, самоактуалізації, самоствердження та самореалізації кожного вчителя, його повноцінного професійного розвитку й особистісного самостановлення.

3. Задоволення особистісних освітніх потреб вчителів.

4. Формування єдиного освітнього-методичного простору для професійного зростання педагогів.

Методичне об’єднання вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури очолює Омелянова І.Я. Методичне об’єднання у 2021 – 2022 н.р. працювало над проблемою «Реалізація компетентнісного підходу на уроках української мови, літератури та зарубіжної літератури для різних форматів навчання з метою всебічного розвитку людини як особистості та найвищої цінності суспільства задля самореалізації в соціумі». І ця тема є одним із складових чинників підготовки молодого покоління до життя шляхом залучення до вивчення рідної мови, її барв, використанні мови у повсякденному мовленні.

Робота МО проводилась згідно з планом, затвердженим методичною радою закладу освіти, і була спрямована на втілення в життя Державної програми розвитку, функціонування української мови, як одного з основних чинників діяльності вчителів української мови; на пошук оптимальних форм і методів роботи з обдарованими учнями; втіленню в життя рішень МОНУ про освіту, якісну підготовку  до ДПА і ЗНО. МО приділяло велику увагу вивченню і впровадженню передового досвіду, підвищенню педмайстерності вчителів, росту кваліфікації учителів, що атестуються. МО активно залучало кращих учителів до перевірки конкурсних та олімпіадних робіт учасників другого туру Всеукраїнських олімпіад та конкурсів( Зубик О.І., Омелянова І.Я.) Всі ці заходи та інновації забезпечують особистісно-орієнтований підхід і сприяють формуванню компетентної особистості, що активно використовуватиме українську мову у повсякденному мовленні; сприяють оптимізації освітнього процесу, наближенню його до вимог суспільства через втілення змістової, соціокультурної лінії. Основою успішної роботи вчителів української мови та зарубіжної літератури є невичерпний творчий потенціал учителів, відповідальність, розуміння вимог сьогодення, впровадження інновацій, участь у конкурсах, бо ж, працюючи над ключовими компетентностями, здійснюється соціалізація особистості.

 Протягом року були проведені  заплановані засідання МО. У полі зору МО залишається удосконалення форм і методів навчання, впровадження передового досвіду, підвищення кваліфікаційної категорії вчителів, озброєння новітніми технологіями.

Участь у роботі МО забезпечує постійну роботу над собою кожного вчителя, оволодіння новими технологіями, що сприяє оптимізації освітнього процесу, забезпечує високий рівень знань, умінь, навиків з української мови і літератури, про що свідчать результати другого туру всеукраїнських олімпіад і конкурсів. (Найвищий результат продемонструвала учениця 10 класу Короста Тетяна, посівши 3 місце в районній олімпіаді з української мови та літератури (вчитель Зубик О.І.). Учениця Соболь Анастасія брала участь у конкурсі МАН з роботою, у якій досліджувала фольклорні елементи у ранній творчості М.Гоголя (керівник Попрожук Л.Я.). Троє учнів Яринівської філії брали участь у конкурсі «Перло многоцінне» (вчитель Лукашенко Н.В.). 

21 лютого з нагоди Дня рідної мови були проведені такі заходи:

-        квест « Подорож у країну Мовознавство» (вчитель Гурин А.С.),

-        проєкт «Дерево любові до рідної мови»(вчитель Зубик О.І.).

-        виховний захід «Рідна мова калинова»(вчитель Омелянова І.Я),

-        презентація книги Юрія Журавля «Знай наших» (вчитель Омелянова І.Я.)

У час війни учні Малинського ліцею взяли участь у Всеукраїнському тижні дитячого читання, що проходив під гаслом «Нація, яка читає – непереможна» (вчитель Омелянова І.Я.). Учні 5-А класу підтримали ЗСУ яскравими малюнками (вчитель Зубик О.І).

Війна внесла свої корективи у наше життя, але традиційні Шевченківські читання у нас пройшли онлайн (учні 9-А класу, вчитель Омелянова І.Я.)

Виходячи із напрацювань, досягнень, успіхів МО вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури протягом року, слід відзначити, що поряд із досягненнями у роботі членів МО є і незначні недоліки, а саме:  з обдарованими учнями активно працювати всім учителям,  ділитися власними надбаннями з колегами на засіданнях МО.

Завдання на новий 2022-2023н.р.

1.Спланувати роботу МО на новий навчальний рік, виходячи з теми ліцею, та активно впроваджувати у життя власну науково-методичну проблему.

2. З метою підвищення рейтингу закладу освіти покращити роботу з обдарованими учнями, намагатися посісти призові місця у другому турі Всеукраїнських олімпіад, стати учасниками третього туру.

3. З метою адаптації учнів до форми дистанційного навчання провести засідання методоб’єднання «Використання технологій дистанційного навчання в традиційному навчальному процесі».

4. Учителям 11 класів адаптувати учнів до нового змісту тестових завдань з української мови і літератури.

5. Розробити заходи з адаптації учнів 9 класів до тестових завдань.

6. Активізувати роботу вчителів щодо участі учителів у творчих Всеукраїнських конкурсах, науково-дослідницьких проєктах.

7. Накопичувати і систематизовувати матеріал для створення портфоліо вчителя.

Методичне об’єднання вчителів історії, правознавства, громадянської освіти, мистецтва очолює Бойчук Валентина Андріївна. Методичне об’єднання в 2021-2022 навчальному році розпочало роботу над науково-методичною проблемою: «Використання ІКТ технологій на уроках суспільних та мистецьких дисциплін для різних форм навчання з метою всебічного розвитку людини як особистості та найвищої цінності суспільства задля самореалізації в соціумі». Працюючи над даною проблемою, члени методичного об’єднання проводили різні заходи, що демонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки педагогів та сприяли підвищенню результативності освітнього процесу.

Уся діяльність методичного об’єднання здійснювалась на основі педагогічного аналізу, планування роботи як на поточний період, так і на перспективу згідно з програмою розвитку закладу освіти, включаючи багатопланову та різноманітну за змістом і формами роботу, з метою забезпечення безперервного зростання професійного рівня вчителів і реалізації науково-методичної проблеми ліцею. Світовий процес переходу до інформаційного суспільства вимагає від освіти орієнтації на діяльнісні, розвиваючі технології, які формують в учнів уміння вчитися, оперувати і управляти інформацією, швидко приймати рішення, пристосовуватись до потреб ринку праці (формувати основні життєві компетенції).

Діяльність методичного об’єднання вчителів спрямовувалась на виконання таких завдань:

1) удосконалення науково-теоретичної, психолого-педагогічної, методичної і фахової підготовки членів методичного об’єднання;

2) здійснення інформаційно-нормативного, методичного забезпечення педагогів;

3) вивчення і впровадження перспективного педагогічного досвіду;

4) узагальнення та обмін досвідом успішної педагогічної діяльності;

5) впровадження найбільш ефективних технологій навчання та виховання учнів;

6) впровадження і використання технологій дистанційного та змішаного навчання.

Педагогічні працівники брали участь у проведення предметних тижнів, організовували позакласні заходи, проводили відкриті уроки.

Чепурко Н. С. провела виховні заходи: лінійка «Покрова – День козацтва і захисника України» та покладання квітів до пам’ятного знака загиблим односельчанам, тематична екскурсія до шкільного музею «Наші земляки на захисті України». (До дня ЗС України.), участь у Всеукраїнські акції «Запали свічку пам’яті», літературно – музична композиція «Любіть Україну, всім серцем любіть» (до дня Соборності України), лінійка «Герої не вмирають». (До дня пам’яті Героїв Небесної сотні).

Бойчук В. А. провела ряд заходів: інформхвилинка "Бабин Яр. 80-ті роковини трагедії" 5-11 кл., відео-флешмоб "Передай свічку пам'яті" 10 кл., урок гідності "Україна - країна нескорених", цікавинки зі скриньки:цікаві факти про Україну, яких ви досі не знали. 5-11 кл., фотоколаж "Обличчя Української революції 1917-1921рр.", фотоконкурс "Ми подорожуємо. Україна: мистецькі родзинки" 8-11 кл., презентація рекламних постерів "Архітектурні перлини світу" 8 кл.

Методичне об’єднання вчителів хімії, біології, географії, основ здоров′я, фізичної культури та захисту України очолює Плескач Н.В. В період  2021-2022  навчального року МО вчителів хімії, біології, географії, основ здоров′я, фізичної культури та захисту України  працювало над науково-методично  проблемною  «Реалізація діяльнісного підходу до навчання через використання  інноваційних технологій з метою формування предметних компетентностей здобувачів освіти»

Учителі МО неухильно виконують Державні стандарти  загальної середньої освіти з метою побудови навчального процесу на основі компетентнісного і діяльнісного підходів до навчання  учнів. Членами МО були опрацьовані вимоги нормативно-правових документів МОН України щодо викладання предметів у 2021/2022 навчальному році.  В практичній діяльності постійно використовується компетентнісно-діяльнісний підхід до навчання учнів, методологія комп’ютерного навчання,  продуктивні технології, інтерактивні техніки, спрямовані на розвиток особистості учня, підвищення ефективності та якості освіти.

Для реалізації напрямків, протягом 2021-2022 навчального року було проведено 4 засідання МО, на яких обговорювалися наступні питання:

·         удосконалення форм і методів індивідуальної роботи вчителів з учнями; науково-теоретичної, психолого-педагогічної, методичної і фахової підготовки членів МО;

·        впровадження найбільш ефективних технологій освіти, передового досвіду кращих вчителів закладу та  підвищення  методичного рівня викладання  навчальних предметів;

·        розвиток позитивної мотивації творчості педагогів, мотивації до навчання учнівського колективу;

·        робота з обдарованими дітьми та з учнями, які мають початковий рівень знань;

·        запровадження  інноваційних технологій на звичайних уроках та під час проведення заходів дистанційного навчання;

·         системна підготовка учнів до здачі ДПА, ЗНО.

·        робота над підвищенням фахового рівня вчителів  шляхом проходження online-курсів, самоосвіти.

Кожен вчитель працював над обраною власною підтемою, розуміючи, що основна мета освіти-всебічний розвиток  людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього рівня народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями.

Створено певні педагогічні умови на уроках шляхом добору прийомів і методів контролю, що стимулюють учнів до ефективної навчальної діяльності, гуманну доброзичливу атмосферу, затишне комфортне середовище, систему неформальної ділової комунікації, в якій учитель і учень спілкуються як особистості, цінуючи унікальність і своєрідність один одного.

Належна увага приділяється  виконанню завдань розвивального, творчого, дослідницького характеру.

Усі вчителі велику увагу приділяють підвищенню інтересу учнів до вивчення предметів, про що свідчать результати учнів в різноманітних  конкурсах. Протягом року велася робота з обдарованими та відстаючими учнями. Також здійснювалася навчальна та виховна робота як на уроках, так і в позаурочний час.

         Вчителі методичного об’єднання випробовували різні платформи для дистанційної освіти учнів: Meet, освітній проєкт “На Урок”, ED-ERA, МІЙ КЛАС, Prometheus та всеукраїнська школа On-line (платформа ВШО). Але для наших учнів, які проживають у селах Малинськ, Бронне, Яринівка та мають обмежений доступ до Інтернету, найпродуктивнішим виявилось викладання матеріалу за допомогою  Meet, YouTube, Viber, виконання тестових завдань, створених за допомогою платформи «На Урок» та перевірка з поясненнями та виправленнями фотографій робіт у графічному редакторі Paint. Перевірені роботи надсилалися здобувачам освіти, після чого вони виправляли помилки в своїх зошитах.

Особлива увага також приділялась самоосвіті та підвищенню кваліфікації педагогів МО. Курсова перепідготовка здійснювалася згідно з перспективним планом.

Вчителями МО (Плескач Н.В., Денисюк А.М., Ковалик Н.Г.) були підготовлені, проведені та проаналізовані відкриті онлайн-уроки, які демонстрували реалізацію компетентнісного підходу до навчання, нестандартні форми і методи навчання, володіння новими технологіями, спрямованими на розвиток особистості учня.

Методичні напрацювання педагогічних працівників закладу висвітлюються на сторінках сайту. Проаналізувавши роботу методичного об’єднання, визначаємо такі проблеми:

·        недостатній рівень сучасного науково-методичного забезпечення з хімії, біології, географії, основ здоров′я, фізичної культури та захисту України;

·        в недостатній мірі використовуються інтерактивні технології під час викладання  даних  дисциплін через відсутність матеріально-технічної бази.

Підсумки роботи дозволяють визнати роботу методичного об’єднання вчителів хімії, біології, географії, основ здоров’я, фізичної культури та захисту України  задовільною.

Методична робота проводилася та була спрямована на підвищення якості знань, практичної спрямованості навчання з метою успішної соціалізації учнів у суспільстві, розвиток пізнавальних та творчих здібностей кожного учня та учителя.

Виходячи з вищезазначеного, вчителі визначили  такі напрямки роботи в 2022-2023 навчальному році:

·        активізувати питання про використання інноваційних технологій на уроках.

·        Удосконалювати знання про творчий підхід до навчання.

·        Формувати ключові компетентності та наскрізні змістові лінії, які передбаченні Державним стандартом загальної освіти.

·        Вивчати нормативно-інформаційну і методичну документацію.

·        Поповнювати свою методичну базу новими наочними посібниками, плакатами, роздатковим матеріалом.

·        Вивчати передовий  педагогічний досвід.

·        Розширювати знання про ефективність впровадження інтеграції в освітній процес, розглядати матеріали по організації інтегрованих уроків, виховувати  інтерес до самовдосконалення.

·        Звернути особливу увагу на дистанційні форми і методи роботи.

·        Посилити роботу з обдарованими дітьми.

Методичне об’єднання вчителів іноземних мов очолює Радько Юлія Миколаївна. Методичне об’єднання вчителів іноземної мови в 2021-2022 навчальному році працювало над науково-методичною темою «Організація освітнього процесу із застосуванням технологій для різних форматів навчання з метою всебічного розвитку людини, як особистості та найвищої цінності суспільства задля самореалізації в соціумі».

Проблема, над якою працює МО, є актуальною на даному етапі розвитку освіти в Україні. В організації роботи враховано запити і потреби кожного вчителя:  всі вчителі охоплені різними формами методичної роботи, всі вчителі мають певний досвід роботи  (середній стаж роботи членів МО 20 років, 2 вчителя мають вищу кваліфікаційну категорію, двоє – першу і двоє – другу кваліфікаційну категорію), а тому при плануванні роботи передбачалася диференціація в організації, проводилось анкетування і діагностування вчителів. Також  простежувалась чітка система і відповідність між проблемою МО і тематикою засідань, самоосвітньою темою (проблемою) вчителів, результатом діагностичних досліджень вчителя і методичною допомогою, організованою для нього. Методичним об'єднанням  організовано цілеспрямоване взаємовідвідування уроків.

Окрім питань, традиційних для роботи МО, таких як ознайомлення з нормативними документами, які регулюють навчання іноземної мови  в новому навчальному році, обговорення та затвердження плану роботи м/о на 2021-2022 н.р., підсумків проведення ЗНО з іноземної мови, знайомство з вимогами щодо дотримання норм єдиного орфографічного режиму, викладання іноземної мови у поточному н.р., ведення класного журналу та документації, моделювання вступних уроків іноземної мови за новою програмою), на розгляд МО були винесені такі  питання:

·        Компетентнісний підхід у сучасній освіті.

·        Технологія формування  ключових компетентностей у старшокласників: практичні підходи

·        Розвиток комунікативної компетенції шляхом впровадження інноваційних технологій

·        Моніторинг рівнів досягнень компетентностей.

Впродовж навчального року членами методичного об’єднання вчителів іноземних мов вивчався досвід роботи кращих учителів району, області, країни.

На засіданнях МО було обговорено і відзначено те, що уроки були добре підготовлені та проведені на високому професійному рівні.

Особлива увага приділялася позакласній роботі.

Члени МО вчителів іноземних мов постійно працюють над своїм удосконаленням. Виходячи із пропозицій часу стосовно того, що вчителі повинні мати можливість вибрати з-поміж різних варіантів організації професійного розвитку той, який задовольняє саме їх, члени МО в 2021-2022 році використали різні форми підвищення свого кваліфікаційного рівня: пройшли курси підвищення кваліфікації.

Всі вчителі включились в дистанційне навчання і пройшли курси та вебінари, організовані фаховими журналами, платформами відкритих онлайн-курсів та ін.

Як свідчать результати олімпіад, конкурсів робота з обдарованими дітьми ведеться на достатньому рівні, проте потрібно працювати ще більш наполегливо і залучати до роботи більшу кількість дітей.

Реформування освіти в умовах Нової української школи диктує сьогодні нові підходи до підготовки учнів початкової, середньої та вищої  школи. Пріоритетним стає всебічний розвиток особистості дитини, оволодіння ключовими та предметними компетентностями, наскрізними вміннями, необхідними життєвими і соціальними навичками, що забезпечують її готовність до життя в демократичному й інформаційному суспільстві.

Керуючись викликами сьогодення, науково-методичною проблемою, методичне об’єднання вчителів математики, інформатики, фізики, технологій у 2021-2022 навчальному році розпочало роботу над науково-методичною проблемою: «Взаємообумовленість творчих можливостей педагога, посилення ефективності сучасного уроку і результативності процесу розпізнання та  збагачення творчого потенціалу здобувачів освіти».

Ефективним шляхом підвищення професійної майстерності вчителя є участь у різноманітних методичних заходах. Серед найпоширеніших форм методичної роботи є: психолого-педагогічні консультації, семінари-практикуми, теоретичні семінари, аукціони методичних ідей, тренінги, співбесіди, консультації на актуальні теми, відкриті уроки, огляди новинок психолого-педагогічної та методичної літератури, круглі столи, майстер-класи, предметні тижні, методичні оперативки.

 Колектив учителів МО нашого закладу освіти спрямовує свою діяльність на вдосконалення та систематичне  впровадження інноваційних педагогічних технологій.

Завданнями методичного об’єднання в 2021-2022 навчальному році були:

• забезпечення своєчасного вивчення нормативних документів;

• використання інноваційних технологій навчання для формування ключових і предметних компетентностей;

• зміцнення навчально-матеріальної бази навчальних кабінетів;

• підвищення якості знань учнів;

• створення атмосфери доброзичливості та ситуації успіху для учнів;

• удосконалення форм і методів роботи з талановитими й обдарованими дітьми;

• підвищення особистісного та професійного рівнів зростання педагогів.

Протягом 2021-2022 навчального року відбулося 8 засідань методичного об’єднання.

Одним із шляхів підвищення професійної компетентності педагога є атестація, яку вчитель обов’язково проходить раз на 5 років. У 2021-2022 навчальному році згідно графіка атестації педагогічних працівників був проатестований 1 вчитель нашого МО. Гурин І.С. встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст IІ категорії»;

З метою обміну педагогічного досвіду  вчитель, яка атестувалася, провела цікаві та змістовні відкриті уроки, заходи. Кожен урок, проведений учителями, – це цікава подорож з дітьми в світ науки, це і гра, і пізнання нового, і радість творчого пошуку. Зміст праці вчителі збагачують за допомогою різноманітних інноваційних методів і прийомів. Їх уроки відзначаються логічною завершеністю, умотивованістю, оптимальністю вибору форм і методів роботи. Постійно спонукають учнів працювати в парах і групах, створюють умови для вільного висловлювання думки, міркування.

В залежності від змісту навчального матеріалу, рівня підготовки класу, педагогічні працівники застосовують різні методи навчання на різних етапах уроку:

-         зв'язок навчального матеріалу з реаліями життя, показ його практичного значення;

-         створення проблемної ситуації, для розв'язання якої потрібно засвоїти нове;

-         вплив на емоційну сферу (використання художньої літератури, творів мистецтва);

-         використання яскравих афоризмів, порівнянь, образів;

-         прийоми «Інтрига», «Відстрочена загадка», «Зашифровки», розгадування кросвордів тощо.

При вивченні нової теми, для формування теоретичних знань використовує проблемно-пошукові методи, пояснення, демонстрацію презентацій, роботу зі схемами, таблицями та рисунками, а також прийоми: «Асоціації», «Мозкова атака», «Навчаючи – учусь», «Снігова грудка». Декілька разів використовувала технологію перевернутого класу, коли діти вдома самостійно ознайомлюються з темою, вчаться розв’язувати найпростіші завдання, а урок присвячується більш складним завданням.

На етапі формування і розвитку практичної компетентності, застосовуючи колективну, фронтальну, парну чи групову форму навчання, використовую практичні роботи, розв’язування завдань за зразком, метод коментування, роботу з підручником та різними джерелами інформації, використовую прийоми «Асоціативний кущ», «Синтез думок», «Навчаючи – учусь», змагання тощо.

На етапі узагальнення та систематизації  використовує проблемні і дослідницькі методи, порівняння та узагальнення, пошукові семінари, метод проектів, конференції, а також прийоми: «Письмовий звіт», «Інтелектуальне лото», «Ділова гра», «Творча робота» та інші.

Для створення позитивного емоційного настрою та психологічно комфортних умов на уроці  застосовуються інтерактивні, ігрові і релаксаційні методи, прийоми: «Світлофор настрою», «Навіювання», «Зворотний зв’язок», «Відстрочена загадка, «Квітка надій». Застосовують програму Powtoon для відеороликів і програму Inshot в телефоні, і учні монтували ролики «Кольоротерапія». Онлайн редактор: Ornament Name, генератор Qr кодів, Компас -3D, текстова вишивка, WordArt  і Autodraw- веб сервіси, платформу дистанційного навчання Google Classroom, Classtime, електронна дошка Padlet , електронну дошку Lino it та Classroomscren, методичні прийоми: кубик Блума, скрайбінг, артбук, метод Уолта Діснея, (рибна кістка і кросенс асоціативний кущ, сенкан.

У цьому навчальному році Медьничук Ніна Сергіївна приймала участь у конкурсі «Ярмарок педагогічних ідей» за номінацією «Технології».

Вчителі МО провели ряд відкритих уроків та виховних заходів.

В Яринівській філії освітній процес з трудового навчання здійснюють Хіміна  Катерина Олександрівна (5 клас), вчитель спеціаліст, Хіміна Людмила Федорівна (6-7 класи), вища категорія, вчитель-методист, Борейчук Ольга Анатоліївна (8-9) класи, вчитель спеціаліст. В своїй роботі педагоги керуються державними нормативними документами, що спрямовні на реформування змісту освіти. У своїй роботі вчителі використовують методи компетентнісно-орієнтованого підходу до організації освітнього процесу, володіють технологіями творчої педагогічної діяльності з урахуванням особливостей навчального матеріалу і здібностей учнів. Формують навички самостійно здобувати знання й застосовувати їх на практиці. Мета фахової діяльності педагогів полягає у формуванні технічно, технологічно освіченої особистості, виховання професійної адаптивності, готовності до неперервної професійної освіти, конкурентної боротьби на ринку праці, потреби ініціативно включатися в систему нових економічних відносин, у підприємницьку діяльність. У процесі вивчення нового матеріалу вчителі спрямовують роботу здобувачів освіти на ґрунтовне і свідоме засвоєння програмового матеріалу, вчать учнів виділяти зі змісту виучуваного головне, належну увагу приділяють його багаторазовому повторенню та засвоєнню безпосередньо на уроці. Під час практичних робіт педагогічні працівники акцентують особливу увагу на вмінні учнів користуватися різними видами конструкторсько-технологічної документації та іншими джерелами інформації, дотриманні технічних вимог у процесі виконання робіт (якість виробу), умінні організувати робоче місце і підтримувати порядок на ньому в процесі роботи, рівні сформованості трудових прийомів і умінь виконувати технологічні операції, дотримування правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог, дотриманні норм часу на виготовлення виробу, рівні самостійності у процесі організації й виконанні роботи, виявленні елементів творчості. Використання на уроках інструктивних та технологічних карт, виготовлених учителем, прискорює формування у дітей операційних та загально-трудових умінь. Навчає їх працювати з технічною документацією.

 

Проте, поряд з позитивним у роботі методичного об’єднання є ще деякі напрямки роботи, які потребують уваги:

• удосконалення роботи з розвитку творчих здібностей школярів;

• формування комунікативної, соціальної компетентностей здобувачів освіти;

• робота з обдарованими дітьми та учнями, які мають прогалини в знаннях.

Методичне об’єднання ставить основні завдання на  2022 - 2023 н. р.:

• планувати та здійснювати роботу з ліквідації виявлених недоліків;

• використовувати системний підхід у роботі зі здібними та обдарованими дітьми;

• працювати над рівнем обізнаності та готовності вчителів до впровадження інноваційних технологій в освітній процес;

• проводити тижні педагогічної майстерності;

• вести моніторинг росту професійної компетентності, педагогічної майстерності вчителів.

 

Методичне об`єднання класних керівників, яке очолює Попружук Л.Я., працювало над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у сучасних умовах. Перед ними постає завдання: виховати громадянина – патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну, готові самовіддано захищати і розбудовувати її .

 Робота методичного об’єднання класних керівників спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання.

 Протягом 2021-2022 навчального року члени методичного об’єднання працювали над реалізацією виховної проблеми: «Взаємозв’язок творчих компетентностей педагога та розвиток нахилів, здібностей і обдарувань здобувача освіти у виховному процесі ліцею».

Методичне об'єднання  працювало над вирішенням першочергових завдань виховання школярів у сучасних умовах. Перед нами постає завдання: виховати громадянина-патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну, готові самовіддано захищати і розбудовувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову і соціальну державу, виробити імунітет до негативного впливу соціального середовища. Робота класних керівників відповідає вимогам: Закону України «Про освіту»; Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, Закону України «Про загальну середню освіту», Листів та наказів МОНУ в галузі освіти на 2021/2022 н. р.

Протягом 2021-2022 навчального року було проведено всі засідання МО (два з них – в режимі онлайн). За І семестр 2021-2022 навчального року проведено 2 засідання, на яких було розглянуто питання щодо планування виховної роботи в класах, опрацьовані основні нормативні документи з виховної роботи. Розглядались педагогічні ідеї щодо стратегічних напрямків виховання у вимірах сьогодення на 2021/2022 н. р., підвищення фахової компетентності класного керівника, вивчалися новинки педагогічної літератури та передовий педагогічний досвід.

На цих засідання члени методичного об'єднання поділились формами використання новітніх технологій у виховній роботі, розкрили роль класного керівника в підтримці та розвитку здоров’язберігаючого середовища освітнього закладу в умовах карантинних обмежень та про роботу з профілактики булінгу в закладах освіти.

У ІІ семестрі навчального року було проведено в режимі онлайн також два засіданні: розглянули основи педагогічної співпраці «Педагоги – діти – батьки», особливості роботи класного керівника з батьками в системі НУШ, використання педагогами закладу сучасних методів роботи з батьками, та системою роботи спільних творчих справ батьків і дітей.

На підсумковому засіданні методичного об'єднання було обговорено сучасні вимоги до національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Класні керівники поділились досвідом виховної роботи під час воєнного стану: Гурин Ж.Л., класовод 4 класу Малинського ліцею розкрила принципи реалізації національно-патріотичного виховання через проєктну діяльність., Ляховська Т.Д., класний керівник 9 класу Яринівської філії поділилась досвідом виховної роботи із старшокласниками, а Холод Л.Л., класовод 2 класу Броннівської філії зупинилась на особливостях роботи під час воєнного стану з молодшими школярами. На засіданні було підведено підсумки роботи методичного об’єднання за 2021/2022 навчальний рік та обговорено перспективний план роботи методичного об’єднання на 2022/2023 навчальний рік.

Класні керівники та класоводи протягом навчального року працювали за індивідуальними планами, змістовна наповнюваність яких відповідає віковим особливостям школярів і спрямована на виховання у них ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.

Плани виховної роботи класних керівників було складено відповідно до методичних рекомендацій щодо планування виховної роботи в закладах освіти.

Аналізуючи роботу в цілому, можна сказати, що кожен класний керівник намагається відшукати свої шляхи вирішення, здавалося, одних і тих же завдань. І чим вища майстерність класного керівника, тим результативнішим є процес виховання: менше конфліктів, більше доброти і взаєморозуміння у взаєминах між педагогом і його вихованцями. Помітно впроваджуються нові форми роботи, прагнення йти в ногу з часом. Слід відмітити, що всі класні керівники у своїй роботі використовують інформаційні технології: презентації, відео- і кіно-фрагменти, та ін..

У 2022-2023 навчальному році члени методичного об’єднання класних керівників та класоводів продовжать роботу щодо :

- реалізації науково-методичної проблеми школи;

- підвищення професійної майстерності класних керівників;

- використання інноваційних форм і методів роботи, реалізації проєктної технології з учнівськими колективами щодо ціннісних ставлень особистості визначених програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів.»

 Члени методичного об’єднання класних керівників підвищують свою фахову майстерність, мають результативність у роботі з вихованцями, є активними учасниками акцій, проєктів. Разом з тим необхідно продовжити роботу з учнями щодо попередження негативних проявів та правопорушень в учнівському та молодіжному середовищі.

Класний керівник має бути яскравою, інтелігентною, неповторною особистістю, носієм загальнолюдських цінностей, глибоких і різноманітних знань, прагнути до постійного вдосконалення, духовного зростання.

Становлення таких якостей особистості педагога має забезпечувати методична робота з класними керівниками як складова частина всієї методичної роботи закладу освіти.

Для ефективної реалізації освітнього процесу організовано роботу методичного об’єднання  психологічної служби, педагогів-організаторів на засіданнях якого розглядаються актуальні питання щодо організації  виховної роботи. Проведення засідань дає змогу підвищити рівень знань, розширити свій світогляд.

Зважаючи на вимоги сьогодення, методичне об’єднання психологічної служби, педагогів-організаторів у  2021-2022 н. р. працювало над реалізацією проблемної теми: «Профілактика негативних явищ в освітньому середовищі за допомогою інтерактивних форм роботи здобувачами освіти»

Станом на перше вересня методичне об’єднання психологічної служби, педагогів-організаторів налічувало 5 осіб. На ІІ семестр 4 осіб. Всі працівники психологічної служби, педагоги-організатори мають вищу освіту відповідно до фаху.

У 2021-2022 н. р. було заплановано чотири засідання МО:

Перше засідання

    На першому засіданні (серпень) фахівці були ознайомлені з основними напрямами виховної роботи, інструктивно-методичними рекомендаціями щодо діяльності працівників психологічної служби, педагогів-організаторів на 2021-2022н.р .

Друге засідання

В рамках другого засідання (листопад) висвітлена тема адаптація 1-х, 5-х класів до нових умов навчання. Хіміна К. О., педагог-організатор Яринівської філії, поділилася досвідом проведення здобувачів освіти виховного заходу «Перший раз у перший клас». Левчик О. О., практичний психолог Яринівської філії, ознайомила з методичними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу у 1-х, 5-х класів. Проблемами соціалізації та збереження психічного здоров'я . Рубель Л. С., практичний психолог Малинського ліцею, провела тренінгове заняття «Ти-особливий. Ми-особливі» здобувачами освіти 5 класу. Онищук Т.В., практичний психолог Броннівської філії, провела годину психолога «Я частинка нашого класу» здобувачами освіти 1 класу.

Отже, проблем адаптації дітей полягає в своєчасному виявлені незрілості дітей, оскільки можливе повніше її подолання, що дозволить попередити саме виникнення багатьох проблем. Над удосконаленням цього напрямку роботи членам МО потрібно працювати і надалі.

Третє засідання:

В січні 2022 р. було проведено третє засідання: «Булінг у дитячому середовищі:причини, наслідки та шляхи його подолання.» Хіміна К. О., педагог-організатор Яринівської філії підготовила виступ на тему: «Що таке булінг та чому про нього треба знати». В своєму виступі звернула увагу на методи виявлення булінгу, як з ним боротися та як уникнути. Онищук Т.В., соціальний педагог Броннівської філії, звернула увагу на профілактику булінгу з дітьми під час освітнього процесу та поінформувала про проведення інтерактивного заняття «Стоп-булінг». Пилипенко О.А.,педагог-організатор Малинського ліцею, висловила свої міркування щодо того, як реагувати на цькування  та поділилася досвідом проведення гри-квест «День миру та дружби».

Четверте засідання

Четверте засідання(травень) у формі звітної наради. На цьому засіданні підвели підсумки результатів виховної роботи за 2021-2022н.р.Проаналізована тематика звернень до працівників психологічної служби від здобувачів освіти, педагогів та батьків.

 Основні недоліки МО:

- недостатній рівень виявлення та впровадження передового педагогічного досвіду;

- низький рівень оволодіння  інноваційними технологіями, методам. Проаналізувавши роботу МО можна зробити висновок про те, що психологічна служба, педагоги-організатори підвищують свою фахову майстерність, мають результативність у роботі здобувачами освіти, є активними учасниками акцій, проектів учнівського самоврядування. Разом з тим необхідно продовжити роботу зі здобувачами освіти щодо попередження негативних проявів та правопорушень в учнівському та молодіжному середовищі.

В цілому роботу МО за 2021-2022 н.р. можна вважати задовільною. Засідання МО здійснювалися згідно плану МО.

Методична робота сприяла взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня, дала змогу молодим учителям вчитися педагогічній майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку.


Виховна робота протягом 2020-2021 навчального року

в Малинському ліцеї, Броннівській та Яринівській філіях

 

Виховна діяльність в Малинському ліцеї та філіях протягом 2021-2022 здійснювалась через роботу класних керівників в класних колективах, під час проведення позакласних і позаліцейних заходів, залучення учнів до участі у конкурсах, через роботу учнівського самоврядування, діяльність гуртків та інші.

Педагогічний колектив Малинського ліцею протягом навчального року працював над проблемою «Реалізація та розвиток сучасних творчих підходів до навчання та виховання з метою формування життєво компетентної особистості учнів в умовах інтеграції до європейського освітнього простору».

Виховний процес в Малинському ліцеї здійснювали 21 класний керівник,  педагог-організатор, заступник директора з навчально-виховної роботи, практичний психолог. З них вищу освіту мають 20, по категоріях : вчитель-спеціаліст - 1;

спеціаліст  другої  категорії    – 4;

спеціаліст  першої  категорії   – 3;

спеціаліст  вищої категорії      – 8;        

Із них спеціаліст  вищої категорії   «Старший учитель» – 3 ;

спеціаліст  вищої категорії   «Вчитель - методист» – 1.

Виховний процес в Броннівській філії здійснювали 9 класних керівників,  педагог-організатор, заступник завідувача філією з навчально-виховної роботи, практичний психолог. З них вищу освіту мають 9, по категоріях : вчитель-спеціаліст - 0;

спеціаліст  другої  категорії    – 1;

спеціаліст  першої  категорії   – 1;

спеціаліст  вищої категорії      – 7;        

Із них спеціаліст  вищої категорії   «Старший учитель» – 6 ;

спеціаліст  вищої категорії   «Вчитель - методист» – .

Виховний процес в Яринівській філії здійснювали 9 класних керівників,  педагог-організатор, заступник завідувача філією з навчально-виховної роботи. З них вищу освіту мають 9, по категоріях : вчитель-спеціаліст - 1;

спеціаліст  другої  категорії    – 1;

спеціаліст  першої  категорії   – 2;

спеціаліст  вищої категорії      – 5;        

Із них спеціаліст  вищої категорії   «Старший учитель» – 1 ;

спеціаліст  вищої категорії   «Вчитель - методист» – 2.

Свою роботу класні керівники організовували згідно річного плану роботи закладу, план-сітки виховної роботи на 2021-2022 навчальний рік та планів виховної роботи кожного конкретного класного колективу з урахуванням вікових особливостей дітей. Перевірка планів виховної роботи засвідчила, що педагогічні колективи ліцею та філій володіють методикою планування. План виховної роботи на 2021-2022 навчального року складався з наступних розділів:

І. Охорона життя і здоров’я учнів та запобігання всім видам дитячого травматизму

ІІ.  Громадянське виховання

ІІІ. Робота по соціальному  захисту учнів

ІV. Профілактика правопорушень, злочинності серед неповнолітніх, попередження бездоглядності, жебракування та бродяжництва. Робота з дітьми девіантної поведінки

V.  Заходи з реалізації Програми національного виховання у закладах освіти Рівненщини на 2020–2025 роки, зокрема формування, виховання, розвитку та розуміння:

- загальнолюдських цінностей;

- особистих цінностей;

- родинних цінностей;

- духовних цінностей;

- національних цінностей;

- громадянських цінностей;

- екологічних цінностей

ХІ.  Педагогічна підтримка діяльності учнівського самоврядування на засадах педагогіки співробітництва;

ХІІ.  Традиційні заходи ліцею;

ХІІІ.  Організація роботи методичного об`єднання класних керівників.

Діяльність адміністрації ліцею, класних керівників була спрямована на науково-методичне забезпечення реалізації широкого спектру завдань в системі виховної роботи, організовано різні форми (індивідуальні та колективні) навчання класних керівників 1-11 класів сучасним інтерактивним технологіям виховних, особистісно-зорієнтованих методик та впровадження їх у виховний процес. Розроблено план організаційно – практичних дій щодо реалізації програми реалізації Програми національного виховання у закладах освіти Рівненщини на 2020–2025 роки, , проведено інструктивно – методичну нараду з педагогічними працівниками, проведено індивідуальні інструктажі класних керівників з коригування планів виховної роботи з врахуванням даної програми.  У бібліотеці ліцею розгорнуто тематичну виставку «На допомогу педагогам у реалізації програми національного виховання». 

Протягом навчального року проводився цикл заходів, спрямованих на формування в учнівської молоді поваги до національної символіки, Конституції України, законів Української держави під час місячника національних цінностей, (вересень 2021 р.), військово-патріотичне виховання (жовтень 2021, виховання громадянських цінностей), заходи проведені під час місячника профорієнтаційного та трудового виховання, (листопад 2021, виховання загальнолюдських та особистих цінностей);  заходи проведені під час місячника здорового способу життя, (грудень 2021), заходи місячника виховання національних та громадянських цінностей (січень 2022), заходи  проведені під час місячника виховання моральних та особистих цінностей (лютий 2022 р.),  заходи проведені під час місячника духовного виховання (березень  2022),   заходи проведені під час місячника екологічного виховання (квітень 2022),  заходи місячника родинного виховання (травень 2022). 

В ліцеї працювало шкільне методичне об’єднання класних керівників, яке очолювала класний керівник 7 класу Яринівської філії Попружук Л.Я., робота якого була спрямована на системний підхід до виховання учнів, підготовку їх до життя і праці, впровадження в практику школи національної системи виховання.

Протягом навчального року згідно з планом роботи ліцею проводились засідання методичного об’єднання класних керівників, наради при директорові та заступниках директора, де визначалися напрямки, цілі, форми та методи виховної роботи, шляхи досягнення більшої ефективності виховного процесу. Відповідно до плану роботи методичного об’єднання протягом навчального року було проведено 4 засідання, на яких розглядалися питання як теоретичного так і практичного характеру. Класні керівники ділились досвідом використання різноманітних методів виховання.

Аналіз виконання планів виховної роботи засвідчив, що всі класні керівники провели заплановані заходи. Виховні заходи, що проводились протягом навчального року, були різноманітними, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку творчих здібностей та ініціативності ліцеїстів. Однак, у зв’язку із карантинними обмеженнями та введенням військового стану більшість заходів проходили в онлайн режимі із використанням мережі Інтернет.

Протягом року відбувались класні батьківські збори, на яких розглядались теоретичні питання, розв’язувались практичні завдання. В зв’язку з карантинними обмеженнями та військовим станом більшість батьківських зборів проходила дистанційно. Класні керівники практикують лекторії для батьків з питань виховання, консультації з приводу навчання власних дітей, діагностування з метою виявлення рівня освіченості батьків.

З метою якісного впливу на всі категорії учнів, класними керівниками, практичними психологами ліцею та Броннівської філії  здійснювалась індивідуальна робота з учнями, які виховуються в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, перебувають у групі ризику, робота над удосконаленням системи ранньої профілактики, проводить психолого-педагогічне діагностування,   надання сім’ям психолого-педагогічної допомоги, забезпечувалась наступність у виховній роботі між різними ланками освіти.

Великого значення в сучасних умовах набуває виховний модуль – лідерство. Активні представники класних колективів задіяні в учнівському самоврядуванні ліцею та філій. У ліцеї функціонує учнівський комітет, головою якого була Дімітрова Світлана, учениця 10 класу.    Активно учасники шкільного самоврядування проводили руханки, веселі перерви, створення фотозон, участь у волонтерській діяльності, акціях підтримки воїнів ЗСУ в умовах воєнного стану,  тощо. Слід відмітити, що члени учнівської ради активну участь приймали в підготовці та організації  заходів в ліцеї. Радниками в організації роботи учнівської ради були педагог-організатор Пилипенко О.А., заступник директора з навчально-виховної роботи Булейко А.М., класні керівники. Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були поновлені банки даних учнів пільгових категорій, які протягом року коригуються. Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації ліцею.  Велика увага приділялась адміністрацією та  педагогічним колективом  роботі з творчо обдарованими дітьми.  

Адміністрацією ліцею було організовано роботу гуртків з врахуванням інтересів учнів та побажань батьків, зокрема спортивного напрямку (гурток з футболу «Чемпіон», керівник Бойчук Т.В.), художньо-естетичного напрямку (гуртки вокальний   та хореографічний, керівники Марцинюк Г.В., Пилипенко О.А.). Протягом навчального року предметні олімпіади та конкурси не проводились в зв’язку з карантинними вимогами та обмеженнями військового стану.    Команда учнів ліцею під керівництвом вчителя Бойчука Т.В.. взяла участь у відкритій першості Степанської ОТГ із міні-футболу, присвяченому Дню Збройних сил України де здобули І місце.

Однією з важливих ланок виховної діяльності є система правового виховання в ліцеї. Правоосвітницька робота здійснюється під час уроків та в позаурочний час, під час проведення тижня правового виховання й охоплює учнів, батьків, учителів. Для учнів 9, 10 класів читається курс «Основи правознавство» (вчитель Свиридюк Н.Є.).

Затверджено Положення про раду профілактики правопорушень в ліцеї.        Розроблено план роботи з профілактики правопорушень серед учнів ліцею на 2021-2022 навчальний рік, до плану включено заходи класно-узагальнюючого контролю, індивідуальну роботу психолога та класних керівників з учнями «групи ризику».

З даного питання в ліцеї проводиться системна робота, зокрема, класними керівниками 1-11 класів щоденно здійснюється контроль   за відвідуванням учнями навчальних занять, щомісячно аналізується стан відвідування, розроблено правила поведінки для учнів ліцею та філій. В жовтні 2021 року в ліцеї проводився місячник правового виховання під час якого проведено:

-         тематичні години спілкування на правову тематику

-         заходи на правову тематику  «Булінг. Застереження, покарання»

- дистанційний   батьківський лекторій  «Відповідальність батьків за вчинки дітей», «Відповідальність батьків за злочини, скоєні їх дітьми» тощо);

Питання роботи з профілактики правопорушень і злочинності серед учнів ліцею, робота класних керівників щодо профілактики злочинності  розглядалися на  засіданнях Ради профілактики правопорушень, методоб’єднанні класних керівників, нарадах при директорові.

  Проводилася профілактична робота з учнями 9-11 класів щодо недопущення психологічного насильства, булінгу  над молодшими школярами, щодо перебування в вечірній час,  

В рамках місячника національно-патріотичного виховання, з метою проведення профорієнтаційної роботи, привернення уваги громадськості до життя школи, розвитку творчого потенціалу в лютому 2022 року було проведено Вечір зустрічі з випускниками ювілейних років.

Також в ліцеї долучилися до проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. Педагоги ліцею провели позакласні заходи, уроки «Стоп булінг» спрямовані на зародження в суспільстві небайдужості до проблеми та  інформування всіх учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу.

Класними керівниками, педагогом – організатором, вчителями протягом навчального року проведені загальноліцейні та класні виховні заходи, години спілкування та суспільно-інформаційні години:

1-А клас (Легкобит М.Й.) – вересень екскурсія «Я і моя громада. Я- у громадських місцях»; Класні посиденьки «Однокласник, товариш, друг» (30.12.2021). Учні брали участь у фестивалі колядок (30.12.2021), заходах тижня початкових класів, у святкуванні Дня вишиванки, проводились години спілкування, тренінги, колективні справи, акції,, створювались колажі, проходили заняття з психологом. Двічі на місяць проходили заходи щодо запобігання травматизму.

1.Б клас (Ковбар М.В.): вересень екскурсія «Я і моя громада. Я- у громадських місцях»; відкрита виховна година «Добре тому жити, хто вміє дружити». Учні брали участь у заходах тижня початкових класів, проводились години спілкування, тренінги, колективні справи, акції,, створювались колажі, проходили заняття з психологом. Двічі на місяць проходили заходи щодо запобігання травматизму. 

2-А клас (Назарчук С. Г.): бесіда "Україна -це я, Україна -це ти, Україна -це ми!" (до 30-річчя Незалежності України); жовтень -година спілкування "Як поводити себе у громадському транспорті; листопад-конкурс читців-декламаторів до дня рідної мови;  грудень-квест "Ми обираємо здоров’я"; січень-тематична година "Трагедія Крут: крізь призму минулого"; лютий-година спілкування "Добрими справами славна людина"; березень-година спілкування «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській; квітень-година спілкування «Великодні дзвони»"; травень - виховний захід до Дня вишиванки.

2-Б клас (Червюк Т.А.): вересень -бесіда "Україна -це я, Україна -це ти, Україна -це ми!"; жовтень -година спілкування "День захисника Вітчизни;

листопад-виховна година "На те ми люди, щоб добро творити";

грудень-бесіда "Твоє життя у твоїх руках"; січень-тематична година "Трагедія Крут: крізь призму минулого"; лютий-година спілкування "Небесна Сотня у наших серцях"; березень-онлайн-уроки мужності до Всесвітнього дня поезії;

квітень-бесіда "Чорнобиль б'є на сполох"; травень-«#Код Нації "Найкраща вишиванка".

3-А клас (Саванчук І.Ю.): вересень -бесіда "Ми за мир"; жовтень –відкрита година спілкування "Вчимося жити добрими дітьми»; листопад- година спілкування до Дня української писемності і мови, бесіда «Що таке булінг? Принципи його виникнення»; грудень-виховний захід «Святий Миколай у гості завітай»; лютий-квест-гра  до Міжнародного дня рідної мови;   травень-виготовлення листівок до Дня матері,  онлайн конкурс "Найкраща вишиванка".

3-Б клас (Міщук Г.Й.) -  вересень -бесіда "Ми українці європейська нація"; жовтень –відкрита година спілкування "Ми – дружній клас»; листопад- година спілкування до Дня української писемності і мови, бесіда «Що таке булінг? Принципи його виникнення»; грудень-виховний захід «Святий Миколай у гості завітай»; лютий- година спілкування  до Міжнародного дня рідної мови;   травень-виготовлення листівок до Дня матері,  участь у конкурсі "Найкраща вишиванка".

4-А клас (Гурин Ж.Л.) - вересень -бесіда "Україно, ти у мене одна і навіки", конкурс малюнків «Мир дітям Землі»; жовтень –відкрита виховна година  "На гостини до Осені», бесіда «Мої права і обов’язки»; листопад- участь у конкурсі «Голос ліцею», в акції «Запали свічку»; грудень-участь в акції «Діти, допоможіть дітям», участь в конкурсі колядок; січень-година повідомлення «День Соборності України»; лютий-віртуальна подорож «Безпечний Інтернет», вихована година «Небесна Сотня у наших серцях»;  квітень-заочна подорож «Збережи довкілля» травень- онлайн конкурс "Найкраща вишиванка".

4-Б клас (Крот В.П.) - вересень -бесіда "Україно, ти у мене одна і навіки", конкурс малюнків «Мир дітям Землі»; жовтень –відкрита виховна година  «Мої права і обов’язки»; листопад- участь у конкурсі «Голос ліцею», в акції «Запали свічку»; грудень-участь в акції «Діти, допоможіть дітям», участь в конкурсі колядок; січень-година повідомлення «День Соборності України»; лютий-віртуальна подорож «Безпечний Інтернет», вихована година «Небесна Сотня у наших серцях»;  квітень-заочна подорож «Збережи довкілля» травень- онлайн конкурс "Найкраща вишиванка".

5-А клас (Кучер І.С.) -  вересень –участь у заходах до Дня фізичної культури і спорту; жовтень -година спілкування "Історичні пам’ятки Рівненщини; листопад- година спілкування до Дня толерантності; грудень-виховна година «Моя земля – мій оберіг», захід до Дня української хустки; січень-тематична година "Вмій розв’язувати конфлікти"; лютий - години спілкування до Дня доброти, «Безпечний Інтернет»; березень-бесіда "Правила поведінки у умовах воєнного стану", «Повітряна тривога. Безпечні укриття»; квітень-бесіда про поводження з вибухонебезпечними предметами; травень-участь в акції «#Код Нації "Найкраща вишиванка".

 5-Б клас (Радько Ю.М.) : вересень –участь у заходах до Дня фізичної культури і спорту; жовтень -година спілкування "14 жовтня – день українського козацтва; листопад- година спілкування до Дня української писемності і мови; грудень-виховна година до 30-річчя ЗСУ; січень-тематична година "Вмій розв’язувати конфлікти"; лютий-година спілкування "Правила поведінки у умовах воєнного стану"; березень-бесіда «Повітряна тривога. Безпечні укриття»; квітень-участь в акції до Дня Землі; травень-участь в акції «#Код Нації "Найкраща вишиванка".

6-А клас (Буско М.П.) - вересень -бесіда "Ми з України" (до 30-річчя Незалежності України); жовтень – участь в акції «Ветеран живе поруч», відкрита виховна година; листопад- година спілкування до Дня української писемності і мови; грудень-виховний захід «Святий Миколай у гості завітай»;   травень-   онлайн конкурс "Найкраща вишиванка".

6-Б клас (Ковальчук В.І.): вересень -бесіда "Україна-це ми" (до 30-річчя Незалежності України); жовтень –  година спілкування «День українського козацтва; листопад- година спілкування «Стоп булінг»; грудень-виховний захід «Святий Миколай у гості завітай»; січень – виховна година «Трагедія Крут»,  квітень – виховна година «Чорнобиль – наш біль»; травень-   онлайн конкурс "Вишиванка код нації".

7-А клас (Гурин А.С.): вересень –День Знань, бесіда «Ми українці» (до 30-річчя незалежності України»; жовтень -година спілкування "14 жовтня – день українського козацтва; листопад- година спілкування до Дня української писемності і мови; грудень- тематична година "Булінг. Застереження.  Покарання» , «Твори добро, бо ти – людина», участь у фестивалі колядок і щедрівок; січень – виховна година «Трагедія Крут скрізь призму минулого і сучасного»; лютий-година спілкування "Правила поведінки у умовах воєнного стану"; березень-бесіда «Повітряна тривога. Безпечні укриття»; квітень - захід «Твій біль ,Україно, Чорнобиль», заходи до Дня здоров’я; травень-участь в акції «#Код Нації "Найкраща вишиванка", до міжнародного Дня сім’ї.

7-Б клас (Гурин І.С.): вересень -бесіда "Людина починається з добра"; жовтень -година спілкування "Здоров’я дітей – здоров’я нації»; листопад-виховна година "Я, мої права та обов’язки»"; грудень-бесіда "Разом до найкращого Інтернету»"; січень-тематична година «Україна - соборна держава»"; лютий-година спілкування "Булінг. Мій світ без насильства";  квітень-морально-етична бесіда "Співчувай не лише словом, але й ділом"; травень-участь в акції «#Код Нації вишиванка".

 8-А клас (Бойчук Т.В.): вересень – бесіда «Шлях до школи», година спілкування «30 років Незалежності України», бесіда «Рухайся більше, проживеш довше»; жовтень – години спілкування «Вивчаємо свої права та обов’язки» (дистанційно), «14 жовтня – день українського козацтва», «Булінг. Застереження і покарання»; листопад – години спілкування «Традиції моєї родини», «Наркоманія та особистість»; грудень – година спілкування «Українським Збройним силам слава нині і повік»; січень – година спілкування «День Соборності України», бесіда «Обережно, «COVID»; лютий – години спілкування « Конфлікт – шляхи вирішення », «Дотримуйся законів», «Правила безпеки життєдіяльності під час війни, бойових дій, надзвичайних ситуацій». (дистанційно); березень бесіди «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки», 

«Не буває народу без історії, а історію творять люди». (дистанційно); квітень -

Година спілкування «Герої Чорнобиля, як символи мужності»; травень – години спілкування «Міцна сім`я – міцна держава», «Україна –це Європа»; червень – бесіда «Правила безпеки життєдіяльності під час перебування на літніх канікулах».

8-Б клас (Дзюбак В.І.) -  вересень – бесіди «Людина починається з добра.

«Шануй батька і матір»; жовтень – години спілкування «Булінг. Мій світ без насильства», «Я, мої права та обов’язки»; листопад – години спілкування «Люби свій рідний край», «Пізнавай красу Землі»; грудень – години спілкування «Азбука ввічливості», «Обираємо здоровий спосіб життя»; січень – година спілкування «День Соборності України», бесіда «Пам’ятай про Крути»; лютий – години спілкування «Ми за безпечний Інтернет», «Вони помирали щоб жила Україна», «Правила безпеки життєдіяльності під час війни, бойових дій, надзвичайних ситуацій». (дистанційно); березень бесіди «Мій Шевченко»; квітень - година спілкування «Герої Чорнобиля, як символи мужності»; травень – години спілкування «Минулого вогонь не згасне», «Ми за мир  в усьому світі»; червень – бесіда «Правила безпеки життєдіяльності під час перебування на літніх канікулах».

9-А клас (Денисюк А.М.) - вересень -бесіда «Україна європейська держава» (до 30-річчя Незалежності України); жовтень – година спілкування «Козацькому роду – нема переводу»; листопад – батьківські збори «Діти ваша цінність. Почуйте душу вашої дитини»; квітень - година спілкування «Герої Чорнобиля, як символи мужності»; травень - «Вишиванка –  душа і біль нації»;

9-Б клас (Бахаєва С.Г.): вересень -бесіда «Україна європейська держава» (до 30-річчя Незалежності України); жовтень – година спілкування «Козацькому роду – нема переводу»; листопад – батьківські збори «Діти ваша цінність. Почуйте душу вашої дитини»; квітень - година спілкування «Герої Чорнобиля, як символи мужності»; травень - «Вишиванка –  душа і біль нації»;

10 клас (Ярема С.М.) - вересень -бесіда «Україна європейська держава» (до 30-річчя Незалежності України); жовтень –участь у заходах гри «Джура»; листопад- година спілкування до дня пам’яті жертв Голодомору; грудень-виховний захід «Андріївські вечорниці»; січень – виховна година «Цінуй життя» та до дня пам’яті героїв Крут»; квітень –участь у тижні технологій, участь у волонтерській діяльності по допомозі воїнам ЗСУ та постраждалим від війни (створена електронна дошка PADLET де є фото);   травень- участь в онлайн заході до Дня  вишиванки;

11-А клас (Бойчук В.А.) - вересень - урок «Не буває народу без історії, а історію творять люди» (до 30-річчя Незалежності України); жовтень –участь у заходах гри «Джура»; листопад- година спілкування до дня пам’яті жертв Голодомору «Голодомор-найстрашніша трагедія України»; грудень-виховний захід «Український воїн – опора державності» (До 30-річчя ЗСУ); січень – виховна година «»Священні Крути-священний подвиг» (до дня пам’яті героїв Крут); лютий – година-реквієм «Небесна сотня у наших серцях»; березень- бесіди «Життя в режимі воєнного стану. Дії під час бойових дій, обстрілів, евакуації»; квітень – захід « Чорнобиль- катастрофа ХХ століття»;   травень-  ;тренінг “Безпека в Інтернеті”.

11-Б клас (Дибач Р.М.): вересень – година спілкування «Знання дорожнього руху – запорука здоров’я»; жовтень –виховний захід  до Дня учителя, участь у заходах гри «Джура»; листопад- класний лекторій «Безпека в Інтернеті»; грудень –інтерактивна гра «Хороші та погані звички»; січень – виховна година «Що таке гідність»; лютий – година-реквієм «Небесна сотня у наших серцях»; березень- бесіди «Життя в режимі воєнного стану. Дії під час бойових дій, обстрілів, евакуації»; квітень – захід « Чорнобиль- катастрофа ХХ століття»;   травень-  участь в акції «Вишиванка – генетичний код нації»

Класні керівники та учні ліцею приймали участь у Святі Першого Дзвоника, проведенні Першого уроку, тижні знань правил дорожнього руху, Тижні патріотичного виховання, тижні знань пожежної безпеки, Всеукраїнському тижні права, предметних тижнях, заходах до Дня зустрічі випускників.

Були організовані та проведені виховні заходи, години спілкування та суспільно-інформаційні години: до Міжнародного дня толерантності, до Міжнародного дня миру,  Всесвітнього Дня доброти.  до роковин трагедії в Бабиному Яру, єдиний Урок мужності та заходи до Дня Захисника України, до Міжнародного дня людей похилого віку , уроки пам’яті до Дня пам’яті жертв Голодоморів «Незгасна свічка болю і скорботи», відзначення Дня Гідності та Свободи, до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, заходи пам’яті героїв битви під Крутами, заходи щодо відзначення Дня пам’яті та примирення, Перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні, міжнародного Дня сім’ї,   з відзначення Дня Європи, Міжнародного дня рідної мови, Дня української вишиванки, Дня слов'янської писемностi i культури.

Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці є одним із пріоритетних напрямків роботи в ліцеї. Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Профілактична робота з попередження травматизму на належному рівні. Учні та вчителі обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій воєнного стану, дотримуються їх. Для цього проводився тиждень безпеки дорожнього руху, відпрацьовуються дії у разі надзвичайних ситуацій,  систематично проводяться інструктажі, бесіди з безпеки життєдіяльності, тощо.

Виховна робота протягом 2021-2022 навчального року

в   Броннівській філії Малинського ліцею

Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи у Броннівській філії протягом  навчального року здійснювалась за основними напрямками:

- загальнолюдські цінності;

- особисті цінності;

- родинні цінності;

- духовні цінності.

-національні цінності;

-громадянські цінності;

-екологічні цінності.

Виховання здобувачів освіти реалізується в процесі організації :

 - освітньої  діяльності;

 - позаурочної та позакласної діяльності;

 - роботи органів учнівського врядування;

 - взаємодії з батьками.   

Основною метою у вихованні учнів у 2021-2022 навчальному році є продовження формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе,  оточуючий світ.

Серед основних завдань — національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування  соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів  до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім`ї за освіту і виховання дітей.

 Педагогічний колектив закладу працював відповідно до розробленого    плану  виховної  роботи, який охоплює  всі  напрями  виховання,  включає  в  себе  календарні,  традиційні шкільні   свята,  різноманітні  заходи. 

У вересні   оформлено соціальний паспорт закладу.

Постійно проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди, інструктажі. Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, у вересні було проведено Всеукраїнський тиждень   «Увага! Діти – на дорозі!», Тиждень безпеки дорожнього руху.

Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний напрям та виховна проблема, над якою працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання на навчальний рік. Складено графік проведення виховних годин, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час. Класні куточки оформлені відповідно до вимог.

Протягом 2021-2022 н.р. класними керівниками, педагогом-організатором проведена достатня виховна робота. На  позакласних  заходах  класні  керівники  виховують  національну  самосвідомість,  патріотизм,  формують  фізичну  та  екологічну  культуру,  здоровий  спосіб  життя та створюють умови для розвитку творчої особистості ( виставки малюнків, тематичні тижні, відзначення пам`ятних дат). Із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, поглиблення знань дітей з історії рідного краю, у закладі склалася і діє система національно-патріотичного виховання учнів.

До дня фізичної культури ї спорту було проведено Олімпійський тиждень, спортивні змагання .До Всесвітнього дня Миру, що відзначається 21 вересня, було проведено бесіди «Мир і злагода –головні умови існування на Землі». Проведено заходи до Дня українського козацтва та Дня Захисника України.

22 листопада, з метою відзначення Дня Гідності і Свободи в закладі було проведено тематичні виховні заходи, учні переглянули документальні фільми про події на Майдані. 23 листопада, з метою гідного вшанування пам`яті жертв геноциду українського народу в роки голодомору 1932-1933 років,  було проведено виховні заходи, інформаційні години.У День української писемності та мови, вчителі та учні залучилися до активної участі в написанні радіодиктанту національної єдності. Проведено заходи до Дня святого Миколая, що також сприяє вихованню ціннісного ставлення до родини, людей, виховує доброту, людяність. До дня Соборності України були проведені виховні заходи: «Одна єдина, соборна Україна». З метою вшанування Героїв Небесної Сотні було проведено виховні години «Герої завжди поміж нас». У День рідної мови учні закладу презентували проект «Лист у майбутнє»

В умовах карантину та військового стану було налагоджене дистанційне навчання, робота класних та батьківських груп у  мережі Viber, в режимі телефонного зв’язку. В онлайн-режимі були проведені заходи:

-До Дня Чорнобильської трагедії були проведені виховні години та тематична виставка .

-Класні години, уроки мужності присвячені Дню Перемоги над нацизмом у Європі та 77- річниці завершення Другої світової війни.

-Проведено заходи до Дня Європи «Ми –різні, ми- рівні».

-Яскравий флешмоб «Вишиванка –твій генетичний код».

- З нагоди Дня захисту дітей представники учнівського самоврядування  організували флешмоб «Я мамине сонечко» 

Педагогічний колектив закладу проводить значну роботу по правовому та моральному вихованню учнів. Учителі на уроках і виховних годинах прищеплюють повагу до Конституції України, державних символів, прав і свобод громадян.

Адміністрацією закладу та класними керівниками проводиться певна робота з батьками та учнями щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх:   профілактичні бесіди з питань навчання та виховання учнів. Соціальний педагог, практичний психолог закладу індивідуально працюють з батьками та учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, з ними проводиться робота щодо корекції поведінки дітей. З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, проводяться рейди контролю за відвідуванням. Особливу  увагу  приділяли   профілактиці булінгу  у шкільному  середовищі. Протягом року звернень від батьків та учнів щодо виявлення випадків булінгу не було зареєстровано. З учнями закладу, схильними до девіантної поведінки та пропусків навчальних занять без поважних причин, проводиться планомірна робота щодо охоплення їх навчанням та позаурочною діяльністю. Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, боротьбі   тютюнопалінням серед неповнолітніх.    Під час виховних годин класні керівники застосовували активні методи роботи, використовували методику колективної творчої діяльності.

Формування ініціативної, здатної приймати свідомі рішення особистості

неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського самоврядування.   Робота самоврядування налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові). 

Питання безпеки життєдіяльності, створення належних санітарно-гігієнічних умов та профілактика травматизму  є одним із найважливіших у роботі навчального закладу. У навчальному закладі  забезпечено безпечні та нешкідливі умови навчання, фізичного розвитку та зміцнення здоров’я, режиму роботи, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів і вихованців.

В закладі дана робота проводилась за наступними напрямками:

- створення безпечних умов праці та навчання;

- документальне оформлення роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності;

- систематичне навчання учнів та працівників навчального закладу безпеці праці та життєдіяльності;

- профілактика нещасних випадків;

- робота з учнями в позаурочний час (виховні години);

- інформаційно-агітаційна діяльність та просвітницька робота;

- робота з батьківською громадськістю;

- контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

Заклад забезпечений інструкціями з техніки безпеки, охорони життя і здоров’я здобувачів освіти загального характеру у з предметів підвищеної небезпеки. Кожним класним керівником розроблено комплект бесід із безпеки життєдіяльності для свого класу. 

На відповідних сторінках  класного журналу ведеться облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності. У закладі проводиться системний і постійний  контроль за проведенням зазначених бесід та інструктажів.  З метою попередження травматизму невиробничого характеру класні керівники проводять практичні заняття, зустрічі з медичним працівником.   Особлива увага приділяється бесідам  щодо дій під час воєнного стану. Протягом року випадків травматизму не було зареєстровано.

З метою організації дозвілля учнів,     в  закладі  протягом 2021-2022 н.р. діяв гурток «Футбол»

Виховна робота протягом 2021-2022 навчального року

в Яринівській філії Малинськгоу ліцею

Виховна діяльність в Яринівській філії здійснювалась через роботу класних керівників в класних колективах, під час проведення позакласних і позашкільних заходів, залучення здобувачів освіти до участі у конкурсах, через роботу учнівського самоврядування, діяльності гуртків.

Виховний процес здійснювали 9 класних керівників,  педагог організатор, заступник завідувача філії з навчально-виховної роботи.

  На основі плану виховної роботи опорного закладу були розроблені плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють формування всіх компонентів (цінностей) програми національного виховання: загальнолюдських, особистісних, родинних, духовних, національних, громадянських, екологічних

  Класні керівники 1-9 класів оновили соціальні паспорти класів, а на їх основі було оновлено  соціальний паспорт закладу. Згідно соціального паспорту Яриніівської філії на обліку  є такі категорії здобувачів освіти: діти-сироти - 1; діти, позбавлені батьківського піклування – 0; діти-напівсироти –  8 чол.; діти-інваліди – 3 чол.; діти, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 62 чол.; діти з багатодітних сімей – 66 чол.; діти  з неповних сімей – 7 чол; діти з малозабезпечених сімей - 3 чол., діти з сімей учасників АТО – 16.

  Упродовж навчального року жоден здобувач освіти закладу не був поставлений на внутрішньошкільний облік чи облік в органах кримінальної міліції у справах дітей. Питання виховної роботи вивчалися та розглядалися на батьківських зборах (вересень 2021) «Роль спілкування в житті школяра».

Класні керівники у своїй  роботі використовують як індивідуальні форми роботи (бесіди, розподіл доручень, створення виховних ситуацій), так і групові (виховні години, ігри, конкурси, свята). Відвідані виховні заходи та перегляд планів роботи класних керівників свідчать, що форми виховної діяльності обираються з урахуванням вікових особливостей та інтересів дітей.

На жаль війна в Україні внесла свої корективи в освітній  процес,  тому виховні години, бесіди, години спілкування, з 24 лютого 2022 року проводилися через онлайн - зв'язок,  дистанційно, через Viber та соціальні мережі. До кожного заходу підбиралися тематичні відео, презентації.

Протягом 2021 – 2022 навчального року класні керівники провели відкриті виховні заходи:

-  1 клас ( класний керівник Мисько Л.М.) - флешмоб «День української хустини», виховна година «Який слід повинна залишати людина землі» конкурс малюнків «Моя мама найкраща», вікторина до Дня захисту дітей.

-  2 клас ( класний керівник Харчук І.А.) - турнір «Буду я гідним скрізь і всюди, щоб нести вам радість, люди»,  квест «Подорож містами України», Всеукраїнський урок доброти, захід-спогад «У Чорнобиля немає минулого часу…» , репортаж  «Про кого кажуть - вірний друг»;

-  3 клас ( класний керівник Омелянчук Г.М.):  - година спілкування «Життя – найвища цінність», година спілкування «Народні свята і обряди», гра – бесіда «Бабусина скриня»,  вікторина «Люби і знай свій рідний край», година спілкування «Чарівні слова відкривають серця»

-  4 клас ( класний керівник Лукашенко Н.В.) - конкурс малюнків до Дня Миру «Умійте цінувати дружбу»,  виховна година «Мужність українських військових»;

-  5 клас (класний керівник Василець Р.П.) -  виховні заходи «Посвята в п´ятикласники», до Дня захисника України (жовтень), «День пам´яті жертв Голодомору», «Вплив шкідливих звичок на організм людини»;

-  6 клас ( класний керівник  Плескач Н.В.) – година спілкування «Мій край – моя історія жива», уроки мужності: «Тільки пам’ять не сивіє» до Дня остаточного визволення України від фашистських загарбників, тематичні години спілкування: «Захист прав дітей у нашій державі», тренінгові заняття «Рівний – рівному», дискусія « Види насильства , як уникнути насильства?», година спілкування: «Любіть Україну і пісню її солов’їну».

-  7 клас (класний керівник Попружук Л.Я.) - святковий ранок «Світом Миколай мандрує»,  онлайн- флешмоб  «Бережи українське – носи вишиванку»,   до Дня цивільного захисту «Інформований, значить озброєний», до Дня захисту дітей «Ви – майбутнє»;

-  8 клас ( класний керівник Борейчук О.А.) -  відкрита виховна година «Не маємо права забути», тематичні години спілкування: «Захист прав дітей у нашій державі»,година спілкування  «Конвенція прав дитини. Знай свої права!», конкурс малюнків «Будь уважним на дорозі!», класна година

-  9 клас ( класний керівник Ляховська Т.Д.) - урок пам´яті до Дня пам ´яті жертв Голодомору « Пам´ ять не вмирає», віртуальна мандрівка до Дня Соборності «Нездоланна сила єдності народу», виховна година до Дня пам ´яті героїв Небесної Сотні «Пам´ яті героїв Небесної Сотні»,   відео презентація до дня пам´яті Афганістану «Афганістан болить в моїй душі»

  З метою забезпечення повноцінного розвитку дітей, охорони та зміцнення їх здоров’я, формування фізичних здібностей  велике значення в закладі надається формуванню здорового способу життя. Педагогічним колективом здійснюється  систематична робота: бесіди по класах про санітарно-гігієнічні норми, з профілактики дитячого травматизму, постійні перевірки санітарного стану в класах.   

При плануванні виховної та позакласної роботи класні керівники та вчителі-предметники поставили собі мету орієнтувати дітей і на загальнолюдські цінності: гуманізм, працелюбство, захист прав людини, критичне мислення, повага до культури різних народів, високий рівень знань, толерантність, розуміння, що земля – наш спільний дім, а світовий спокій та злагода між людьми і державами – головна умова існування землі і людства.

Класоводи початкових класів  звертають більшу увагу проведенню заходів, які формують  здатність дитини пізнавати себе як члена сім’ї, родини, дитячого  угрупування; як учня, жителя села; виховувати у неї любов до рідного дому, школи, вулиці, своєї країни, її природи, рідного слова, побуту, традицій.

При плануванні виховної роботи класними керівниками 5 – 9 класів  зосереджується особлива увага на виховання патріота, який поєднує любов до свого народу, нації, Батьківщини з почуттям поваги до інших народів, своїх та чужих прав та свобод.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фінансово-господарська діяльність

Будівля ліцею прийнята в експлуатацію 89 років тому. Але незважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація ліцею разом з колективом вчителів, працівників, батьків , меценатів постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб ліцею проводиться бухгалтерією. Бухгалтерією здійснюються проплати за спожиті школою енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, ліцей не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.

 

Використано коштів за 2021-2022 рік на захищені статті:

надходження

матеріальних  цінностей в

2021-2022 року за бюджетні кошти

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

1.      

НУШ МАЛИНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

 

 

 

 

     1.            11

Аптечка медична

шт

2

750

1500

     2.             

Виправлен вад мовлен Навч посібн

шт

1

160

 

160

     3.             

Виправлен вад мовлен Свистящі зв

шт

1

160

160

     4.             

Дерев дошка з засувками

шт

1

1485

1485

     5.             

Дитяч мольберт для малюв крейдо

шт

1

1149

1149

     6.             

Зонди постановочні  логопедичні

шт

1

847

847

     7.             

Інструменти:-метр з сантиметр под

шт

2

600

1200

     8.             

Інструменти-рулетка 5м

шт

2

40

80

     9.             

Комплект розділів англ мова

комплект

1

80

80

 10.             

К-кт плакатів англ мова 1-4 кл

комплект

1

350

350

 11.             

Книга Комплект"Цифри,числа"

шт

2

60

120

 12.             

Карти настінні( світу Украіни)

комплект

2

70

140

 13.             

К- кт плакатів атласи1-2клас

шт

33

35

1155

 14.             

Конструктор Робототехз дет Giqo

шт

1

2688

2688

 15.             

Килим з дорожньою розміткою

шт

1

803

803

 16.             

Логопедичний буквар Косинова

шт

1

475

475

 17.             

Ляльки-рукавички

шт

12

142

1704

 18.             

Математика в таблицях 1 клас

шт

2

499

998

 19.             

Медичний мяч 2 кг

шт

1

620

620

 20.             

Мяч гандбольний

шт

1

350

350

 21.             

Моделі  Набір геометричних тіл

шт

2

400

800

 22.             

Моделі Набір"Прості дроби

шт

1

550

550

 23.             

Математичні ваги

шт

9

400

3600

 24.             

Моделі фартух що відобр буд тіл лю

шт

2

900

1800

 25.             

Математичний куб

шт

2

750

1500

 26.             

Набір таблиць(вправи чит

шт

1

467

467

 27.             

НУШ Комплект плакатів

шт

1

350

350

 28.             

Обтяжувачі-манжети для рук і ніг

шт

1

350

350

 29.             

Обєкти натуральні:гербаріі,гірськ по

комплект

1

3100

3100

 30.             

Обємна модель4D Скелет людини

шт

1

850

850

 31.             

Обємна модель4DМязиі Скелет лю

шт

1

850

850

 32.             

Прилади і пристосув-терези демонс

шт

2

490

980

 33.             

Прилади і пристосувнабір пісочн год

шт

1

210

210

 34.             

Прилади-мікроскоп шкільний

шт

1

1800

1800

 35.             

Прилади Термометр НУШ

шт

2

100

200

 36.            1

Плата розширення GPIO micro:навча

шт

1

245

245

 37.             

Плата розробника ВВС Micro:bit

шт

1

697

697

 38.             

Столик для малюван піском

шт

1

3190

3190

 39.             

Стрічка-еспандер замкнута

шт

1

328

328

 40.             

Числова лінійка( на магнітах)

шт

2

696

1392

 41.             

Числова лінійка( на магнітах)

шт

2

882

1764

 42.             

Ширма для лялькового театру

шт

1

2030

2030

 43.             

Універсальн словн 1-4 кл

шт

10

99

990

 

 44.             

Украінськ мова 1 клас

 

1

330

330

 

 45.             

к-кт шкільн меблів для НУШ(парта,стілець)

шт

33

1500

49500

2.      

Всього

 

150

 

93937

3.      

НУШ Бронне 2021-2022

 

 

 

 

     1.             

к-кт шкільних меблівдля НУШ(парта одномісна,стілець учні)

шт.

14

1500,00

21000,00

     2.             

Аптечка медична

шт.

1

 

750

 

     3.             

Глобус фізичний Д-32см

шт.

1

 

380

     4.             

Гербарій дикорослі кул росл

шт.

1

 

830

     5.             

Ілюстров англо-укр слов 1-4к

уп.

7

 

700

     6.             

К-кт для навчан (на магнітах)

шт.

1

 

1280

     7.             

К-кт роздатков(Вчимося пис)

шт.

1

 

150

     8.             

Каса цифр і ліч мат на маг к

шт.

1

 

500

     9.             

Колекція Гірські породи

шт.

1

 

700

 10.             

Компас

шт.

7

 

350

 11.             

Колекція. Види тканин

шт

1

 

720

 12.             

Лупа

шт

6

30

180

 13.             

Моя перша карта України

шт

1

 

60

 14.             

Модель тіла людини

шт

1

 

1122

 15.             

Набір таблиц вправ для чит)

шт

1

 

450

 16.             

Набір інстр.Метр з сант под

шт

1

 

400

 17.             

Набір моделей геом тіл,фіг

шт

1

 

400

 18.             

Набір.Частини цілого на кру

шт

1

 

550

 19.             

Набір для навч.Логічніблоки

шт

1

 

370

 20.             

Набір для навч палички Кюї

шт

1

 

360

 21.             

Ростомір

шт

1

 

69

 22.             

Словники

комплект

8

110

880

 23.             

Терези з набор важків

шт

3

490

1470

 24.             

Фізич. карта півкуль [шт.]

шт

1

 

290

 25.             

всього

 

63

 

33961

 

НУШ Яринівка

 

 

 

 

     1.             

к-кт шкільн меблів для НУШ(парта,стілець)

шт.

11

1500

16500

     2.             

К-кт плакатів для оформ кабінету.Почат шк

компл

1

300

 

300

     3.             

К-кт таблиць"Види калігр зєднань(Вчим пис)

компл

1

150

 

150

     4.             

Орфогрвфічний словник для учнів поч кл

шт

5

40

200

     5.             

Словники від Адо Я Універс словн укр мов

шт

5

100

500

     6.             

Плакати Рутини уроку.К-кт із 6-ти кол плакат

компл

1

100

100

     7.             

Плакат -стенд.Паркан думок

шт

1

75

75

     8.             

Плакат-стенд.Куточок настрою

шт

1

150

150

     9.             

К-кт таблиць ло основ розд грамат матеріалу

компл

1

80

80

 10.             

К-кт ігор мовленнєвого розвитку з анг мови

компл

1

450

450

 11.             

Глобус фізичний (320мм)

шт

1

380

380

 12.             

Лупа шкільна

шт

5

200

200

 13.             

Компас шкільний

шт

5

250

250

 14.             

Секундомір

шт

2

360

360

 15.             

Колекція "Гірські породи"

шт

1

700

700

 16.             

Колекція"Морське дно"

шт

1

500

500

 17.             

Колекція "Типи грунтів"

шт

1

500

500

 18.             

Термометр НУШ

шт

1

100

100

 19.             

НУШ. Я досліджую світ.1-2 клас.К-кт навч плака

шт

1

350

350

 20.             

Дитяча карта світу формату А1

шт

1

35

35

 21.             

Дитяча карта України форматуА 1

шт

1

35

35

 22.             

Украіна.Фізична карта м-б 1:1 картон для поч шкшт

 

1

290

290

 23.             

Політична карта світу м-б 1:22000000картон

шт

1

290

290

 24.             

Карта.Будова земної кори та корисні копалини (картон,ламінована) м-б 1:22000000

шт

1

290

290

 25.             

Віяло дорожні знаки

шт

6

180

180

 26.             

Я досліджую світ,1-4 класи.Протипожежна безп.шт

шт

1

129

129

 27.             

Я досліджую світ.Правила дорож руху.Таблиці

шт

1

139

139

 28.             

Демонстрац набір моделей геометр фіг(дерев)

шт

1

400

400

 29.             

Демонстрац комлект вимірювальн приладів

шт

1

750

750

 30.             

Математичні ваги

шт

1

860

860

 31.             

Набір годинників пісочних (1,2,5 хв)

шт

1

210

210

 32.             

Рулетка

шт

5

400

400

 

всього

 

68

 

25853

 

 

Надходження

матеріальних  цінностей в

2021-2022 року за бюджетні кошти Малинський ліцей

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

     1.             

Газовий Котел  Прометей 632.481.019-05

шт.

1

48000,00

48000,00

     2.             

Багатофунк пристр у складі принтера, сканера,копіра

шт.

2

6020,00

12040,00

     3.             

Бензопила"Штиль"

шт.

1

9500,00

9500,00

     4.             

Персонал комп з програмн забезпече

шт.

2

16398,5

32797,00

     5.             

Медикаменти

шт.

163,2

5502,11

5502,11

     6.             

Будівельні матеріали

шт.

126

36846,00

36846,00

     7.             

Канцтовари

шт.

168

13658,00

13658,00

     8.             

Апаратний ключ безопасності Токен-337К

шт.

3

760

 

2280,00

     9.             

Тачка ручна

шт.

1

6200,00

6200,00

 

Всього

 

 

 

52787,64

 

Броннівська філія придбання матеріалів 

 в 2021-2022р. за бюджетні кошти

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

     1.             

Персональний компютер з програмним забезпеченням

шт.

1

16398,5

16398,5

     2.             

Багатофунк пристр у складі принтера, скан

шт.

1

6020,00

6020,00

     3.             

Водонагрівач

шт.

1

6200.00

6200,00

     4.             

Медикаменти

шт.

32,2

910,51

910,51

 

Всього

 

 

 

118316,37

 

Яринівська філія

придбання матеріалів в 2021-2022р. за бюджетні кошти

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

     1.             

Твердопаливний котел Укр термо 100кВт

шт.

1

117500,00

117500,00

 

     2.             

Багатофунк пристр у складі принтера, сканера,копіра шт

шт.

1

6020,00

6020,00

     3.             

Бензопила"Штиль"

шт.

1

9500.00

9500.00

     4.             

Персональний компютер з програмним забезпеченням

шт.

1

16398,50

16398,50

     5.             

Холодильник Атлант ХМ4026-100

шт.

1

15000,00

15000,00

     6.             

Медикаменти

шт.

1

357,41

357,41

     7.             

Будівельні матеріали

шт.

51

1476,00

1476,00

     8.             

Дрова 580 за 1 куб м

м.куб

78,5

45529,81

45529,81

     9.             

Господарський інвентар

шт.

30

1090,00

1090,00

 10.             

Тачка ручна 2000

шт.

2

4000

4000

 11.             

Всього

 

 

 

111121,72

 

Відповідно до рішення Малинської сільської ради від 02 червня 2021 року № 133, передано безоплатно на баланс Опорного закладу Малинський ліцей Малинської сільської ради (для Яринівської філії) килим борцівський  1 шт. вартістю 117600,00 без ПДВ.

Працівниками бухгалтерії планово проводиться інвентаризація майна, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються  або оприбутковуються.

Приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу.   Подвір’я ліцею завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти,  своєчасно обрізуються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, в саду, винесення та періодичне вивезення сміття з території ліцею. 

         Проте ЗЗСО потребує :

·         заміни системи опалення;

·         встановлення системи оповіщення;

·         встановлення огорожі та воріт перед школою;

·         ремонт приміщення ліцею №2 під навчальні кабінети та майстерні;

·         встановлення блискавкозахисту;

·         ремонту спортивної зали;

·         ремонту їдальні ліцею.

Броннівська філія потребує:

·            встановлення блискавкозахисту;

·            розширення внутрішніх вбиралень;

·            заміна кухонного обладнання в їдальні;

·            капітальний ремонт покрівлі та утеплення фасаду,

Яринівська філія потребує:

·            заміна котла;

·            капітальний ремонт покрівлі школи;

·            облаштування огорожі закладу 200 м. п.(сітка).

Робота ЗЗСО  висвітлюється на офіційному вебсайті та у засобах масової інформації «Facebook».

Підводячи підсумок вищевикладеного, вважаю, що всі поставлені перед колективом завдання – виконанні, а проведена робота може бути оцінена задовільно.

І на завершення хочу пригадати слова одного мудрого чоловіка, які на мою думку повинен кожен взяти до уваги:

Три речі ніколи не повертаються назад: час, слово, можливість. 
Три речі не слід втрачати: спокій, надію, честь. 
Три речі в житті найцінніші: любов, переконання, дружба. 
Три речі в житті ненадійні: влада, удача, багатство. 
Три речі визначає людину: праця, чесність, досягнення. 
Три речі руйнують людину: вино, гординя, злість. 
Три речі найважче сказати: я люблю тебе, прости, допоможи мені.

Бажаю Всім ніколи не втрачати те, що Вам найдорожче…